PCPR realizuje również zadania z zakresu pomocy osobom niepełnosprawnym, a Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności obejmuje swoim działaniem zarówno powiat nowotarski, jak i tatrzański. Wzrasta liczba rozpatrywanych spraw - tylko w tym roku było to ponad 2800 wniosków. Również liczba wniosków o dofinansowanie do zakupu sprzętu ortopedycznego, likwidacji barier architektonicznych czy dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych wynosi średnio 3500 rocznie.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych: starosta nowotarski Tomasz Hamerski, członek zarządu Jacek Król oraz wiceburmistrz Nowego Targu dr Krzysztof Trochimiuk. W swoich wystąpieniach wyrazili uznanie i podziękowania dla pracowników pomocy społecznej za ich codzienny trud i zaangażowanie. Starosta Hamerski podkreślił, że praca socjalna to misja, która wymaga empatii, zaangażowania i wytrwałości, a jej celem jest nie tylko pomoc, ale także budowanie więzi społecznych.
Aneta Wójcik, zwracając się do pracowników PCPR oraz przedstawicieli innych jednostek wspierających dzieci i osoby starsze w Powiecie Nowotarskim, zaznaczyła, że pracownicy socjalni są pierwszymi osobami, które niosą pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, oferując wsparcie materialne i emocjonalne. Ich praca nie tylko realizuje politykę społeczną, ale także wspiera rozwój lokalnych społeczności i redukuje wykluczenie społeczne.
Przedstawiciele władz powiatu wręczyli pracownikom symboliczną różę, składając gratulacje za ich zaangażowanie i osiągnięcia w pracy na rzecz mieszkańców powiatu.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, r/