W Nowym Targu są rodziny, które żyją w skrajnym ubóstwie - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Zakopane
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
15°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
19.03.2008, 13:47 | czytano: 1399

W Nowym Targu są rodziny, które żyją w skrajnym ubóstwie

NOWY TARG. Problemy społeczne były głównym tematem konferencji prasowej burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza. Jej gościem była Elżbieta Całusińska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Robert Miśkowiec
Robert Miśkowiec

Całusińska podkreśliła, że dzięki wsparciu i dobremu stosunkowi burmistrza i Rady Miasta do problemów społecznych, a także dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi i charytatywnymi, Nowy Targ może świadczyć pełną pomoc środowiskową dla swoich mieszkańców. - Nie było w naszym mieście na przykład nigdy przypadków odmowy dożywiania dzieci ze względu na brak środków - mówiła.

Dożywianiem objętych jest w Nowym Targu ok. 400 dzieci. - Jesteśmy także jednym z niewielu miast w województwie, które prowadzą stołówkę dla osób ubogich.

Zdaniem kierowniczki OPS sytuacja materialna nowotarskich rodzin na przełomie ostatnich lat nie pogarsza się. - Są rodziny, które żyją w skrajnym ubóstwie, ale albo nie chcą współpracować z ośrodkiem, albo ich członkowie mają problemy z alkoholem. Dla tych, którzy chcą współpracować i chcą pomocy, mamy cały wachlarz świadczeń socjalnych - dodała.

Elżbieta Całusińska mówiła też, że nadal istnieją przypadki wyłudzeń świadczeń przez osoby, które ukrywają swoje rzeczywiste dochody i mimo nie najgorszej sytuacji materialnej korzystają jeszcze z pomocy ośrodka. Nie ma już natomiast praktycznie przypadków, gdy osoby przebywające za granicą pobierają podwójne świadczenia rodzinne - w Polsce i w kraju, w którym aktualnie pracują. - W ciągu ostatnich kilku lat były to sporadyczne przypadki i osoby te musiały te świadczenia zwrócić - powiedziała kierowniczka OPS.

Burmistrz Marek Fryźlewicz powiedział, że jest zadowolony z pracy kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej. Zdradził, że udało mu się nawet odwieść ją od zamiaru pójścia na emeryturę.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas