Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 92
Rain
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Łukasz Karaś
Rok urodzenia
1986
Stan cywilny
wolny

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
wyższe
Wykonywany zawód
adwokat, nauczyciel akademicki
Miejsce pracy
indywidualna kancelaria adwokacka

Polityka

Przynależność
kandydat niezależny
Kariera
Jestem doktorem nauk prawnych, nauczycielem akademickim, mam 32 lata. Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskałem w wieku 28 lat na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obszarem moich zainteresowań było prawo samorządu terytorialnego, prawo administracyjne oraz prawo Republiki Francuskiej. Jestem autorem szeregu publikacji naukowych z zakresu prawa samorządu terytorialnego. Od wielu lat pracuję na rzecz samorządu terytorialnego zarówno w organach kolegialnych jak i na rzecz organów wykonawczych tych jednostek. Prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką.
Kandyduję do
Burmistrz Miasta Zakopane
Program wyborczy
Pracę zawodową jako prawnik praktyk rozpoczynałem w ośrodkach pomocy społecznej, gdzie nauczyłem się postrzegać najbardziej potrzebujących nie tylko przez pryzmat przepisów, ale również w kontekście problemów, które dotykały te osoby w szczególności ofiary przemocy w rodzinie. Od początku mojej pracy zawodowej świadczyłem nieodpłatne porady prawne na rzecz osób potrzebujących. Od szeregu lat pracuję z osobami dotkniętymi przemocą w rodzinie. Praca naukowa oraz zawodowa pozwoliły mi na zrozumienie co oznacza pojęcie ?administracja? (łac. administrare ? być pomocnym, obsługiwać, zarządzać, służyć). Jestem przeciwnikiem podmiotowego traktowania obywateli przez urzędników i od lat staram się z tym walczyć. Uważam, iż podstawą funkcjonowania samorządu jest udział mieszkańców w procesach decyzyjnych. Nigdy nie będzie mojej zgody na pomijanie mieszkańców w sprawach dla nich ważnych. W trudnych sytuacjach należy stawiać w pierwszej kolejności na dialog, mediację i porozumienie a nie na ?pokaz siły?.
21.10.2018, 23:13

Leszek Dorula ze zdecydowanym poparciem (nieoficjalne wyniki)

ZAKOPANE. Jeśli potwierdzą się nieoficjalne wyniki z 9 obwodów, a w pozostałych utrzyma się podobna tendencja, to w Zakopanem bezapelacyjnie wygra dotychczasowy burmistrz.

16.10.2018, 22:10

Debata kandydatów na burmistrza Zakopanego (zdjęcia)

W debacie kandydatów na burmistrza Zakopanego nie zabrakło ciekawych i dociekliwych pytań oraz zaskakujących odpowiedzi. Marek Donatowicz, Leszek Dorula, Dariusz Galica i Łukasz Karaś powiedzieli coś o sobie, o swoich poglądach i planach wyborczych. Były m.in. pytania czy chodzą do komunii i czy znają język obcy.

boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij