Sobota, 01 października 2022, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Zakopane
Clouds
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
58%
Nowy Targ
14%
Zakopane
24%
Rabka-Zdrój
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23

kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Rafał Piotr Szkaradziński
Rok urodzenia

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
Wykonywany zawód
Miejsce pracy

Polityka

Kariera
Jestem mieszkańcem Gminy Szaflaryi tu prowadzę własną działalność gospodarczą w pensjonacie ?Pod Tatrami?. Uczestniczę też aktywnie w życiu społecznym i gospodarczym naszej Gminy, a także Powiatu Nowotarskiego. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, uzyskałem stopień mgr na wydziale zarządzania. Od ponad 10 lat jestem wiceprezesem Nowotarskiej Izby Gospodarczej, a także jednym z założycieli i zarazem wiceprezesem Stowarzyszenia Dla Rozwoju Gminy Szaflary.Zasiadam w komisji turystyki Związku Euroregion ?Tatry?. Jestem też członkiem Konwentu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu oraz członkiem rady Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania. Jako przedsiębiorca od kilkunastu lat działam w branży turystycznej. W zakresie marketingu prowadziłem budowę marki Białka Tatrzańska przy Stacji Narciarskiej Kotelnica, uczestniczyłem też w kilkudziesięciu projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej, w tym w większości, jako ich menadżer, głównie na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Mając duże doświadczenie w zakresie szeroko rozumianej przedsiębiorczości, jak i działalności społecznej zdecydowałem się na kandydowanie na Wójta, gdyż chcę tak jak większość mieszkańców rozwoju naszej gminy.Podczas rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami zauważyłem, że ogromna ilość ludzi pracuje za granicami kraju. Uważam, że umiejętne wykorzystanie turystyki, rolnictwa oraz naszej góralskiej pomysłowości i przedsiębiorczości przyniesie sukces i rozwój gminie. Chcę przedstawić Państwu (i zrealizować w najbliższej kadencji) wizję Gminy, do której warto wracać; w której chce się mieszkać, pracować i inwestować, a z drugiej strony chce się wypoczywać. Dlatego należy jak najszybciej rozpocząć nowe projekty, które będą służyć zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej, poszerzeniu rynku pracy oraz wzrostu liczby mieszkańców.Pragnę zauważyć, że najbliższe lata będą ostatnim okresem, w którym dofinansowanie inwestycji z funduszy Unii Europejskiej będą dostępne w tak dużym stopniu, jak obecnie i mogą być najważniejsze dla rozwoju naszej gminy.. Mamy szansę, aby nasza gmina mogła się rozwinąć, jak nigdy dotąd w historii, jednak pod warunkiem, że osoby kierujące nią, będą chciały i umiały skorzystać z tej możliwości.Dlatego umiejętne wykorzystanie dofinansowania z wszystkich dostępnych programów wspierających rozwój gmin wiejskich jest jednym z priorytetowych elementów mojej kandydatury.Moje kilkunastoletnie doświadczenie w pozyskiwaniu dofinansowań z funduszy unijnych dla inwestycji, nie tylko prywatnych przedsiębiorstw, ale i instytucji samorządowych, stowarzyszeń, czy organizacji pożytku publicznego, gwarantuje sprawne i skuteczne działanie w tym zakresie.
Kandyduję do
Wójt Gminy Szaflary
Program wyborczy
Maksymalnie wykorzystać dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej:
-dla inwestycji, które przyczynią się do wzrostu zatrudnienia,
-inwestycji w infrastrukturze sportowej, turystycznej i kulturalnej,
-inwestycji, które są ważne dla mieszkańców danego sołectwa, a które były dotychczas pomijane.

Podjąć działania zwiększające atrakcyjność turystyczną wszystkich sołectw i całej gminy;

Poprawić i zwiększyć budżet wszystkich sołectw;

Niezwłocznie przystąpić do zorganizowania konsultacji społecznych w każdym sołectwie w celu identyfikacji najważniejszych problemów i występujących potrzeb lokalnych społeczności;

Stworzenie w każdej miejscowości (sołectwie) centrum rekreacyjnego - placów zabaw dla dzieci oraz placów rekreacyjnych (siłowni na wolnym powietrzu, boisko) dla dorosłych i młodzieży podobne do tych jakie powstały przy Kościele Parafialnym w Szaflarach;

Zmienić wizerunek Urzędu Gminy na instytucję przyjazną wszystkim mieszkańcom. Wykorzystać potencjał i pomysłowość jej pracowników.

Uruchomić punkt informacji gospodarczej, w którym każdy mieszkaniec i przedsiębiorca z terenu Gminy Szaflary będzie mógł bezpłatnie otrzymać informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania z UE na swoje planowane inwestycje, w jednym miejscu będzie można się dowiedzieć kiedy i jak będzie się można ubiegać o dofinansowanie.

pozostali kandydaci: Wójt Gminy Szaflary

Adam Andrzej Kustwan KWW Zmieniamy Oblicze Naszej Gminy
Rafał Paweł Wilkus KWW RAZEM DLA GMINY SZAFLARY
Stanisław Ślimak KWW DOŚWIADCZENIE I ZGODA
Włodzimierz Szczerba KWW PODHALANIE
Paweł Józef Cetera KWW Skutecznie Dla Dobra Gminy Szaflary
boks reklamowy
miejsce na reklamę

kliknij i zobacz sylwetki kandydatów

 • Bożena Kałafut Kandyduję do:
  Rada Gminy Spytkowice
 • Stanisław Ślimak Kandyduję do:
  Wójt Gminy Szaflary
 • Ewa Mozdyniewicz Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Maria Łojas-Jurkowska Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Ewa Miśkowiec Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Dorota Chowaniec Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Kazimierz Bielak Kandyduję do:
  Wójt Gminy Spytkowice
 • Wojciech Nowak Kandyduję do:
  Wójt Gminy Nowy Targ
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas