Wtorek, 29 listopada 2022, Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
356%
Nowy Targ
14%
Zakopane
44%
Rabka-Zdrój
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4

Ludzie sportu w wyborach

02.10.2014 22:25 / czytano: 5663 / powrót

Kiedyś walczyli na sportowych arenach, dziś zamierzają walczyć o głosy wyborców. W najbliższych wyborach samorządowych wystartuje wielu sportowców, którzy niegdyś dostarczali nam niezapomnianych emocji.

Hokeista, ikona nowotarskich „szarotek”, gwiazda karate, były tenisista stołowy i działacz sportowy, to grupa w wyborach do samorządu 2014 z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Mają być „lokomotywami” na swoich listach.

Cześć z nich już miała wcześniej do czynienia z lokalnym samorządem, u innych ożyły ambicje wyborcze. PiS szykuje mocną grupę ludzi związanych ze sportem od lat, zarówno do rady miasta jak i rady powiatu.

Listę otwiera nestor nowotarskiego tenisa stołowego Jan Sowiński, z największym doświadczeniem politycznym. Będzie „jedynką” do powiatu. To wielokrotny mistrz Polski i długoletni reprezentant Polski niepełnosprawnych, czempion województwa nowosądeckiego, długoletni zawodnik i działacz KS Gorce Nowy Targ, a obecnie wiceprezes tegoż klubu ds. finansowych.

Z numerem trzy na liście o mandat do powiatu ubiegać się będzie Jarosław Różański, obecny kapitan „szarotek”, ikona nowotarskiego hokeja. 5- krotny mistrz Polski, wielokrotny reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata. 22 sezony w ekstraklasie i blisko 900 spotkań na koncie oraz ponad 300 strzelonych goli.

Z okręgu numer osiem do rady miasta wystartuje Ewa Pawlikowska. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy w karate, obecnie trenerka i działaczka w tej dyscyplinie sportu.

Okręg numer trzy ma na liście Człowieka Roku w plebiscycie Sportowego Podhala (2012), Bogusław Szeliga. Długoletni zarządca obiektami sportowymi KS Gorce Nowy Targ. Każdy kto miał z nim do czynienia, wie, że to świetny organizator, człowiek przyjazny sportowi. Często wspierał finansowo sekcje w KS Gorce, a także Podhale i Szarotkę. Obecnie odpowiedzialny za prace lodowiska.

O tym czy sportowa popularność przełoży się na sukces polityczny przekonamy się już w listopadzie. W wyborach samorządowych, podobnie jak na arenach sportowych, o sukces będzie walczyć wielu, ale skutecznie finiszować będą tylko nieliczni.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

zobacz także

komentarze

09:45, 6 października 2014eb
Jak się komuś nie podobają te kandydatury to dlaczego sam nie startuje na radnego. A moim zdaniem wcale to nie są złe kandydatury. Na pewno lepsi od tych obecnych radnych

18:35, 4 października 2014Bobo
Do Bogusia Szeligi
Znamy Pana zaangażowanie w sport, sponsoring na miarę możliwości, ale zawsze chętnie i inne dokonania również. Ja opieram się na ogólnym odczuciu i jest pozytywne. Natomiast dał się Pan posadzić na tykającej bombie jaka jest lodowisko i to po to, żeby ułatwić karierę zawodowa P. Kubowiczowi. Czy będzie Pan kozłem ofiarnym, czy też zatyra się Pan na śmierć?

19:54, 3 października 2014WERONIKA
Po przykładzie basenu można ogólnie napisać jak jest ze sportem i w ogóle w Nowym Targu. Zatrudnianie swoich czego kulminacją było zatrudnienie sportowca Kubowicza na stołek kierowniczy, ale kierownikiem nie jest. Ująłem to najlepiej jak mogłem. Takiego KOMBINATORSTWA, ŁOBUZERSTWA JAK REKRUTACJA NA BASEN TO CHYBA NIKT NIE WIDZIAŁ.

19:23, 3 października 2014RL
Nie rozumiem dlaczego wielcy sportowcy oczekują funkcji w radach miasta i powiatu za swoje zasługi dla sportu. Skoro byli świetnymi sportowcami i chcą nadal działać to niech ubiegają się o posady w związkach sportowych. Rada miasta czy powiatu to nie tylko sport. Te funkcje powinni otrzymywać managerowie, którzy mają doświadczenie w różnych dziedzinach. Jak Ci sportowcy zamierzają tworzyć miejsca pracy, promować kulturę, edukację, informatyzację i wiele wiele innych rzeczy. Sprawdzą się ludzie młodzi z sukcesami zawodowymi i pomysłami. Ludzie opamiętajcie się oddajcie głos na młodych kandydatów.

17:56, 3 października 2014Bogusław Szeliga
Witam wszystkich czytających oraz tych wszystkowiedzących komentatorów czasami czytam te komentarze i zadaję sobie pytanie jak można być specjalistą i znawcą w tak różnorodnych dziedzinach aby na każdy temat mieć najświętszą i nie podważalną rację.
Panie Władku już przynajmniej od dwóch tygodni sprawy związane z wyborami są w trakcie realizacji moi znajomi wiedzą że jestem kandydatem na radnego a Pan twierdzi że ja się zaklinałem że nie będę kandydował więc może zna Pan innego Szeligę który tak twierdził. Do* żeby stwierdzić czy ktoś zrobił coś dobrego dla kogoś może należałoby najpierw tego kogoś spytać a nie szargać czyimiś dokonaniami z treści art.wynika że wspierałem różne kluby nowotarskie różnymi sposobami [gotówka,barter ]czy np kwota-[ści]tysięcy rocznie jest nic nierobieniem lub być pomysłodawcą i kilkuletnim organizatorem amatorskich rozgrywek np w piłkę halową gdzie udział w rozgrywkach bierze setki ludzi, utworzenie nowotarskiego oddziału TKKF i wiele innych może dla Pana/i to jest nic nie robienie to gratuluje tych osiągnięć których Pan/i dokonał przepraszam że tak się rozpisałem zwłaszcza że spieszę się na mecz ale nie lubię jak ktoś pisze głupoty zwłaszcza na mój temat.
BOGUSŁAW SZELIGA

12:42, 3 października 2014wstyd
Sportowcy.... Karateczka której nic nigdy nie pasuje, Kubowicz z Batkiewiczem którzy mieli reprezentować sport w opozycji do Maziorza to się posprzedawali za stołki i są teraz w większości w Radzie. Kubowicz jako "pracownik administracyjny" będący de facto kierownikiem to przekręt że hej!! A Hala Gorce jak w ruinie była tak jest, hotel pamięta Gomułkę. Miasto dostało ten obiekt za darmo i nie zrobiło nic, ani ajentowi nie dali na długi wynajem ani samo nic nie robi.

10:28, 3 października 2014Karolcia
Ale Pan Fryźlewicz dobrych swoich wynagradza. Nikt nie został pominięty.A to praca dla dziecka, dla żony na basenie, na Podhalańskiej Wyższej Szkole też. Głosujcie dalej na niego.

10:13, 3 października 2014marek
na tych ludzi już nie zagłosuję już dali nieraz próbkę swoich możliwości, myślę ,że wyborcy to rozumni ludzie i nie popełnia błędu

10:09, 3 października 2014pol
sportowcy i polityka , już to przerabialiśmy, panowie wstyd mi za was , wielki wstyd.Ale 1500 zł piękna dietka ,nie pogardzisz i o to tu chodzi .

10:09, 3 października 2014Analityk
Jak ktoś kto dostał krążkiem w łeb (nie jeden raz), może logicznie myśleć???
Tacy ludzie powinni tylko na pomniku wisieć (który sami sobie zrobią).

10:06, 3 października 2014Wolowaty ze Skrzypnego
Do tego grona wybitnych i niezastąpionych należy dopisać jeszcze nauczycieli i lekarzy.

09:43, 3 października 2014*
Ktoś mi odpowie, co ich wszystkich tam ciągnie, bo żaden nic niczego dobrego dla ludzi nie zrobił. Korytko pachnie. 1500zł dietki a i inne możliwości się otwierają

09:28, 3 października 2014stasek
Jedna uwaga, czy tylko na listach z rekomendacji PiS'u są sportowcy?? Z innych rekomendacji już sportowców nie ma?? Czy tylko robi się kampanie PiS'owi??

08:54, 3 października 2014wyborca
Jedno jest pewne tacy "sportowcy" sa już w radzie miasta. Aktywność ich jest bliska zeru i tylko po to zostali radnymi żeby coś dla siebie załatwić i jak wszyscy wiedza ...załatwili. Burmistrz ich "wynagrodził".

08:48, 3 października 2014NOWY TARG 2014
Batkiewicz i Kubowicz juz pokazali Swoje JA i na tych Panow ludzie juz nieglosujcie, okazali sie kłamcali tyle obiecywali i co z tego jest? nawet na hali nadal niema monitoringu? a co dobiero o planach na nowa hale? WSTYD.
Mysle ze sportowcy ktorzy sa w UM powinni zajmowac sie bardziej rozwijaniem sportu w MT ale juz bez obiecywania i robienia z Buzi ....

08:36, 3 października 2014Władek
Pan Szeliga tydzień temu, zaklinał się , że nie będzie kandydował.
Jak szybko można zmienić zdanie ....

CV Kandydatów i ich doświadczenie - to wielki znak zapytania .?

08:32, 3 października 2014ceperka
Sportu i działaczy w tym mieście to my wszyscy mamy po kokardkę ...no i wygląda na to, że PiS nie szuka obywateli powalczących w mieście o status człowieka, a migotliwych gwiazdek korzystających pełną garścią z pieniędzy miejskich...dość tego !

23:42, 2 października 2014polityka to
Już jedni od sportu w NT są w radzie. Zapomnieli co obiecywali, że będą działać by np. lodowisko było porządną halą sportową, byli w opozycji. I co? Jeden z drugim podostawali stołki, jeden nawet funkcję kierownika na pewnym obiekcie przy Al. Tysiąclecia omijając kruczki prawne. I nagle kochają Fryźlewicza.

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę

kliknij i zobacz sylwetki kandydatów

 • Monika Hołowczak Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Kazimierz Blańda Kandyduję do:
  Rada Gminy Spytkowice
 • Janusz Gał Kandyduję do:
  Rada Gminy Szaflary
 • Bożena Kałafut Kandyduję do:
  Rada Gminy Spytkowice
 • Marek Nowak Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Zdzisława Alicja Piątkowska Kandyduję do:
  Sejmik województwa małopolskiego
 • Michał Maciaszek Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Zbigniew Krauzowicz Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas