Straż graniczna i CBŚ likwidują nielegalną rozlewnię śliwowicy - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
12.12.2007, 12:24 | czytano: 1608

Straż graniczna i CBŚ likwidują nielegalną rozlewnię śliwowicy

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Lipnicy Wielkiej wraz z policjantami nowotarskiego Centralnego Biura Śledczego ujawnili w miejscowości Czarny Potok w pobliżu Łącka nielegalną wytwórnię i rozlewnię alkoholu. Wśród zatrzymanych jest mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej.

KOSG w Nowym Sączu
KOSG w Nowym Sączu

Jak informuje mjr Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta KOSG, na gorącym uczynku, przy beczkach z zacierem, zatrzymali dwóch mężczyzn, jednego mieszkańca tej miejscowości i mieszkańca Łącka, którzy zajmowali się nielegalną produkcją alkoholu. Ponadto strażnicy graniczni zatrzymali w Bukowinie Tatrzańskiej i w Radomiu w województwie mazowieckim dwóch kolejnych mężczyzn, którzy zajmowali się dystrybucją nielegalnie wytwarzanego alkoholu. Tę działalność, nielegalnego wytwarzania i organizowania dystrybucji alkoholu, zorganizował mieszkaniec Nowego Sącza, który dysponuje domostwem w Czarnym Potoku.

Mjr Marek Jarosiński: - Alkohol był wytwarzany i rozlewany w okropnych, powtarzam, okropnych warunkach, które nie mają niczego wspólnego z higieną czy chociaż ogólnie rozumianą schludnością. W cuchnących pomieszczeniach, w brudnych, zapyziałych kotłach zabezpieczyliśmy aż ok. 30 tysięcy litrów zacieru oraz duże ilości przygotowanych do napełnienia butelek, nakrętek i etykiet z nadrukiem łąckiej śliwowicy. Działało w tej nielegalnej wytwórni sześć agregatów produkujących nielegalny alkohol o właściwościach skandalicznie odbiegających od tradycyjnej śliwowicy wytwarzanej jako produkt regionalny.

Źródło: KOSG
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas