Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Czarny Dunajec
Rain
21°
Wiatr: 14.148 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
10°
Wiatr: 14.976 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
21°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
10°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
64%
Nowy Targ
44%
Zakopane
50%
Rabka-Zdrój
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4

Jadwiga Nieckarz: Dajmy sobie i innym szansę na nowe.

28.11.2014 18:05 / czytano: 1916 / powrót

NOWY TARG. "Otwórzmy się na "nowe", które nie musi kłamać, nie jest zepsute układami, nie ma problemu z komunikacją z innymi, jest otwarte na ludzi i ich pomysły, chce mu się i nie mówi "nie da się", a najważniejsze że słucha i nie lekceważy drugiego człowieka" - pisze Jadwiga Nieckarz, członkini Komitetu Wyborczego Wyborców "POPIERAM PRAWDĘ I PAMIĘĆ".

"Szanowni Mieszkańcy Nowego Targu,
trwająca obecnie kampania mająca wyłonić przyszłego Burmistrza naszego Miasta nacechowana jest złośliwościami, pomówieniami a często i kłamstwami. Zapewne pod moimi spostrzeżeniami którymi chcę się podzielić z czytelnikami portalu, pojawią się również różnego typu złośliwości, ale nie o to chodzi byśmy się obrzucali "błotem", ale byśmy obiektywnie popatrzyli na to co każdy z kandydatów nam oferuje.

Zacznijmy od tego, że układy polityczne nigdy nie służyły dobrze obywatelem, wszelkiego typu koalicje służą określonym grupom ludzi. Niedobrze jest jak współpraca takich koalicji zaczyna się od kłamstwa. Mam na myśli tutaj układ zawarty pomiędzy kandydatem w drugiej turze na stanowisko Burmistrza Miasta Panem Fryźlewiczem, a Panem Liszką który przegrał w pierwszej turze, a głosił na spotkaniu z Panią poseł Beatą Szydło - "Proszę by to się ukazało w mediach: nieprawdą są informację rozpowszechniane .....że istnieje jakiś układ między mną, a Markiem Fryźlewiczem. Po wygranych wyborach nie przewiduję nawet takiej możliwości, by był moim zastępcą. Obaj idziemy przed siebie. ...Pytam, czy jeśli ktoś robi kampanię opartą na kłamstwie, to czy takim ludziom warto zaufać i oddać na nich głos?". No właśnie, pierwsze i bardzo istotne pytanie! Tym bardziej, że Pan Liszka startował do władzy z listy PiS, która to partia na forum kraju odcina się od współpracy z rządzącą partia PO, czego dowodem był zarzut Pani poseł Anny Paluch w stosunku do KWW Podhalanie, którzy nie są przecież partią polityczna PiS, że zawarli porozumienie w powiecie z komitetami prawicowymi - Pani poseł uważa, że są to ukryte partie PO, a przepraszam przewodniczący PWS Pan Hodorowicz to senator i członek jakiej partii?, tutaj współpraca Pani poseł nie przeszkadza? - czy nie wstyd Pani poseł że dla władzy czy też partykularnych interesów wystawia na pośmiewisko człowieka?

Jednym z argumentów jakimi szczyci się Pan Fryźlewicz i co według niego ma być jego atutem w sprawowaniu władzy to jego szerokie znajomości i układy, które są jakoby niezbędne do pełnienia funkcji Burmistrza, uważam, że do pełnienia tak ważnej funkcji są przede wszystkim niezbędne kompetencje, a , które działają na wszystkich szczeblach naszej władzy powinniśmy się jak najszybciej pozbyć, nie tylko u nas ale i w całym kraju eliminując ze sprawowania władzy takich właśnie ludzi których "atutem" są powiązania i układy.

Każda nowa inwestycja w mieście to wydarzenie roku, sukces na miarę zdobycia kosmosu, a czy nie jest przypadkiem tak, że w ramach obowiązków służbowych większość tych zadań powinny być zrealizowana bez zbędnego blichtru? Mnogość inwestycji jakimi zostaliśmy obdarzeni w ostatnim roku to przede wszystkim inwestycje o charakterze wypoczynkowym basen, park, rynek, ścieżki rowerowe, inwestycje spóźnione o co najmniej kilkanaście lat, a przecież nic nie stało na przeszkodzie, żeby je wykonać dużo wcześniej, byłyby na pewno o wiele tańsze i zapewne już spłacone. Wielka pompa z otwarciem pustego pola zwanego szumnie SAG to na razie "jest ściernisko" również o kilkanaście lat spóźniona szansa na pracę dla mieszkańców. Bo główną dewizą naszych burmistrzów jest "nie da się". Miasto nasze przez nieudolność i brak współpracy z okolicznymi samorządami zmarnowało już nie jedną szansę rozwoju. Poważną przeszkodą w dalszym rozwoju miasta jest brak dodatkowych dochodów, które miasto miało z dzierżawy obiektów komunalnych, a które niestety zostały sprzedane, a miasto zostało zadłużone na ponad 50 mln. zł.

Strach mieszkańców przed pomówieniami, przed złośliwościami, wręcz zemstą najlepiej widać na tym portalu - nikt z piszących tutaj nie ma odwagi sie podpisać, bojąc się konsekwencji swojego wpisu. Opieszałość w załatwianiu spraw w urzędzie, partykularne interesy jednostki, brak poszanowania i lekceważenie mieszkańców, brak zrozumienia dla ich spraw to nie tylko moje odczucia i spostrzeżenia.

Co może nam dać "stare" w wielkim skrócie tu przedstawiłam, doświadczaliśmy tego przez 18 lat, nie mamy porównania z innymi kandydatami, ponieważ nie dano nam takiej szansy. Stwórzmy taką szansę teraz, otwórzmy się na "nowe", które nie musi kłamać, nie jest zepsute układami, nie ma problemu z komunikacją z innymi, jest otwarte na ludzi i ich pomysły, chce mu się i nie mówi "nie da się", a najważniejsze że słucha i nie lekceważy drugiego człowieka, ma przygotowania i kompetencje do pracy w samorządzie. Kto za nim stoi? - myślę, że bardzo zmęczeni 18 letnim panowaniem mieszkańcy królewskiego Miasta Nowego Targu, może lokalni przedsiębiorcy, którzy do kasy miasta płacą podatki i może tutaj chcieliby inwestować i promować nasze Miasto. Dajmy sobie i innym szansę na nowe.

ODDAJMY GŁOS NA GRZEGORZA WATYCHĘ!

Z poważaniem Jadwiga Nieckarz

---
opr.s/

zobacz także

komentarze

23:20, 30 listopada 2014jamto
Pani Jadwigo, a skąd Pani wie, że to "nowe" będzie słuchać mieszkańców i będzie takie uczciwe? Łatwo mówić o czymś co jeszcze nie miało miejsca. Przecież większość mieszkańców doskonale sobie zdaje sprawę, że za "nowym" stoi nowy układ, który tylko czeka aby sobie wzajemnie dobrze zrobić.

23:20, 30 listopada 2014Roman
W Nowym Targu takich ludzi potrzeba dlatego popieram Panią .

23:20, 30 listopada 2014Wii
Pani Jadwigo BRAWO !!!!!!!!!!!!

19:43, 28 listopada 2014czas na uczciwe rządzanie miastem
Pani Jadwigo,
ma Pani całkowitą rację! Doskonale ujęła Pani to w tym liście. Nie ma miejsca dla takich ludzi jak Liszka, Hodorowicz. Zmarnowaliśmy tyle lat. PWSZ jest najgorszą uczelnią w swojej klasie (/.../)Co jeszcze można zmarnować? Bardzo wiele, idą nowe środki unijne,będzie nowe rozdanie, efektywność wykorzystania środków przez Fryźlewicza - ŻADNA LUB MIZERNA! Potrzeba fachowców, młodych, dynamicznych - PRZEDE WSZYSTKIM JEDNAK UCZCIWYCH rządzących - a nie w stylu Fryźlewicza, i popierającego go Hodorowicza, którzy uwikłani w układy i relacje będą gwarancją trwania tej patologii.

19:36, 28 listopada 2014Brawo! Dziękuję za mądre słowa!
Zgadzam się całkowicie z tym listem. Dlaczego Hodorowicz popiera Fryźlewicza? To proste - NALEŻY DO TEGO CHOREGO UKŁADU, który od lat niszczy Nowy Targ. Byle tylko NASZYM było dobrze... Ludzie są zastraszani, czego przykładem są NAUCZYCIELE. Dlaczego nikt ich nie zapyta, jakie metody stosował pan Kolasa?

18:53, 28 listopada 2014miejscowy urz ędnik
Wiesz co Jadźka, pierwszy raz się z Tobą zgadzam

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę

kliknij i zobacz sylwetki kandydatów

 • Maria Teresa Ulman Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Alicja Sąder Kandyduję do:
  Rada Gminy Szaflary
 • Ewa Pawlikowska Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Jan Piczura Kandyduję do:
  Sejmik województwa małopolskiego
 • Michał Janasik Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Jan Stanisław Sieczka Kandyduję do:
  Rada Gminy Szaflary
 • Lucyna Anna Bafia Kandyduję do:
  Rada Gminy Szaflary
 • Grzegorz Niezgoda Kandyduję do:
  Burmistrz Miasta Szczawnica
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas