+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
NOWY TARG. Większość radnych pozytywnie oceniła pracę burmistrza i podległego mu urzędu. Grzegorz Watycha otrzymał absolutorium, ale z wotum zaufania już tak łatwo nie było. Chociaż - na co radni zwracali uwagę - przez ostatnie dwa lata owego zaufania burmistrzowi odmawiano, więc jest jakiś progres.
W Gronkowie rusza jedna z większych inwestycji drogowych w powiecie nowotarskim. Wartość prac przekracza 8,7 mln zł, a wykonawca będzie miał 550 dni na ich zakończenie.
Policjanci z powiatu nowotarskiego przeprowadzili działania wymierzone w osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości oraz cudzoziemców przebywających na terenie regionu. W ciągu dwóch dni zatrzymano łącznie 15 osób.
W piątek po południu planowane jest przywrócenie ruchu na moście w ciągu drogi powiatowej przebiegającej przez Szaflary. Przejazd będzie odbywał się wahadłowo, a jednocześnie w centrum miejscowości rozpoczną się prace związane z budową sieci geotermalnej.
NOWY TARG. Potężne ciężarówki wywożą ziemię z miejsca, gdzie mają powstać parkingi Nowotarskich Term. Tyle że to praktycznie tony śmieci przerzucane z miejsca na miejsce.
LIPNICA WIELKA. Wszystkie, najważniejsze uchwały przeszły przez radę jednogłośnie. Były brawa, podziękowania i zapowiedzi.
Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu wybiera projektanta, który przygotuje dokumentację przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową w centrum Gronkowa. To pierwszy krok do budowy ronda, o które od lat zabiegali mieszkańcy i samorządowcy.
Od 9 czerwca zamknięcie mostu na drodze Szaflary - Maruszyna. Objazd prowadzić będzie przez Bańską Niżną.
Nie w Państwowej Szkole Muzycznej - jak pierwotnie planowano - ale w hotelu B&B przy ul. Królowej Jadwigi 17 w Nowym Targu odbędzie się niedzielne (7 czerwca) spotkanie z wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatem na Premiera RP Przemysławem Czarnkiem. Początek o godz. 15:00.
Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali kilu kierowców, którzy nie nie potrafili zdjąć nogi z gazu. Efekt - to wysokie mandaty i pokaźna liczba punktów karnych.