Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-3°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
07.12.2012, 11:07 | czytano: 4357

Kontrakt roku! Błażusiak przeszedł do Orlen Team’u

Najlepszy endurocrossowiec w świecie, nowotarżanin Tadeusz Błażusiak dołączył do motocyklistów Orlen Team. „Poszerzenie zespołu o Tadeusza Błażusiaka jest konsekwencją poszukiwania najbardziej utalentowanych polskich zawodników, osiągających sukcesy międzynarodowe” - czytamy w uzasadnieniu wydanym przez Orlen Team.

- Nieustannie poszukujemy i wspieramy talenty, dzięki którym polski sport ma szansę znacząco zaistnieć na arenie międzynarodowej, a Tadeusz Błażusiak to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych polskich motocyklistów, który niejednokrotnie już udowodnił, że nie ma sobie równych w swoich kategoriach. Tadeusz doskonale wpisuje się w profil zespołu, który od przeszło 13 lat godnie reprezentuje barwy narodowe na światowych arenach. Liczymy, że zawodnik ten wniesie do projektu nową energię i zdobędzie jeszcze wiele trofeów dla naszego kraju w barwach ORLEN Team - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Tadeusz Błażusiak w barwach ORLEN Team będzie startował w Endurocrossie, Super Enduro i w cyklu zawodów X - Games, najprawdopodobniej wróci też na trasy słynnego Erzbergrodeo, który wygrał pięć razy z rzędu, co stanowi rekord tej imprezy. W perspektywie długoterminowej myśli również o udziale w rajdzie Dakar. Błażusiak brał już udział w długodystansowym rajdzie Desafio Litoral w Argentynie.

- Cieszę się, że będę mógł jeździć w barwach ORLEN Team, jednego z najlepszych polskich zespołów obecnych w sporcie motorowym. Kocham rywalizację motocyklową. Wierzę, że nasza współpraca pozwoli osiągnąć wiele sukcesów - powiedział Tadeusz Błażusiak. 

Tekst i zdjęcie Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
komentarze
Tadek NIEJADEK11:18, 9 grudnia 2012
Ja go popieram .... i nic wam do tego to jest moje
Były zawodnik Enduro10:33, 8 grudnia 2012
W rajdach jest troszeczkę inna taktyka jazdy. Może się kazać, że Tadek będzie miał kłopoty nie tyle techniczne co losowe. To tka jak z Kubicą face jeździ świetnie ale rajd składa się z kilku dni iw każdym dniu trzeba dojechać na przyzwoitym miejscu. Jeśli się przez sześć dni wygrywa, a w siódmy nie dojeżdża to nici z imprezy, odpada się. Cały team w krosie pracuje na świetną jazdę Tadka która tak de-fakto trwa 30minut. Rajd trwa niestety 80godzin. Tu prócz znakomitych umiejętność, których Tadziowi nie brakuje potrzebne będzie jeszcze szczęście.
żurek22:36, 7 grudnia 2012
Niewątpliwie tadek to gwiazda w swoim sprocie. Ogromne gartulacje. Tu należy też podziękować ojcu, który pomógł Tadkowi roziwnąć swój talent. Mama i brat Wojtek tez mają w tym sukcesie sówj udział. Tadziu jest jednym z tych co na prawdę promują miasto i w dodatku jest inteligentny i wykształcony. /.../

Reszta komentarza nie na temat. Moderator.
omen21:20, 7 grudnia 2012
tutaj jest więcej takich co im żal *** ściska, ale niestety pisząc idiotyczne komentarze nigdy się nie dorobią tego co inni hahaha
kolarz20:37, 7 grudnia 2012
po śmierci ks Podhale jedyna marka z Nowego Targu - powodzenia
Wojtek B17:15, 7 grudnia 2012
w endurocross'ie zdobył wszystko, co było do zdobycia. Teraz pora na nowe wyzwania. Tak trzymaj Taddy - trzymam kciuki i życzę sukcesów.
m_X16:42, 7 grudnia 2012
qweqwe, no przecież możesz ty go sponsorować....o sory..nie stać cię...Tyle co chłop swojej kasy w to włożył to w żyiu na oczy nie zobaczysz. Więc BARDZO DOBRZE niech zarabia,należy mu się.
Czarny Olek16:29, 7 grudnia 2012
qweqwe żal ci d....e ściska??
goral13:15, 7 grudnia 2012
do Stary trialowiec J
Nie dziś w Łodzi, tylko jutro.
Tadek nadal pozostaje zawodnikiem fabrycznym KTM, Orlen Team jest tylko jego kolejnym sponsorem.
Stary trialowiec J12:22, 7 grudnia 2012
Dalej motocykl ktm czy będzie zmiana? Chyba z Ktm ma kontrakt dożywotni. Dziś w łodzi jest powodzenia życzę mu. Jak dla mnei dziś wygra i raz w karierze doejdzie w dakarze jako pierwszy. TEDDY goooo !!!!!!!!
lukicic25012:04, 7 grudnia 2012
Czyli już wiemy, kto wygra Rajd Dakar!
pwr11:35, 7 grudnia 2012
No w końcu! Nareszcie Polska o Nim usłyszy :)
qweqwe11:35, 7 grudnia 2012
czyli polecial na kase, pewno trzeba swoje 5min wykorzystac - zupelnie jak Wodzianka i Miss Euro
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas