Niedziela, 05 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Czarny Dunajec
Snow
-8°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-8°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-7°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
32%
Nowy Targ
4%
Zakopane
12%
Rabka-Zdrój
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4

Marek Fryźlewicz zawalczy o kolejną kadencję

05.10.2014 11:00 / czytano: 6527 / powrót

NOWY TARG. Marek Fryźlewicz jest burmistrzem miasta od 18 lat. To niecałych 5 kadencji. Na dwie ostatnie - wybierany był w sposób bezpośredni, czyli ze wskazaniem przez mieszkańców. Zdecydował się poddać osądowi wyborców po raz szósty. Startuje ponownie jako kandydat Podhalańskiej Wspólnoty Samorządowej.

- Start Marka Stanisława Fryźlewicza potwierdzimy oficjalnie w piątek 17 października br. podczas briefingu prasowego, który odbędzie się w Euroregionie Tatry - mówi Marcin Ozorowski pełnomocnik wyborczy KW PWS.

Obecny burmistrz w samorządzie pracuje od początku jego istnienia, czyli od blisko ćwierć wieku. W kolejnych wyborach samorządowych za każdym razem zdobywał mandat radnego. Także w tegorocznych będzie się o taki mandat ubiegał.

- Mamy pełną listę, czyli 21 kandydatów startujących z list KW PWS - dodaje pełnomocnik wyborczy PWS. - Hasło kampanii samorządowej 2014 brzmi "Wspólnie możemy więcej". Program zostanie zaprezentowany podczas Konwencji wyborczej KW Podhalańska Wspólnota Samorządowa w dniu 20 października br. - wyjaśnia Marcin Ozorowski.

s/

zobacz także

komentarze

12:49, 13 maja 2020jaga2
Do wszystkich tu komentujących . Wylaliście swoje żale słuszne czy nie , nie bójcie się kandydował nie będzie macie szansę

10:56, 14 października 2014malarz_pokojowy
Nie oddam głosu na kogoś, kto przez tyle lat urzędowania zrobił tyle co nic. Dlaczego łatwo jest rozwijać się Biedronce w Nowym Targu a rodowitym, którzy chcą zainwestować stawia się irracjonalne warunki? Pytam się dlaczego?

13:01, 8 października 2014olo żwirski
popieram
sa korzysci

22:43, 7 października 2014guguś
Jeśli komuś ta sytuacja się nie podoba że kandyduje ktoś mając w swoim zapleczu zwolenników PO (środowisko kandydata wstąpiło do PO, rugując z Platformy dotychczasowych członków - istniejące wcześniej koło PO implodowało po tym jak środowisko burmistrza założyło swoje koło PO, konkurencyjne; poparcie burmistrza w wyborach będzie skutkowało sytuacją braku klarowności czy dostał on poparcie dzięki poparciu czy pomimo poparcia przez PO - i nie chodzi bynajmniej o deklaracje władz partii że popiera, tylko o faktyczną afiliację polityczną środowiska popierającego) to ten ktoś powinien coś robić, coś myśleć, coś chcieć, coś działać, ale nie teraz, tylko przez cały okres kadencji. Teraz to już za późno jest. Problem główny jest taki że społeczeństwo jest pasywne, a politycy wykorzystują ten fakt bardzo brutalnie.

19:08, 7 października 2014rak
Jak czytam te lewackie wypociny rodem z warszawki, to żal mi że p. Fryźlewicz jest za mało prawicowy, za mało kościółkowy i za mało chamski. Bo na taką rozwydrzoną chołotę jaka sie tutaj na tym forum prezentuje, to chciałoby się wybrać albo świętego, albo dyktatora. A najlepiej świętego i dyktatora w jednej osobie.

16:30, 7 października 2014przerażona
Boże miej nas w swej opiece ...

00:06, 7 października 2014WPI
@olsen
ale głupoty piszesz. Może gdybyś nie wspomniał o pozostałych kandydatach ktoś by może próbował zrozumieć o co Ci chodzi. Ale tak to wiadomo. Komentujesz bo musisz, bo trzeba mącić i ściemniać. Któryś radny Cię do tego namówił czy sam nim jesteś?

21:58, 6 października 2014Skała
do burmistrza Fryźlewicza:
Kończ Waść, wstydu sobie oszczędź!

21:30, 6 października 2014szkiełkiem po oku
Panie burmistrzu zobacz sobie w mediach np. fotopodhale jakie
"parcie na szkło "
mieli twoi "wierni" zastępcy
jak chorowałeś
pamiętaj prawdziwy wróg czai sie wśród "przyjaciół"

19:18, 6 października 2014prawy i sprawiedliwy
olsen
co wy tym z Gabrysiem popijacie?

18:04, 6 października 2014olsen
No Panie Marku mam nadzieję że dochodzą do Pana głosy, ja ze swojej strony muszę dodać że już czas i pora odejść na rentę która całkowicie się Panu należy ze względu na stan zdrowia. cóż mam dodać zawiodłem się całkowicie na Panu a to z prostego powodu .Uważam że Burmistrz z przyzwoitości powinien słuchać głosu mieszkańców nawet tych nieprzychylnych Pana sposobu działania ! Niestety Pan stosuje tezę jak rządzący naszym Państwem że jak się wygrało wybory to wszystko można co często było widocznie w spotkaniach z mieszkańcami a nawet na sesjach .Nie godzi się tak postępować żyjąc w wspólnocie chrześcijańskiej gdzie katolik powinien dostrzec drugiego brata .Nie interesuje mnie Pana dokonania bo i tak za nie trzeba płacić bo nic za darmo nie dają. Każdy głupi potrafi poprzez urzędników zrobić projekty i coś wybudować w końcu za cos biorą pieniądze a nie za pierdzenie w stołek .Mógł by Pan być dumny ze tego jakbyś Pan stworzył miejsca pracy i przyciągnął inwestorów firmy uczciwe a nie biedronki i inne wynalazki które łupią Polskę a pieniądze wywożą za granice ! Prawdziwy gospodarz dba o swoje owce w Pana wypadku o mieszkańców ... a jak widzę to Nowy Targ pustoszeje młodzi uciekają nawet nie chcą patrzeć na Rynek Basen Park Stadion bo widzą że tam robią ludzie za głosy które potrzebne Panu są do większości w radzie. Nic Pan nie potrafi wypracować tylko wszystko za coś. Mieszkańcy to widzą i ja też chociaż jeszcze się łudziłem w tych ostatnich wyborach kiedy Tarnowski wskoczył i dałem głos na Pana. Już mnie nie przekona glos Proboszcza niby Patrioty który świecił karczmę na lotnisku razem z Panem 1 sierpnia w miesiącu abstynencji alkoholowej a powinien być na uroczystościach z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego które odbyły się przy pomniku Katańskim. I nie przekonają mnie po zostali Proboszcze oprócz dwóch na Niwie i Kowańcu .
Jedno wiem że glosując na Pana byłbym wbrew swojemu sumieniu i wartości wspólnoty Chrześcijańskiej .Grzegorz Watycha też mnie nie interesuje bo reprezentuje Platformę Obywatelską a jego komitet z radnymi to pomieszanie komizm z patriotyzmem .A o Liszcze to nie wspomnę bo przypomina mi człowieka który nie umie się określić Zostaje Mi tylko Samolej i niech nikt nie mówi że nie ma wykształcenia mnie wystarczy że jest otwarty szczery do bólu. Od roboty są urzędnicy bo za coś biorą pieniądze a Burmistrz ma mówić prostym głosem mieszkańców do tego nie potrzeba wykształcenia!

17:58, 6 października 2014ustawka
Watycha jest człowiekem Jachymiaka. Na dodatek pracownikiem. Nie jest prawdą, że Jachymiak sie wycofał tylko przekombinował i nie dostał się na listę do sejmiku. Jak Watycha wygra to Jachymiak będzie wice to jasne jak słońce. Cała ta lista Razem do powiatu to jedna POwska ściema. Pełnomocnikiem tego Razem jest niejaki Waksmundzki szef struktur powiatowych PO. Dziwne, że PO nie wystawiła swoich list ni do miasta ni do powiatu?

17:20, 6 października 2014cz
Wybory blisko kandydaci na burmistrza jacy są to są bo nikt nie chce ciągnąć tego wózka. Ale te nieudacznicy radni tylko prywata , a ci PISOWCY jak pszczółki z kwiatka na kwiatek . /.../

16:34, 6 października 2014;0
Do tego na zdjęciu!

I z czego ..... tak się cieszysz? Z tego, żeś ustawił swoją rodzinkę, ujków, krzesne tu w Nowym Targu, a nasze rodziny żeś porozbijał? Moj syn za robotą musiał wyjechać do Irlandii i nie wiadomo , czy w Święta będzie z nami. Ile dzieci chowa się bez ojców i matek, bo ty...... zamiast organizować miejsca pracy kwiatki sadziłes i drzewa wycinałeś, dlatego nie masz facet żadnych szans

14:53, 6 października 2014patriota
LUDZIE! Tym razem każdy głos na wagę złota! ZAGŁOSUJCIE! Ja też idę zaglosować przeciwko MF, bo wierzę w zwycięstwo rozumu. Dość błazenady! Pora ruszyć do przodu! DO zobaczenia na wyborach!

13:06, 6 października 2014Baba Jaga
Pamiętajcie, że Pan Fryźlewicz bez skrupułów podniesie cene niesegregowanych śmieci na 15 zł tylko zaraz po wyborach. A sami wiecie jak trudno jest w blokach, jeden wrzuci niesegregowane smieci i jest posprzątane, a burmistrz tylko na to liczy, bo jemu smieci się "zbilansują"

11:50, 6 października 2014lekarz
Klakierzy dajcie już spokój z Fryzlewiczwem, tym schorowanym człowiekiem. Niech już odpocznie z tymi co kolo niego.

11:32, 6 października 2014M
Watycha też jest postawiony. Mysli gdzie się wepchac bo źle mu tam gdzie jest. Trzeba robić polityczny biznes i nowe układy prawda? Wolę Fryźlewicza. On przynajmniej jest jaki jest. Bez maski. Chodzi normalne po mieście i nie ucieka jak pewien radny! Fryźlewicz to co obiecał to zrobił bo i rynek jest i park i internet za darmo i basen. Widać że jest skuteczny! Fryźlewicz? Jestem na tak!

11:20, 6 października 2014quiz
Tylko GRZEGORZ WATYCHA swoj chłop z ogrodowej.

11:03, 6 października 2014~p
Do ~bolo - całkowicie się z tobą zgadzam. Dajmy szansę Grzegorzowi Watysze. Jest młody, z dużym doświadczeniem. I nie mieszajcie go z Jachymiakiem!
do ~xyz - fajny pomysł z tą blokadą pod UM. Popieram!

10:18, 6 października 2014xyz
Stachanowcu - Panisko Fryźlewicz parkuje se na plebanii starego kościoła. Ma se nawet pilota do bramy.

Do tych entuzjastów następnej kadencji rury małe pytanko. Cóż ten pik pik ma niby dokończyć? Może obwodnice? A może targowicę, a może cmentarz na terenach zalewowych. Mam litość nad człowiekiem, bo Bozia niestety nie wszystkich równo inteligencją obdarzyła, ale tego nie mogę wybaczyć że giściu udaje katolika a norbił pełno smrodu w mieście. Temu ręki nie poda, innemu durniowi stanowisko załatwi, tani lokalik, zasypie kible w rynku, nie utwardzi małego przejscia tylko dlatego, że prosił o to Tarnowski

Młodzi, jeśli nie rozbijecie tego układu to możecie już szukać roboty w UK czy Irlandii. A PLiszka na burmistrza sie nie nadaje tylko na pokerzystę!

10:05, 6 października 2014Goguś
NO Samolej - nie wierzę. A co on umie? na czym się zna? Sam ze sobą ma raczej problem.Pan Jelonek myśli,że będzie rządził miastem z tylnego siedzenia? nigdy

10:03, 6 października 2014Celina
Pan Burmistrz pójdzie na zwolnienie, funkcję będzie pełnił Zajączkowski, a zstępcą za Pana Kolasę będzie wierny sługa Paweł Liszka.

10:01, 6 października 2014Karolcia
Burmistrz nie zrobił:
1.remontu sali w MOK wstyd
2.nie załatwił małego kina
3.nic dla ludzi starych a powinien np w starym szpitalu zrobić dom spokojnej starości, a nie ofiarować uczelni
4. nic odważnego przyszłościowego dającego miejsca pracy
5. LIDLa a tylko same Biedronki

09:58, 6 października 2014Lol
To co Burmistrz zrobił choć nieosobiście wiadomo to w ostatniej kadencji a czego nie zrobił? wpisujcie ludziska. Ja twierdzę, że nie zrobił nic dla pozyskania miejsc pracy, Jeżdżę po Polsce to widzę ile tam zostało zrobione na przestrzeni 20 lat.

09:55, 6 października 2014Bobo
Po pierwsze Grzegorz Watycha nie jest od Jachymiaka. On trzyma całe starostwo od strony formalnej. To jedyny człowiek, który posiada doświadczenie i wiedzę samorządową a to jest niezbędne w zarządzaniu miastem. Jachymiak w zasadzie wycofuje się z polityki i nie ma swoich.

09:36, 6 października 2014MARIOLA
niech liszka wygra

09:03, 6 października 2014Artur
z zaciągnietymi kredytami to my mieszkańcy się zmierzymy jak nam po raz kolejny podniesie podatki. Glosuj, glosuj

08:13, 6 października 2014ja
Niestety nasuwają się takie hasła : MF "skazany" na burmistrza jak Rysiek na bluesa , MF Forever ,
MF to Sprite a my pospólstwo to pragnienie , wyborcy z zapleczem kościoła będą jeszcze długo panować , ale pocieszam się tym że Rzymianie kiedyś panowali na świecie ale też zakończyli swoje rządy . Więc trzeba iść na wybory i dotyczy się to młodych bo starsi zawsze idą .

08:07, 6 października 2014sąsiad sąsiada
A ja zdecydowanie nie zagłosuję na Mareczka, dlatego ,że już się wypalil i zadłuzył tragicznie Miasto.

04:43, 6 października 2014Misiek
Samolej, Tarnowski i inni mieli ponad 2 lata większość w radzie a nie zrobili nic. Panie Marku, jesteśmy z Panem! Pogonił Pan radnych do roboty, w mieście XXI w. widać! Stąd te komentarze krytyczne pisane na zlecenie...

22:10, 5 października 2014sąsiad
A ja zagłosuję na Fryźlewicza niech dokończy to co zostało zaczęte w mieście. Niech zmierzy się z zaciągnietymi kredytami.

22:08, 5 października 2014Osiołkowi
....w żłoby dano
w jednym owies
w drugim siano
uchem strzyże
głową kręci
ii to pachnie
i to nęci
od którego
teraz zacznie
żeby sobie pojeść smacznie
i tak stoi pięć kadencji
marzy mu się
jeszcze więcej

22:06, 5 października 2014Stachanowiec
XYZ . U którego księdza parkuje ?

21:59, 5 października 2014gd
Ale popatrzcie na ta mine na zdjęciu jaka bufonowata - jakby miał w szarych komórkach zapisane i tak ja wygram, bo kleryków setki kleryków zamelduję i oni zagłosują. He, He

21:57, 5 października 2014generał
Na pewno trzeba zmian. Już 6 raz startuje MF do wyborów - czyli 20 lat urzędował , a to wiąże sie tylko z tym , że stworzyły się układy. Myślę, że Ci go wcześniej popierali , a teraz są w kontrataku , zobaczyli cały mechanizm działania obecnego Burmistrza. A z tego co mi wiadomo, to MF 4 lata temu powiedział, że to ostatnia jego kadencja i nie bedzie startował. mam nadzieje, że jego życzenie sie spełni i obecna kadencja TO FAKTYCZNIE BEDZIE JEGO OSTATNIA.

21:51, 5 października 2014Stachanowiec
Sdsdae - panie burmistrzu niech pan pamięta że dla niektórych ludzi słowo jest święte . Wszystko z dużej litery . W takim razie musicie razem z burmistrzem iść do kościoła . Daje Wam rady życie ? Da rady i tym dużym . Będziecie , sprzedawać i kupować między swoimi kieszeniami . A ze strachu , spać będziecie po lasach . Tak mi dopomóż Bóg .

21:39, 5 października 2014Kmicic
Kończ waść wstydu oszczędż
przecież jesteś tylko figurantem
lejce trzymają INNI

21:36, 5 października 2014rewolucjonista
I ten nieudacznik nasz burmistrz znowu startuje ? nie chce uwolnić naszego miasta od swojej burczącej nieudolnej osoby ? to my mu wszyscy powiedzmy że to to juz koniec i czas na odspawanie od koryta. Czas na zmiany i przewietrzenie gabinetow urzędu miasta. Dość kolesiostwa. Mlodzi ludzie powinni poczuć siłe pojedynczego głosu wyborczego jak nas będzie duzo , bardzo dużo.

21:31, 5 października 2014sdsdae
Głosowałem Panie Marku na Pana od 18 lat...ja i moich 800 znajomych...ale tym razem mój/nasz kredyt zaufania się wyczerpał...przestał Pan szanować swoich ludzi...idzie Pan na układy i tzw. pijarostwo w wielu przypadkach...szkoda ze zapomina Pan o tych którzy na Pana głoswalii...przepraszam nie zapomina Pan o całej rzeszy urzędników i zatrudnionych którzy w obawie przed utrata pracy zagłosują na Pana...dobra karta przetargowa...władza uzależnia niestety...wystarczy popatrzyć na Pana zastępców...kolejny przykład kolesiostwa...Pan Eugeniusz jeszcze przejdzie ale Pan Jan to przerost ambicji nad formą...
Panie Burmistrzu niech Pan pamieta że dla niektórych ludzi słowo jest święte....

21:21, 5 października 2014Olo B
Fryżlewicz=Zajączkowski, Fryżlewicz=Kolasa,
Fryżlewicz=jagła ,Fryżlwicz=Rayski Pawlik
Zatem wybór jest tylko jeden.
Każdy byle nie on

21:20, 5 października 2014Stachanowiec
Liszka do kościoła . Kadzić . Takich menagerów nam nie potrzeba . Jesteś młody ale kościółkowy . Tutaj potrzeba ludzi mądrych , wyzwolonych . Działających z własnej nie przymuszonej woli .

21:11, 5 października 2014rozsądek
Fryźlewicz zmiecie z pola widzenia wszystkich kontrkandydatów i to w pierwszej turze, bo to cienkie bolki,. Z czym taki Samolej do gościa ? Liszka mało znany, a Watycha to człowiek Jachymiaka i ludzie nie oddadzą na niego głosu. Fryźlewicz swój chłop. Nowotarżanie docenią to , co zrobił dla miasta, a zmiany widać, są olbrzymie. Poza tym gość ma doświadczenie i co ważne kontakty. Rozsądni zagłosują na Fryźlewicza, bo na tamtych to szkoda czasu i atłasu. Każdy nowy będzie się uczył , Stawiam na doświadczenie.

21:06, 5 października 2014ANTY-LEWAK
Wszyscy kłapią dziobami, żę koniec Fryzlewicza, a ten pewno znowu wygra. Nie ma jednego silnego kontrkandydata. A na Fryzlewicza głosuje przeważnie wraz z rodzinami banda urzędasów i innych pociotków, trzymających sie posadek w podmiotach miasto-zależnych, Jesli będzie startowało kilku w zasadzie nijakich kandydatów + komentarzowi kłapacze będą sie kierować różnego rodzaju kluczem politycznym, to po wyborach będzie znowu narzekanie na pana F.

21:03, 5 października 2014Mnich518
Najwyższa pora by ktoś inny zajął miejsce Fryźlewicza - 20 lat na stołku zdecydowanie źle robi na głowę...

20:58, 5 października 2014Stachanowiec
Brawo XYZ, popieram . Ja już działam na tej niwie 5 lat , ciesze się że mnie do dej pory nie zapuszkowali .Na większą skalę nic sam nie zdziałam . Ale tego dziadowstwa nie odpuszczę . Dowiedział się tego radny Tarnowski oraz strażacy odbierający starowstwo . Zobaczycie , tylko przyjdą ruskie .

20:34, 5 października 2014Bolo
Samolej=Jelonek. Watycha=Jachymiak, Liszka=Paluchowa. Zatem wybór jest tylko jeden. Głosuję na sprawdzonego Marka Fryźlewicza.

20:23, 5 października 2014AA
Liszka na burmistrza!

20:21, 5 października 2014taki tam
A ja będę głosował na obecnego Burmistrza, cały czas powtarzacie, ze Wam mało. Ale przypomnijcie sobie jak wygladal NT jakies 10 lat temu. Nie ma basenu, rynek zarosniety, popekany, park pomijam (widac jakie tlumy sa tam teraz, czemu przed odnowieniem tak nie bylo) teraz miasteczko komunikacyjne, bor nad czerownem, sciezki....moze dlatego doceniam te wszystkie inwestycjebo mam dzieci i wreszcie nie musze sie zastanawiac gdzie je zabrac. Przyczepic sie moza do kazdego o przyslowiowy "krzywy makaron" ale fakt jest taki, ze nasze miasto pieknieje. Na czym skupi sie nastepny burmistrz? Tego nie wiemy, ja tyzykowac nie bede. Bo wiadomo, ze zanim sie zorientuje w sprawach mieszkancow,to troche wody uplynie, a fryzlewicz jednak jjest w tym juz dosc dlugo.

20:18, 5 października 2014Nie rozumiem Was
Tyle narzekacie na władze, a i tak frekwencja wyborcza 16 listopada nie przekroczy 50 %. Po co tyle narzekać jak i tak większość osób tego niedzielnego dnia zostanie w domu/parku/basenie/meczu i nie zdecyduje o przyszłości tego miasta.

20:12, 5 października 2014ss
A ja zagłosuję na Liszkę.

19:56, 5 października 2014Hanka
Tylko Pan Samolej na burmistrza !! Nie jest powiązany w żaden sposób z sitwą przy obecnym "pożal sie Boże" burmistrzu....

19:32, 5 października 2014xyz
a ja mam pewien pomysł dla tych młodych dzielnych chłopaków co nie chcą strazy ( ja też). Zorganizujcie akcję zaparkowaniania samochodów pod UM deczko wcześniej niż urzędasy - np 0 7.00. Bede pi0erwszy i mój sasiad też. Niech r...je jeżdżą i szukaja miejsc i niech płacą jak za woły - jak my. To się trzyma tematu bo Mareczek najswiętszy już dawno powinien zabronić swoim podwładnym tam zostawiać swoje wypasione fury. On se sam parkuje u księdza i nawet ma pilota do bramy. taki swiety..... i zaradny. Zaradny świety to jest to

19:25, 5 października 2014Stachanowiec
Brawo , administrator...

Poniżej jest regulamin.
Jeśli chce Pan porozmawiać - zapraszam: moderator@podhale24.pl

19:25, 5 października 2014Bolo
Śmieję się z was, nieudacznicy nowotarscy, którzy dużo gadacie a i tak mnie wybierzecie - zdaje się mówić mina burmistrza. Zmieńcie go bo jest nie do wytrzymania. On i Marcin Ozorowski, strateg od siedmiu boleści.

19:19, 5 października 2014Bobo
No jak patrzę na to zdjęcie, to widzę arogancję i butę Burmistrza. Po wpisach zaś zmasowane pochwały urzędników i ich rodzin, bo przecież chodzi o pracę i to nie tylko w Urzędzie Miasta ale i w MZK, Starzy Miejskiej, na basenie, w MZWiK, Szkołach podstawowych, gimnazjach, przedszkolach. Trzeba przerwać te powiązania. Czas na innych na tych wszystkich stołkach. A Burmistrz się tylko nadyma. Niech poda ile wniosków z pieniędzy od Unii załatwił pozytywnie.

19:15, 5 października 2014Bobo
W ostatniej kadencji zrobił dość dużo, ale do czego porównujecie. Popatrzcie na Szczawnicę, Jabłonkę choćby. Tam tez zrobiono dużo. 18 lat zaniechań gdzie był burmistrz przez 18 lat. Wstyd sie przyznać. 2 kadencje i dość.

Na Burmistrza startuje przecież dobry kandydat, samorządowiec Grzegorz Watycha. Wykształcony i nie musi jak mówi o sobie Gabryś skakać przez płot

18:39, 5 października 2014Balbina
to czym się szcyci Fryżlewicz to naturalne ZMIANY CYWILIZACYJNE
jeśli byłby inny burmistrz tez by się dokonały
MOŻE NAWET LEPSZE
startuje bo go do tego zmusili klakierzy z drugiej lini
beznadziejni viceburmistrze i doradcy
którzy pragną nadal dzierżyć władzę absolutną

18:37, 5 października 2014Misiek
Tylko Fryźlewicz! Samolej zmienia zdanie w zależności od własnych interesów. Wole pewnego burmistrza, który potrafi ogarnąć to co wyprawiaja radni. Fryźlewicz to też jedyny który wie co robi!

18:37, 5 października 2014mieszkaniec
Panu Burmistrzowi przez 18 lat nie udało się usunąć 20 płyt drogowych na ul.Partyzantów i zrobić normalnej drogi żeby mieszkańcy nie niszczył swoich samochodów .

18:32, 5 października 2014Wicherek
właściwy człowiek na właściwym miejscu!!!

18:31, 5 października 2014miescan
I dobrze, że startuje, w pełni popieram jego kandydaturę!

18:30, 5 października 2014Maria
Pewnie nie czyta naszych komentarzy, albo nie ma wstydu!
On siedzi na pensji a nie "rządzi"

18:29, 5 października 2014miki
morawa popiera samoleja bo ten pije piwo u pana tadeusza

18:25, 5 października 2014Burok
Szanujcie Burmistrza swego , bo możecie mieć dużo gorszego

18:13, 5 października 2014Stachanowiec
Trzeba wejść do urzędów i zablokować dziadów . Nie na ulicę , żeby rozjechali czołgami , których nie mają . Wejść w całym kraju , przed wyborami , w setki ludzi a może w tysiące . Tak żeby nie mogli się ruszyć , przemieścić . Tak przez tydzień , przetrzymać kacapów . Najlepiej , zorganizować bezdomnych , tych najbardziej śmierdzących .

18:04, 5 października 2014chorowity
Za 14 tys zł pensji też bym ozdrowiał :)

18:04, 5 października 2014krajan
Brawo Panie Marku za odpowiedzialną decyzję. A Wy drodzy nowotarżanie cieszcie się że jeszcze chce startować bo lepszego kandydata jeszcze długo nie będzie. Tyle co Pan zrobił dla Nowego Targu to należy się Panu szczególna wdzięczność a Ci wszyscy, którzy to krytykują niech się uderzą w piersi i przyznają się o co im chodzi.

18:01, 5 października 2014najlepszy burmistrz w histori PRL
Za wszelką cenę musimy odspawać tego faryzeusza od stolka w magistracie, aby reszcie żylo się normalnie. Te POchlenme komentarze piszą ludzie którzy na tym ,że rządzi ten faryzeusz korzystają: a to rodzina , koledzy jego i małżonki , urzednicy co obsiedli synekury w magistracie i jeszcze klakierzy , biesiadnicy rautów .

17:58, 5 października 2014Powicher
do : Wicher

z których to lasów w dziwny sposób znikają drzewa

16:46, 5 października 2014Wicher
Pan Marek rządzi 18 lat Nowym Targiem a jego syn Max 4 lata Waksmundem i pilnuje waksmundzikich lasów :-) .

16:16, 5 października 2014nowotarżanin
Szkoda,że prawo nie zabrania startowania po raz szósty.Powinno być tak jak przy wyborach prezydenckich.Dwa razy i do pola...Żenada :(

15:56, 5 października 2014uuu
co piszecie, że ten czy drugi to farbowane lisy z pisu czy po? zapamiętajcie, że tym co się lokciami pchaja do koryta kompletnie zwisa z czyich list będą kandydować. oni powiedzą wszystko, co będzie im się w tej walce opłacać teraz będziemy mieć igrzyska, cyrk. oj, napatrzymy sie na to jak ci 'katolicy' bedą się żreć i podkładać nogi w tym wyscigu.

mieszkancu z anny to nie Maruś robił most czy tam rynek. Maruś tylko złozył podpis na jakimśpapierku

panie Ozorwski - czy to pan wymyślił to komunistyczne hasło, że wspólnie możemy więcej? pewnie miał pan namysli ludzi z nowotarskiego układu, bo przecież nie nas petentów, którzy nie mają nawet prawa pod urzędem zaparkować . szczyt hipokryzji i bezczelności

15:51, 5 października 2014analityk
Typowy przykład "breżniewizacji" władzy - musi trwać, bo taki jest interes wielu grup ludzi w mieście, dla których status qvo jest najważniejsze - w przeciwnym razie groziłaby im utrata mniejszych lub większych przywilejów itp.

15:36, 5 października 2014Jeżyk
dobrze, że w tym mieście są jeszcze ludzie, którzy potrafią docenić, iż ten burmistrz jest naprawdę dobry i zdziałał wiele. Ma Pan mój głos!

15:19, 5 października 2014Pomidor
Panie Marku F. - TRZEBA WIEDZIEĆ kiedy ze sceny zejść!

Dość!

15:09, 5 października 2014Aero
rewelacyjnie, że stratuje! Aktualnie nie ma nikogo lepszego. Nikt nie ma tyle znajomości co Pan Fryźlewicz i tylko on aktualnie ma szansę naprawdę dużo zdziałać.

14:44, 5 października 2014wojtas
jeżeli nie będzie innego kandydata( bo samoleja nie traktuję poważnie ) to trudno zostanie obecny burmistrz choć pora już na zmiany bo grozi nam dyktatura i on nigdy nie przeniesie targowicy chociaż miasto zmienia się na + pod jego rządami

14:27, 5 października 2014Odezwa do Mieszczan
I tak lepszego burmistrza nie będziecie mieć.
Potraficie tylko skrzęcić się i narzekać, a nie potraficie działać na rzecz dobra wspólnego. Nic Wam nie pasuje. Jaka społeczność lokalna taki burmistrz - to mieszkańcy w dużej mierze kształtują burmistrza i władze lokalne. Wstyd !!!!!!!
P.S. Zresztą tak samo jest w Zakopanem.

14:22, 5 października 2014wyborca
Jak Pan zrobi z lodowiska halę multifunkcyjną to masz Pan mój głos.

14:13, 5 października 2014werka
Ci co piszą i komentują niech startują

14:09, 5 października 2014sdsdss
Dopuki nie zmieni się burmistrza, nie zmieni się w mieście nic. SPP odroczona przed wyborami teraz wejdzie z hukiem, ceny oczywiście horrendalne, 3zł za godzinę, niezależnie czy stoisz 10 czy 30 min, targowica będzie tam gdzie jest, bo przecież miasto musi być zakorkowane by mógł z parkingu hajs pobierać. 20 lat w te samo krzesło purkać to trochę za długo, przydałaby się nowa młoda osoba z pomysłami a nie ***

Naruszenie regulaminu. Moderator.

14:02, 5 października 2014janosik1982
Masz rację Tadek ja też głosuję na Gabrysia przynajmniej nie jest związany z układami ani z układankami przekupstwa . Widzę że koło niego skupili się prawdziwi Patrioci którzy są z sercem z PIS ponieważ polityka dwulicowa którą Prowadzi Pani Poseł Paluch z Lasykiem ,Żarneckim , Kawką i innymi radnymi jak Łapsa .Otóż Łapsa składa kwiaty 11 listopada na grobach wyzwolicieli sowieckich a na dodatek zapowiada publicznie że będzie to robił nadal na dodatek głosuje przeciwko nadaniu im Pary Prezydenckiej ronda ! ( w tym głosowaniu był przeciwny cały klub Pis )i bez wstydu przychodzi na uroczystość 17 września z okazji agresji sowietów na Polskę by się pokazać jaki wielki pisowiec Co to za hipokryzja którego tego często wyrazu używa Pani Poseł czy ona tego nie widzi ! Na szczęście widza to prawdziwi Patrioci i nie chcą mieć nic wspólnego z Nowotarskim Pisem .Cieszę się ze skupili się przy Samoleju i będą startować z jego komitetu i wspierać Gabrysia wybiegającego się o fotel Burmistrza.
Kość pisze że radni tej kadencji wspierając Burmistrza startują z listy PIS to proste
Fryźlewicz szuka koła ratunkowego po to jest Liszka co ma wspólnego z Pis ! jak głosuje przeciw nadaniu ronda Pileckiego i Pary Prezydenckiej wbrew wartościom jakie głosi PIS Niestety to kandydat człowiek Fryźlewicza by rozbić głosy po to są radni w przy ewentualnej wygranej z Pis ( bo z list wspólnoty samorządowej nie maja szans ) a myślą i łudzą się tym ze naród zagłosuje na pis bo mają dość PO .W ten sposób będą mogli dalej wspierać Burmistrza w ewentualnej wygranej przez niego .Cały myk polega na tym że Fryźlewicz to człowiek Platformy wspierający sercem Senatora z PO i to jest hipokryzja którą nam zafundowała Pani Poseł Paluch odsunęła od siebie Prawdziwych Patriotów by ustawić sobie układankę ! Fryźlewiczowi Miasto a Lasykowi Powiat .Każdy kto się zna na polityce i wyborach to wie na czym to polega ..dlatego zmieńmy to u wybierajmy Ludzi z poza układów dla mnie takim jest Gabriel Samolej !

14:01, 5 października 2014emerytka
mnie UM ukradl kilkadziesiat m kwadr na targowicy!!!ale pomnik olimpijczykowi beda stawiac!!!!!!!!

13:37, 5 października 2014Doradca d/s unijnych
Unia, przyznaje, środki pieniężne, a nie daje. Najpierw, trzeba, jednak napisać bardzo dobry biznes plan, powtarzam, bardzo dobry, a potem wedle tego wszystko wykonać. Do tego trzeba determinacji, praktyki oraz trzeba coś umieć, aby to wszystko ogarnąć, a nie udawać doradcy. Pytam doradcy, do czego, do pobierania kasy??!!!

13:29, 5 października 2014ss
wieczny burmistrz prawie jak putin

13:22, 5 października 2014Władek
Pan Marek Fryżlewicz - powinien być rozliczony za te 18 lat .
Każdy z kandydatów powinien przejść badania lekarskie .

Każdy z kandydatów musie mieć studia wyższe .

Każdy z kandydatów musi się wykazać osiągnieciami zawodowymi ( z ostatnich np. 5 lat ) nie jako Radny czy pracownik administracji / nic nie umieją/ .

Jeden z respondentów informował , że "wybudował mosty , przeprowadził remont Rynku i etc." w ostatnich 4 latach ,
przecież tego nie wybudował jako inwestor lecz te zadania uchwaliła Rada Miasta - nie należy mylić pojęć .

Gdzie był Burmistrz przez poprzednie 12 lat .?? administrował Nowym Targiem nie rządził .!

Takiemu już dziękujemy .

Głosuję na Pana G. Samoleja

13:11, 5 października 2014commer
Zazwyczaj nie chodzę do wyborów, ale tym razem się wybiorę aby tylko nie wygrał.

13:11, 5 października 2014baciok@
Do Gaba. Jakie to srodki duże są do wzięcia z Unii. Najpierw to trzeba dać a potem to się część może dostanie. Jak to mówią Nowy Targ to przystanek między Krakowem a Białką Tatrzańską.

13:08, 5 października 2014orkan
A tak się zapierał że nie będzie startował, nagle wyzdrowiał biedaczek. Ale jak słyszę że Samolej na burmistrza to mi się słabo robi. Pójdze w ślad mamusi i usiądzie w "gabinecie" po ? Długi trzeba spłacać- co ????????

13:06, 5 października 2014Viktor
A ja też zagłosuje na Pana Gabriela Samoleja.
Viktor.

13:03, 5 października 2014Gaba
I bardzo dobrze że kandyduje. Do wzięcia są największe w historii środki z UE a on ma wszędzie drzwi otwarte i wie jak pozyskać, zrealizować i rozliczyć.

12:53, 5 października 2014on zrobił
Domieszkaniec sw.anny.w 30 miastach malopolski to samo to UE

12:43, 5 października 2014Krzysiek
Na komisje nie chodzi, na sesjach czyta z kartki bo nie wie o co chodzi. Żaden pomysł nie jego. Byle trwać na stanowisku i pensje pobierać. Nawet radni z PWS to widzą i już nie startują od niego tylko z PIS

12:31, 5 października 2014baciok@
Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochudzki Ryszard, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
To jeszcze ja - Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam. To śpiewałem ja - Jarząbek.

12:24, 5 października 2014Mieszkaniec św. Anny
Pan Marek wiele zrobił przez te 4 lata: 1. Most na Bałęzowym 2. Rondo Pileckiego 3. Remont Waksmundskiej 4. Most na Robowie-Kowańcu 5. Szkoła nr4 na Niwie 6. Rewitalizacja Parku 7. Rewitalizacja Rynku 8. Ścieżki rowerowe na ul. Sikorskiego 9. Basen 10. Ściągnięcie inwestora dla Dworca Autobusowego 11. Miasteczko Komunikacyjne 12. Stadion Piłkarski 13. Remont Kolejowej 14. Rondo św. Leonarda
Ale wciąż do załatwienia pozostaje: 1. Nowa Targowica 2. Obwodnica wschodnia na Sikorskiego 3. Remont Hali Lodowej 4. Remont Dworca Kolejowego

12:11, 5 października 2014Czas na pozytywne zmiany
Tylko dwie kadencje inaczej ludziom ODBIJA
władza uderza do głowy
tworzą się sitwy i układy

12:01, 5 października 2014Orki
Popieram!

11:55, 5 października 2014eryk
dosyć czas na odpoczynek i rozliczenie z tych 18 lat...

11:52, 5 października 2014kokon
Niech staruje. Ostatnio dużo się zmieniło w mieście na plus. Duża w tym Burmistrza zasługa. Tylko niech lepszych urzędników dobiera.

11:52, 5 października 2014Karteczka
i bardzo dobrze, że startuje, bo żaden inny kandydat na to stanowisko się nie nadaje

11:51, 5 października 2014Jestem na nie
po tylu latach już nie widzi jaki jest złośliwy zawistny butny
powinien odpuścić
Przecież burmistrz to nie zawód a funkcja społeczna
nawet na zdjęciu myśli -ja wam pokażę lemingi

11:46, 5 października 2014s
Burczanych rządów dość.

11:40, 5 października 2014Hanna
I bardzo dobrze ze startuje. Powodzenia. Ma mój głos.

11:30, 5 października 2014Tadeusz Morawa
A ja głosuje na Gabriela Samoleja!

11:29, 5 października 2014bb
chyba sobie jaja robi,do domu!!!

11:28, 5 października 2014pytanie
Czy radni wspierający go w tej kadencji startują z PiS ?
Zostawili MFryżlewicza na tonącym okręcie ?

Przewiduje II ture - GWatycha i PLiszka

11:05, 5 października 2014miescon
Myślę ,że sprzeciwimy się temu , by ten nieudacznik , który zadluzył miasto na niebagatelną kwotę 46 mln złotych POnownie został burmistrzem tego umeczonego jego osoba miasta przy drodze.

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę

kliknij i zobacz sylwetki kandydatów

 • Jan Piczura Kandyduję do:
  Sejmik województwa małopolskiego
 • Leszek Dorula Kandyduję do:
  Rada Miasta Zakopane
  Burmistrz Miasta Zakopane
 • Dorota Izabela Majerczyk Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Narcyz Sadłoń Kandyduję do:
  Rada Powiatu Tatrzańskiego
 • Marek Nowak Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Tomasz Buńda Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Agnieszka Nowak-Gąsienica Kandyduję do:
  Rada Miasta Zakopane
 • Andrzej Rajski Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas