+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Nowe regulacje dotyczące najmu krótkoterminowego nie wejdą w życie 20 maja 2026 roku. Burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz, po spotkaniu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, poinformował, że proces legislacyjny wciąż trwa, a wdrożenie systemu nastąpi najwcześniej po zakończeniu sezonu letniego.
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nowymi regulacjami dotyczącymi najmu krótkoterminowego. Główne założenia projektów obejmują stworzenie ogólnopolskiego rejestru obiektów oraz określenie nowych wymogów przeciwpożarowych, co budzi szczególne zainteresowanie właścicieli obiektów noclegowych na Podhalu.
NOWY TARG. "Jeśli chcemy myśleć o Nowym Targu jako ważnym ośrodku piłkarskim regionu, musimy zacząć patrzeć na sport również jako inwestycję w rozwój miasta i młodzieży" - argumentuje Adam Hajnos.
Dzięki programowi "Aktywność w każdym wieku" realizowanemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz dofinansowaniu z Gminy Nowy Targ - Klub Jeździecki Łopuszna zorganizował wyjątkową możliwość uczestniczenia jeźdźców w serii treningów prowadzonych przez wybitnych szkoleniowców - Karola Gardulskiego oraz Barbarę Niemczewską.
Budowa nowej hali lodowej w Zakopanem wciąż budzi emocje. Wiceminister sportu Ireneusz Raś przyznał, że większość prac została już wykonana, ale nie podał konkretnego terminu, kiedy obiekt zostanie otwarty. Inwestycja, choć kosztowna, ma stać się wizytówką miasta i służyć zarówno sportowcom, jak i lokalnej społeczności.
Zakończyła się XI Edycja Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowana przez Klub Sportowy Gorce Nowy Targ, która zgromadziła kilkudziesięciu uczestników w różnym wieku.
Budowa zadaszonego toru lodowego w Zakopanem jest opóźniona już prawie pół roku. Losami inwestycji zaniepokoił się minister sportu, który odebrał nadzór nad nią dotychczasowemu dyrektorowi. Sławomir Nitras powierzył pełnienie obowiązków dyrektora COS OPO Zakopane oraz nadzorowanie prac nad budową hali lodowej Sławomirowi Lulińskiemu, zastępcy dyrektora centrali Centralnego Ośrodka Sportu.
NOWY TARG. Choć pomysł doczekał się jedynie programu funkcjonalno-użytkowego, krótkiego filmu i wyborczej reklamy, to politykę robi na nim każda ze stron. Jedni chwaląc, drudzy ganiąc.
Burmistrz Czarnego Dunajca przekonuje, że gmina ma potencjał - swoje skocznie i grono dzieci garnących się do skoków.
W 90. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca 2024 roku wygrała Aleksandra Mirosław, jedyna polska złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. "Superczempiona" za całokształt kariery sportowej otrzymał Wojciech Fortuna, były zawodnik TS Wisła Zakopane, mistrz olimpijski i świata z Sapporo, który swoją karierę sportową zakończył w 1979 r.