Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 89 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
31.12.2013, 11:22 | czytano: 1071

Budżet Rabki-Zdroju bez deficytu

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła jednogłośnie budżet dla miasta i gminy na 2014 rok. Zakłada on m.in. brak deficytu i ponad pięciomilionowe wydatki na inwestycje. Burmistrz Ewa Przybyło przedstawia go jako bezpieczny, stabilny i gwarantujący finansowanie wszystkich zadań gminy.

Część radnych, z uwagi na niewielką liczbę nowych inwestycji, chciała dołożyć kilka projektów do uchwały budżetowej, ale burmistrz powstrzymała ich obietnicą, że w ciągu roku do budżetu zostaną wprowadzone dodatkowe środki pochodzące m.in. z opłaty uzdrowiskowej, dotacji na przedszkola, sprzedaży mienia w wysokości dwóch mln zł, które również zostaną przeznaczone na inwestycje.

Rabczański budżet zakłada głównie kontynuację rozpoczętych już inwestycji m.in. budowę skate i trial parku w Parku Zdrojowym, dokończenie rozbudowy SP nr 3 czy domu strażaka i wiejskiego centrum kultury w Chabówce. Półtora miliona złotych rabczański samorząd dołoży do wartego 6 mln zł projektu przebudowy dróg powiatowych i mostów na terenie miasta i Rdzawki. Magistrat planuje też m.in. remonty i przebudowy ulic, budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym i przeprowadzkę biblioteki do odremontowanego budynku dworca PKP.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas