KWW Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary prezentuje swoich kandydatów - podhale24.pl
Piątek, 03 maja
Imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 12.996 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.412 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
20°
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
21°
Wiatr: 15.84 km/h Wilgotność: 37 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.564 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
19°
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 38 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
03.04.2024, 11:29 | czytano: 1109

KWW Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary prezentuje swoich kandydatów

Poniżej zamieszczamy przesłany nam opis kandydatów do Rady Gminy Szaflary z KWW Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary.

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary, który reprezentujemy to zespół poważnych, odpowiedzialnych i zatroskanych o sprawy naszej gminy ludzi z wielu dziedzin i obszarów życia codziennego i społecznego, dla których liczy się dialog i służebna rola samorządu. Są wśród nich radni Rady Gminy Szaflary. Kierując się obawami wielu mieszkańców naszej gminy, co do kierunku w jakim zmierza jako Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary chcemy:
- aby inwestycje w naszej gminie były przemyślane i odpowiednio dostosowane do potrzeb naszych mieszkańców
- aby to mieszkańcy decydowali co jest dla nich ważne i potrzebne
- chcemy współpracy ze wszystkimi środowiskami
- chcemy współpracy opartej o dialog i wzajemny szacunek
- chcemy aby gmina dbała o pamięć, kulturę i tradycję

Nasi kandydaci do Rady Gminy Szaflary:

Zofia Jarząbek - lat 64. Były sołtys wsi Bońska Niżna oraz były instruktor tańca góralskiego w zespole regionalnym Niżniobańscanie. Przez wiele lat związana z zespołem Hyrni z Nowego Targu. Ukończyła kurs etnograficzny kultury podhalańskiej w Studium Folklorystycznym w Nowym Sączu. Obecnie członek Związku Dużych Rodziny.
Start w wyborach poparty jest wieloletnim doświadczeniem w pracy społecznej oraz chęcią pomocy mieszkańcom Bańskiej Niżnej. Jako osoba realnie oceniająca rzeczywistość zadba o bezpieczeństwo mieszkańców, będzie dążyć do zapewnienia mieszkańcom Bańskiej Niżnej oświetlenia ulicznego od zmierzchu do świtu, zmniejszenia opłat za odpady komunalne oraz wprowadzenia ulg taryfowych dla uprawnionych osób (rodzin wielodzietnych, emerytów ). Będzie również zabiegać o pozyskanie środków finansowych na budowę sieci geotermalnej w Bańskiej Niżnej oraz zapewnienia mieszkańcom najkorzystniejszych warunków rozliczenia.
Okręg nr 1: Bańska Niżna: ul. Kantorówka, Migle, Osiedle Brzyzek, Osiedle Hodówka, Papieska od nr 1 do nr 128

Krystian Kriger - inżynier, konstruktor budowlany. Studia wyższe ukończone na Politechnice Krakowskiej. Decyzja o kandydaturze do Rady Gminy Szaflary podyktowana jest przede wszystkim chęcią działania na rzecz mieszkańców i wprowadzania zmian służącym dobru ogółu. Wszystko jest możliwe do osiągnięcia, a wypracowane dzięki wspólnemu dialogowi, będzie przynosiło obopólne korzyści. Jako osoba pełna energii, młodzieńczego zapału i posiadająca szczere intencje w działaniu na rzecz dobra innych, pragnie rzetelnie reprezentować mieszkańców w Radzie Gminy Szaflary. Jako radny będzie dążył przede wszystkim do wprowadzenia w naszym regionie zmian polegających na:
 budowie chodnika przez ulicę Topory, który znacznie zwiększy bezpieczeństwo nas wszystkich,
 kontynuowanie działań zmierzających do rozbudowy sieci kanalizacyjnej, co pozytywnie wpłynie na komfort życia mieszkańców
 wprowadzenie programów sportowych, służących prawidłowemu rozwojowi najmłodszych spośród nas i zapewnienie im dobrego startu w przyszłość,
 zwiększenie bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły,
 zapewnienie całonocnego oświetlenia całej naszej miejscowości,
 budowie chodników łączących nowo powstałe stacje kolejowe z miejscowymi drogami,
 wspieranie lokalnych przedsiębiorców,
 tworzenie programów integracyjnych i kulturalnych, wspierających naszą społeczność,
 organizacja regularnych spotkań z mieszkańcami, aby zbierać opinie i sugestie dotyczące rozwoju miejscowości oraz budować więź społeczną.
Okręg nr 2: Bańska Niżna: ul. Cieplice, Na Brzegu, Osiedle Za Potokiem, Papieska od nr 129 do końca, Topory

Katarzyna Rzepka - z wykształcenia jest Inżynierem Ochrony Środowiska. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Urzędzie Gminy Szaflary, jako pracownik wydziału Planowania Przestrzennego, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej. Prowadziła również Biuro Rady Gminy, dzięki czemu wie, jak powinna wyglądać współpraca między władzami samorządu a mieszkańcami. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Czarnym Dunajcu, jako inspektor ds. planowania przestrzennego, gdzie nadal rozwija swoje umiejętności. Jako radna podejmie działania mające na celu poprawę warunków edukacyjnych poprzez: rozbudowę budynku szkoły i przedszkola wraz z zapleczem oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie uczniów, poprzez dalszą rozbudowę chodnika oraz przywrócenie całonocnego oświetlenia ulicznego. Ważną sprawą jest również umożliwienie mieszkańcom przyłączenia się do geotermii, dzięki temu poprawi się jakość powietrza na terenie gminy Szaflary i wpłynie pozytywnie na zdrowie wszystkich mieszkańców oraz na finanse domowych budżetów.
Okręg nr 3: Bańska Wyżna: ul. Do Cieślów, Osiedle Kubackówka, Osiedle Pitoniówka, Szlak Papieski od nr 1 do nr 117

Barbara Zalińska-Sikoń – Bańska Wyżna, mężatka, mama trójki dzieci, wykształcenie wyższe, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na co dzień wraz z mężem prowadzi własną działalność gospodarczą. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Szaflary, oraz przewodnicząca Rady Programowej przy GCKPiT w Szaflarach w kadencji 2014-2018, członek Rady Społecznej przy Ośrodku Zdrowia w Szaflarach, prezes Stowarzyszenia NaSa Bańska Wyżna, działającej na rzecz mieszkańców Bańskiej Wyżnej.

Od dzieciństwa związana z zespołami regionalnymi, kierownik i instruktor w dziecięcych zespołach regionalnych, prezes dwóch kadencji Związku Podhalan w Bustryku, współtworzy zespół ,Zyngry".
Przez ostatnie dziewięć lat Radna w Radzie Gminy Szaflary, podejmując wyzwania wypływające z oczekiwań , a także z ocen i uwag mieszkańców. Wiele z podjętych działań udało się zrealizować, ale wciąż wiele rozpoczętych już inwestycji czeka na realizację. Dlatego też zdecydowała się na kandydowanie na kolejną kadencję Rady Gminy Szaflary, po to by głos mieszkańców Bańskiej Wyżnej był słyszany.

W przyszłej kadencji zamierza:
Kontynuować działania zmierzające do budowy dalszej części chodnika przy drodze powiatowej od Kościoła do granicy powiatu nowotarskiego, oraz od remizy w stronę Bańskiej Niżnej.
Doprowadzić do finału budowę drogi przy ulicy Gielatówka, oraz nowopowstałej drogi na Świerkowym Wierchu.
Zabiegać o budowę dróg dojazdowych na terenie miejscowości.
Podejmować działania zmierzające do rozbudowy Szkoły Podstawowej na zakupionym terenie.
Podejmować działania zwiększające bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły, oraz mieszkańców.
Kontynuować rozpoczęte działania zmierzające do budowy kanalizacji.
Podejmować działania zmierzające do usprawnienia działania sieci wodociągowej.
Kontynuować pracę na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Bońskiej Wyżnej.
Kontynuować działania zmierzające do rozwoju transportu publicznego i przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Bańskiej Wyżnej.
Okręg nr 4: Bańska Wyżna: ul. Osiedle Gielatówka, Szlak Papieski od nr 118 do końca

Lucyna Jarząbek - bezpartyjna, lat 40, mama trójki dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie na Wydziale Zarządzanie i Ekonomia, magister ekonomii. Były pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szaflarach obecny Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych. Prezes Koła Gospodyń Wiejskich Bór.

Jako Radna chce zadbać o stworzenie odpowiednich do tego warunków, m.in. poprzez całonocne oświetlenie ulic naszej miejscowości, montaż dodatkowych lamp, poprawa jakości dróg. Chce dołożyć wszelkich starań do sfinalizowania planów związanych z ogrzewaniem geotermalnym budynków w Gminie Szaflary, zgodnie ze złożonymi deklaracjami oraz dokonania zapisu w powstającym planie ogólnym Gminy Szaflary zabraniającego lokalizacji spalarni śmieci, biogazowni i innych obiektów oraz infrastruktury, które negatywnie wpłyną na rozwój turystyki i jakości życia w Gminie Szaflary. Będzie dążyć do zmniejszenia opłat za odpady komunalne oraz wprowadzenie ulg taryfowych dla uprawnionych osób (rodzin wielodzietnych, emerytów).
Okręg nr 5: Bór

Anna Małgorzata Repa - lat 38, zamężna, dwójka dzieci, mieszkanka Maruszyny od 15 lat, wykształcenie wyższe ekonomiczne, Radna Gminy Szaflary w kadencji 20014-2018, wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Maruszynie Górnej, chętnie udziela się społecznie, członek Związku Podhalan oddział Maruszyna oraz nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Maruszynie, od lat z pasji i zamiłowania do regionalnej tradycji pisze góralskie gawędy i scenariusze sceniczne, prace twórczą łączy z występowaniem w Grupie ,MARUSYNIANKI" przynosząc odrobinę uśmiechu i radości.

Gotowa do odpowiedzialnej pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz godnego reprezentowania Maruszyny na szczeblu gminnym i nie tylko. Chciałaby współpracy z mieszkańcami i wspólnego podejmowania działań w celu rozwoju naszej miejscowości. W szczególności zależy jej na :
 zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez rozbudowę chodników ulicznych i oświetlenia,
 zapewnieniu mieszkańcom Maruszyny oświetlenia ulicznego od zmierzchu do świtu,
 poprawie infrastruktury drogowej łącznie z drogami dojazdowymi do gruntów rolnych,
 rozwojowi turystyki i agroturystki w Maruszynie przez zwiększenie atrakcyjności np. budowie drogi na Skałkę Rogożnicką oraz rozbudowie sieci wodociągowej i budowie sieć kanalizacyjnej,
 pozyskaniu terenów zielonych wokół Szkoły w Maruszynie Górnej i budowie placu zabaw,
zmniejszeniu opłat za odpady komunalne oraz wprowadzeniu ulg taryfowych dla uprawnionych osób (rodzin wielodzietnych, emerytów ),
 współpracy z wszystkimi organizacjami działającymi na terenie naszej miejscowości.

Poprzez swoją pracę i zaangażowanie chciałaby przyczynić się do tego, aby zarówno Maruszyna jak i cała gmina Szaflary była miejscem przyjaznym do życia i pracy, dlatego prosi o zaufanie i głos poparcia.
Okręg nr 6: Maruszyna: ul. Gancarze, św. Stanisława Kostki, Osiedle Bałtyzory, Osiedle Bukowa, Stopki

Rafał Paweł Wilkus - lat 40, żonaty, dwoje dzieci, od urodzenia mieszkaniec Maruszyny, wykształcenie wyższe magisterskie, ukończone studia na Uniwersytecie Pedagogicznym: Praca Socjalna oraz studia nauczycielskie Edukacja dla Bezpieczeństwa i Zarządzanie Kryzysowe. Ponadto ukończyłem studia podyplomowe Mediacje Rodzinne, studia podyplomowe Administrację Publiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończona specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, Członek OSP w Maruszynie, bezpartyjny. Od 13 lat pracuje w administracji samorządowej, najpierw w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białym Dunajcu na stanowisku pracownika socjalnego, a od 2019 roku dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu. Przez kilka lat uczył w szkołach na terenie gminy Szaflary oraz SOSW w Nowym Targu, członek Rady Społecznej przy Ośrodku Zdrowia w Szaflarach. W wyborach do rady Gminy Szaflary bierze udział po raz kolejny. Jako kandydat na Radnego chce zadbać o następujące sprawy.

W Maruszynie:
- chodniki, kanalizacja, wodociąg, place zabaw oraz rekreacyjne, regulacja i budowa nowych dróg, włączenie i rozszerzenie oświetlenia ulicznego, rozwój bazy edukacyjnej przy szkołach, programy edukacyjne i sportowe dla naszych dzieci, poprawa jakości dróg polnych,
a jeśli chodzi o sprawy Gminne:
- współpraca ze wszystkimi środowiskami lokalnymi w gminie bez względu na poglądy, (Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie, Stowarzyszenie, Kluby Sportowe, Rady Rodziców, Dyrekcje Szkół, Związki Podhalan, Zespoły Regionalne)
- rozwój programów proekologicznych dla mieszkańców gminy,
- ścisła współpraca z przedsiębiorcami w celu rozwoju gminy,
- poprawa działania służby zdrowia,
- rozwój programów sportowych i ogólnorozwojowych dla dzieci: („Już pływam”, „Jeżdżę z głową”, „Program SKS”),
- wychowanie najmłodszych w tradycji i kulturze poprzez bogatą ofertę kulturalną,
- branie czynnego udziału w opracowaniu planu ogólnego, strategii, programów obowiązkowych dla gmin,
- zmniejszenie opłat za odpady komunalne,
- budowa ścieżek rowerowych,
Okręg nr 7: Maruszyna: ul. Jana Pawła II od nr 1 do nr 68, Kosy, Ludźmierska, Pod Górą, Wspólna, Za Żor

Piotr Janusz Budzyk - żonaty, dwóch synów, pochodzi z Szaflar, od 20 lat jest mieszkańcem Maruszyny, z wykształcenia jest technikiem mechanikiem, natomiast od ponad 20 lat zasila szeregi firmy MODOM. Jego pasją jest sport i elektronika. Od wielu lat udziela się społecznie przy klubie MMKS Podhale Nowy Targ. Jako Radny chciałby mieć wpływ na podejmowane działania związane z rozwojem Maruszyny oraz całej gminy. Szczególnie zależy mu na zagospodarowaniu terenu po byłej oczyszczalni ścieków w Maruszynie. Jego cel to doprowadzenie do utworzenia tam strefy aktywności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości. Chciałby mieć tym samym wpływ na rozwój programów proekologicznych i dbać o rozwój kultury regionalnej. W swojej działalności społecznej chce skupić się również na aktywności fizycznej. Na jego liście priorytetów znajduje się również edukacja. Kolejnym punktem będzie zapewnienie mieszkańcom oświetlenia ulicznego od zmierzchu do świtu. Jego kandydatura to również realizowanie inicjatyw i potrzeb mieszkańców Maruszyny.

Okręg nr 8: Maruszyna: ul. Jana Pawła II od nr 69 do końca, św. Jana Kantego, Osiedle Byliny, Osiedle Cisonie, Osiedle Janiki, Osiedle Stanki

Sławomir Michniak - Skrzypne, lat 36, dwoje dzieci, bezpartyjny, wykształcenie wyższe magisterskie, pedagogiczne, kierunki pedagogika resocjalizacyjna i sądowa oraz edukacja dla bezpieczeństwa, policjant z 16 letnim stażem, w zespole kryminalnym, dodatkowo kurator przy Sądzie Rejonowym III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Nowym Targu. Jako pracownik służby resortowej z wieloletnim stażem na co dzień spotyka się z problemami i potrzebami ludzkimi. Wie w jaki sposób pomagać i rozwiązywać trudne sprawy, z którymi w dzisiejszych czasach boryka się nasza społeczność. Dlatego będzie służył pomocą mieszkańcom swojej miejscowości w rozwiązywaniu problemów i w szczególności zadba o poprawę bezpieczeństwa i nie tylko. Jako Radny chce zająć się następującymi problemami:
 sukcesywną poprawa infrastruktury oraz modernizacja oświetlenia ulicznego,
 kontynuacja budowy chodników i poprawa jakości dróg,
 zapewnienie oświetlenia ulicznego od zmierzchu do świtu,
 dalsza modernizacja Szkoły Podstawowej i budynku Remizy OSP,
 współpraca z lokalnymi samorządami,
 staranie się o obniżenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
 organizowanie spotkań w sprawie poprawy bezpieczeństwa publicznego z policją i strażą pożarną.
Okręg nr 9: Skrzypne

Jan Topór – Szaflary, przedsiębiorca, bezpartyjny, 54 lata, żonaty, dwie córki, członek Polskiego Związku Łowieckiego. Do Rady Gminy kandyduje pierwszy raz. Decyzja, o zgłoszeniu kandydatury podyktowana jest troską o dobro gminy a przede wszystkim rodzinnych Szaflar. Chciałby, aby podstawą w podejmowaniu decyzji dotyczących inwestycji w gminie był dialog społeczny i rzeczywista troska o dobro i potrzeby mieszkańców. Decyzje nie mogą zapadać odgórnie, muszą być uzgodnione z mieszkańcami i spełniać ich oczekiwania.

Jako przyszły Radny będzie dążył do:
 Dokonania zapisu w powstającym planie ogólnym Gminy Szaflary, zabraniającego lokalizacji spalarni śmieci, biogazowni i innych obiektów, które negatywnie wpłyną na rozwój turystyki w Szaflarach,
 Modernizacji lamp na terenie Gminy Szaflary i zapewnienia całonocnego oświetlenia,
 Zmniejszenia opłat za odpady komunalne oraz wprowadzenia ulg taryfowych dla uprawnionych osób,
 Kontynuowania inwestycji geotermalnej oraz budowę instalacji przyłączeniowej,
 Realizowania inicjatyw, pomysłów i potrzeb mieszkańców Szaflar.

Okręg nr 10: Szaflary: ul. Augustyna Suskiego od nr 1 do nr 64, Kolejowa, Skałka, Wąska, Zakopiańska od nr 1 do nr 51

Stanisław Gut – Szaflary, lat 40, bezpartyjny. Ojciec dwójki dzieci. Wykształcenie średnie, manager restauracji. Pochodzi z Poronina. Zamierzone cele po objęciu mandatu Radnego:
 Przebudowa wejścia na kładkę nad rzeką Dunajec od ul. Nadwodniej poprzez przystosowanie dla osób niepełnosprawnych oraz matek z wózkami dziecięcymi,
 Dokonanie zapisu w powstającym planie ogólnym Gminy Szaflary zabraniającego lokalizacji spalarni śmieci, biogazowni i innych obiektów oraz infrastruktury, które negatywnie wpłyną na rozwój turystyki i jakości życia w Szaflarach,
 Zabieganie o remont ul. Bocznej oraz innych ulic na terenie Gminy Szaflary,
 Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Szaflary,
 Kontynuowanie inwestycji Geotermalnej oraz zabieganie o budowę instalacji przyłączeniowej,
 Zabieganie o zagospodarowanie trenów gminnych w rejonie Tewikla pod cele rekreacyjne, turystyczne, oraz usługowe,
 Usprawnienie komunikacji autobusowej pomiędzy Szaflarami a Nowym Targiem z uwzględnieniem bazy transportowej MZK, ( powrót "czwórki" ),
 Wspieranie wszystkich działań mających na celu rozwój Gminy Szaflary
Okręg nr11: Szaflary: ul. Boczna, Nadwodnia, Władysława Orkana, Osiedle Zadział, Palenice, Zakopiańska od nr 52 do końca

Janusz Jurzec – Szaflary, przedsiębiorca, bezpartyjny, 54 lata, żonaty, 2 córki, wykształcenie wyższe ekonomiczne, kilkuletnie doświadczenie w pracy samorządowej i administracji, były pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Rabce-Zdroju oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, długoletni strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaflarach, działacz Oddziału Związku Podhalan w Szaflarach, radny Sołectwa Szaflary, wiceprzewodniczący i radny Gminy Szaflary, delegat Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, współzałożyciel Stowarzyszenia Wspólnota Gminy Szaflary. Jako radny zawsze starał się reprezentować mieszkańców i realizować inicjatywy, potrzeby i stanowiska, czego przykładem jest obrona Szaflar przed budową spalarni śmieci. Jako kandydat w wyborach do Rady Gminy będzie dążył do:
 Dokonania zapisu, w powstającym planie ogólnym Gminy Szaflary, zabraniającego lokalizacji spalarni śmieci, biogazowni i innych obiektów oraz infrastruktury, które negatywnie wpłyną na rozwój turystyki i jakości życia w Szaflarach,
 Pozyskania środków finansowych na budowę sieci geotermalnej w Szaflarach, jak najszybszego jej powstania i zapewnienia najkorzystniejszych dla mieszkańców warunków rozliczenia,
 Zapewnienia mieszkańcom Gminy Szaflary oświetlenia ulicznego od zmierzchu do świtu,
 Zmniejszenia opłat za odpady komunalne oraz wprowadzenie ulg taryfowych dla uprawnionych osób ( rodzin wielodzietnych, emerytów ),
 Zmiany przestrzennego planu zagospodarowania w odniesieniu do działek gminnych w Tewiklu i przeznaczenie ich na cele związane z rekreacją, turystyką, sportem i wypoczynkiem,
 Usprawnienia komunikacji autobusowej pomiędzy Szaflarami a Nowym Targiem z uwzględnieniem bazy transportowej MZK, ( powrót "czwórki" ),
 Zmiany przestrzennego planu zagospodarowania terenu w odniesieniu do działek gminnych
 Realizowania inicjatyw, pomysłów i potrzeb mieszkańców Szaflar.
Okręg nr 12: Szaflary: ul. Do Barci, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Kościelna, Ogrodowa, Pod Górą, Polna, Rola Galicowa, Szkolna, Widokowa

Przemysław Pawlikowski - 45 lat, ur Zakopane, żonaty, dwie córki, dwóch synów, prowadzi własną działalność gospodarczą, przedsiębiorca

Chcę aby Szaflary:
 Były przyjazne dla mieszkańców, turystów i przedsiębiorców.
 Pamiętały o swojej historii, ale też rozwijały się dla przyszłości,
 Doceniały i wspierały inicjatywy i działania indywidualnych osób,
stowarzyszeń i organizacji budujących jego pozytywny wizerunek.
 Były miejscem w którym decyzje podejmowane są transparentnie z uwzględnieni i poszanowaniem oczekiwań mieszkańców.
Jako radny będzie dążył do:
 Dokonania zapisu, w powstającym planie ogólnym Gminy Szaflary, zabraniającego lokalizacji spalarni śmieci, biogazowni i innych obiektów oraz infrastruktury, które negatywnie wpłyną na rozwój turystyki i jakości życia w Szaflarach.
 Zapewnienia mieszkańcom Gminy Szaflary oświetlenia ulicznego
od zmierzchu do świtu

Okręg nr13: Szaflary: ul. 75 lecia Ruchu Ludowego, Augustyna Suskiego od nr 65 do końca, Krzywa, Na Potoczku, Osiedle Nowe, Osiedle Podlubelki

Jan Król - Zaskale, żonaty, dwie córki dorosłe, bezpartyjny, wykształcenie zawodowe, 50 lat pracy zawodowej, były członek Rady Sołeckiej, przewodniczący Komitetu Budowy Kościoła Parafialnego w Zaskalu, obecnie emeryt. Jako emeryt ma dużo osobistego czasu i pragnie go poświecić na rzecz poprawy życia mieszkańców wsi i dalszą rozbudowę infrastruktury społecznej wsi.

W przyszłej kadencji będę zabiegał o:
 dalszą budowę dróg i chodników
 budowę szlaku pieszo-rowerowego ul. B Werona - ul. Za Torem
 budowę sieci geotermalnej
 budowę stadionu piłkarskiego
 dalszą kanalizację oraz oświetlenie drogi powiatowej szkoła - dworzec PKP
 inne potrzeby wsi i jej mieszkańców

Okręg nr 14: Zaskale: ul. Kościelna, Kardynała Karola Wojtyły od nr 1 do nr 57, Skałka, Słoneczna, Sportowa, św. Wojciecha, Za Wodą

Andrzej Tylka – Zaskale, żonaty, syn i córka osoby dorosłe, wykształcenie wyższe magisterskie, 42 lat pracy jako nauczyciel, bezpartyjny, wielokadencyjny radny Gminy Szaflary, dyrektor szkoły ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu 1998-2007, delegat gm. Szaflary do Sejmiku Wojewódzkiego w Nowym Sączu 1991-1992, wielokadencyjny prezes Oddz. Związku Podhalan w Zaskalu, prezes klubu piłkarskiego LKS, Skalni, Zaskale, sołtys wsi Zaskale, praca w Spółce Leśnej Zaskale, członek Zarządu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu, obecnie emeryt. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej, kompetentny, otwarty dla ludzi, komunikatywny, skuteczny w działaniu. Swoją wiedzę i doświadczenie chcę spożytkować na rzecz Zaskala i jego mieszkańców.

Jako radny będzie zabiegał o :
 poprawę bezpieczeństwa na drogach (budowa chodnika na ul. Kościelnej, K.K. Wojtyły od ul. Kościuszki do byłego POM-u, całościowy remont ul. Polnej, dokończenie asfaltowania na ul. B .Werona, ul. Kościuszki, ul. Leśna, położenie asfaltu na ul. Sportowej, ul. Słonecznej, remont dróg polnych- żwirowych i inne )
 jak najszybsze oddanie kanalizacji do użytku mieszkańców
 budowa sieci geotermalnej, oświetlenie drogi powiatowej szkoła- dworzec PKP
n wprowadzanie programów ekologicznych (wymiana pieców c.o, solary, pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne)
 budowę dalszych odcinków kanalizacji, wodociągów, dróg dojazdowych ...
 rozbudowę boiska piłkarskiego (ogrodzenie szatni i boiska, trybuny dla kibiców, poszerzenie płyty boiska , parking)
n zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci i dorosłych- programy profilaktyczno-sportowe
 budowę przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców, żłobka i przedszkola przy szkole
n inne pomysły i potrzeby mieszkańców Zaskala

Okręg nr 15: Zaskale: ul. Bogdana Werona, Józefa Piłsudskiego, Kardynała Karola Wojtyły od nr 58 do końca, Leśna, Polna, Tadeusza Kościuszki., Osiedle Kopaczyska, Osiedle Za Torem

Zapraszamy na naszą stronę KWW Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary oraz śledzenia facebooka KWW Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary.

mat. wyborczy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
rentgen*23:30, 5 kwietnia 2024
@do Stan
Przede wszystkim to zapytaj ile lat już gmina wycenia tą działkę?? a jeśli nie umiesz odróżnić śmietniska od PSZOK-a to nie obrażaj samorządów gdzie są PSZOK-i. Polecam skorzystać z edukacji
Stan17:52, 3 kwietnia 2024
Pan Budzyk raczej nie będzie miał problemu z działką po oczyszczalni bo wszyscy pamiętają jak pan kandydat na wójta Wilkus zaproponował żeby tam zrobić wysypisko śmieci (PSZOK). Więc już wiemy co tam będzie.
Prorok14:12, 3 kwietnia 2024
Rafał masz mój głos. Trzeba zmienić kierunek jaki obrał obecny Wójt. Dosyć inwestycji, które w największym stopniu mają zaspokoić dużych sąsiadów czyli Nowy Targ i Zakopane. Dosyć planów budowy spalarni śmieci-jak go teraz wybierzemy to już nie będzie miał hamulców tylko zniszczy nasze środowisko. Dosyć gier pod publiczkę, wolimy mieć niską cenę śmieci i oświetlenie uliczne po zmroku niż najgłębszy odwiert.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas