Zakopane: zatwierdzono kolejne dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego - podhale24.pl
Zakopane
Clouds
10°C
Clouds
11°C
Clouds
8°C
Clouds
9°C
Clouds
7°C
Clouds
4°C
Kartka z kalendarza
24.03.2012, 19:52 | czytano: 2291

Zakopane: zatwierdzono kolejne dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

ZAKOPANE. Radni zatwierdzili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonów Zamoyskiego oraz Strążyska i Małe Żywczańskie. Prace nad pierwszym z projektów trwały pięć lat. Radni znów pytają o inwestycje prowadzone przez rodzinę burmistrza.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Rejon Zamoyskiego to o obszar o powierzchni ponad 48 hektarów w ścisłym centrum Zakopanego. Radny Wawrzyniec Bystrzycki wytknął urzędnikom, iż prace nad przyjęciem planu trwają od 5 lat.

Kontrowersje budził zapis o usytuowaniu stacji paliw przy Zamoyskiego. - Radni mieli wiele pytań w stosunku do tej inwestycji którą prowadzi osoba z bliskiej rodziny pana burmistrza. Plan i uchwałę zobowiązującą burmistrza do rozpoczęcia postępowania administracyjnego podjęto w lipcu 2007 roku. Przez ten czas wiele się zmieniło, wile inwestycji wykonano. Dlaczego tak długo ten plan był przygotowywany? - zastanawiał się radny.

Przyznał, że w tym czasie prowadzone były uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, czekano na zgodę na wycięcie drzew, rozpatrywano protesty mieszkańców, wykreślano z planu "łącznik" między ulicami, ale jego zdaniem to zajęło najwyżej dwa lata.

Burmistrz Janusz Majcher bronił się, że powodem przedłużania uchwalania planu miejscowego były interwencje mieszkańców, którzy wnosili poprawki i zastrzeżenia.

- A tu mamy pięć lat od kiedy burmistrz przedłożył nam projekt uchwały. Trzeba sobie zdać pytanie, czy to nie było celowe przedłużanie po to, aby m. in. ta stacja paliw uzyskała warunki zabudowy, odpowiednie zgody na wylesienie, pozwolenia na budowę - mówił radny Bystrzycki. Dodał, że będzie głosował "za", bo jedna inwestycja w rejonach zielonych nie może zablokować działań na całym obszarze, a mieszkańcy oczekują, że ten plan wreszcie wejdzie w życie, bo mają swoje plany i potrzeby. "Ale temat jest trudny" - podkreślił radny.

Plan zagospodarowania dla rejonu Zamoyskiego przyjęto zaledwie jednym głosem (8 radnych było za, 7 - wstrzymało się od głosu).

Z kolei zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla Strążyskiej i Małego Żywczańskiego (tu skorygowano pomyłki z 2011 roku, bowiem powstały rozbieżności pomiędzy tekstem a mapami) przyjęto jednogłośnie i bez dyskusji.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
03
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
2
Piątek
Imieniny:Zygmunta, Atanazego, Anatola
Kliknij po więcej