Mundurowy koniec roku. Zasłużyli na cudowne wakacje (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Czarny Dunajec
Clouds
20°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
25°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
22°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
2 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
25.06.2024, 20:26 | czytano: 1512

Mundurowy koniec roku. Zasłużyli na cudowne wakacje (zdjęcia)

NOWY TARG. Pomniejszona o grono tegorocznych absolwentów kadecka brać z Prywatnego LO dla Młodzieży pożegnała rok szkolny 2023/24 w mundurowej gali, uroczyście i plenerowo, na boisku zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 1, gdyż pogoda tego dnia była jak lustro.

arch. szkoły
arch. szkoły
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Szkoły i meldunku złożonym przez majora Krzysztofa Tekiela, pani dyrektor Sylwia Sawicka dziękowała mundurowej młodzieży z różnych profili kształcenia za rok pełen edukacyjnych mozołów, ale też wycieczek i wielu przyjemnych momentów; życzyła bezpiecznych i wspaniałych wakacji. Co najważniejsze – był to rok wzrostu, bo coraz więcej uczniów osiąga wysokie średnie i wzorowe oceny z zachowania. Wielu kadetów odnotowuje sportowe osiągnięcia; wielu zdobywa nagrody w konkursach i angażuje się w wolontariat.

Wychowawczym zamysłem mundurowej placówki jest to, by każde działanie uczniów na rzecz szkoły i lokalnego środowiska było dostrzeżone i docenione. Dlatego wychowawcy klas mogli wręczyć kadetom cenne, ciekawe pozycje książkowe i albumowe w uznaniu „nadprogramowych" dokonań i postawy godnej kadeta. Były to lektury „celowane", starannie wybrane według upodobań i zainteresowań każdego ucznia. Kto z kolei nie gustuje w czytaniu, a też zasłużył na nagrodę – dostał ją w formie akcesoriów sportowych, np. bidonów z najwyższej półki.

Major Krzysztof Tekiel – jako opiekun merytoryczny startujących w konkursach Instytutu Pamięci Narodowej - wręczał z kolei nagrody ich laureatom, którzy już ucieszyli się nagrodami głównymi (ostatnio wycieczką do słonecznej Italii).

Dwóch uczniów PLO w minionym roku szkolnym – co jest najwyższym wyróżnieniem – zdobyło natomiast ministerialne stypendia: Dawid Musiał Ministra Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia sportowe (w strzelectwie) i Nazar Zamai – Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią w Szkole.

Nowy rok nauki rozpocznie się 2 września i tradycyjnie – obozem szkoleniowo-integracyjnym w Niedzicy.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas