Dwie kadetki – z pierwszym miejscem w ogólnopolskim konkursie - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
25°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
22°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
2 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
28.06.2024, 11:45 | czytano: 2121

Dwie kadetki – z pierwszym miejscem w ogólnopolskim konkursie

NOWY TARG. Dobiegł końca ogólnopolski konkurs dla młodzieży szkół średnich - uczniów policyjnych klas mundurowych, organizowany przez Gabinet Komendanta Głównego Policji pod hasłem „Miednoje - pamięć nie dała się zgładzić”. Wśród jego laureatów znalazły się dwie kadetki z Prywatnego LO dla Młodzieży, zdobywając I miejsce w kategorii „reportaż filmowy”.

arch. szkoły
arch. szkoły
Są to Magdalena Ciesielka i Zuzanna Kudas, które wraz ze swoim nauczycielem, opiekunem merytorycznym majorem Krzysztofem Tekielem zrealizowały film pt. „...Ostaszków, Kalinin (Twer), Miednoje - historia policjantów II Rzeczypospolitej”.

Główne cele historycznego konkursu to: kultywowanie pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowej II RP, którzy spoczywają na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje; zainteresowanie uczniów historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii służby mundurowej w czasach II RP i II wojny światowej, jaką była Policja Państwowa; inspirowanie uczniów policyjnych klas mundurowych do działalności twórczej w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Z 49 szkół w całej Polsce napłynęły na konkurs w sumie 93 prace w trzech kategoriach: literackiej (66), tekst piosenki (8) i reportaż filmowy (19).

Wręczenie nagród w postaci upominków okolicznościowych za zajęcie I, II i III miejsca, wręczenie dyplomów za zajęcie IV, V i VI miejsca oraz dla opiekunów-nauczycieli (miejsca I-VI) jest zaplanowane na początek września, podczas uroczystości rocznicowych związanych z otwarciem Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje, odbywających się przed obeliskiem „Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska”, mieszczącym się na dziedzińcu Komendy Głównej Policji.

Oto ich reportaż:źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
1
JD19:24, 28 czerwca 2024
Jest to niesamowicie wielkie i miłe kolejne osiągnięcie nie tylko dwóch kadetek i opiekuna ale świadczy o patriotycznym zaandażowanu całego grona nauczycielskiego. Zaszczyt dla nas jest współpracować z Wami
Gratulacje i życzenia dalszych patriotycznych osiągnięć. Ostatnie decyzję MON świadczą o tym że wasze działania są
w Polsce zauważalne.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas