Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
-
brak pomiaru
Clear
-5°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 88 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
31.12.2013, 11:22 | czytano: 1074

Budżet Rabki-Zdroju bez deficytu

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła jednogłośnie budżet dla miasta i gminy na 2014 rok. Zakłada on m.in. brak deficytu i ponad pięciomilionowe wydatki na inwestycje. Burmistrz Ewa Przybyło przedstawia go jako bezpieczny, stabilny i gwarantujący finansowanie wszystkich zadań gminy.

Część radnych, z uwagi na niewielką liczbę nowych inwestycji, chciała dołożyć kilka projektów do uchwały budżetowej, ale burmistrz powstrzymała ich obietnicą, że w ciągu roku do budżetu zostaną wprowadzone dodatkowe środki pochodzące m.in. z opłaty uzdrowiskowej, dotacji na przedszkola, sprzedaży mienia w wysokości dwóch mln zł, które również zostaną przeznaczone na inwestycje.

Rabczański budżet zakłada głównie kontynuację rozpoczętych już inwestycji m.in. budowę skate i trial parku w Parku Zdrojowym, dokończenie rozbudowy SP nr 3 czy domu strażaka i wiejskiego centrum kultury w Chabówce. Półtora miliona złotych rabczański samorząd dołoży do wartego 6 mln zł projektu przebudowy dróg powiatowych i mostów na terenie miasta i Rdzawki. Magistrat planuje też m.in. remonty i przebudowy ulic, budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym i przeprowadzkę biblioteki do odremontowanego budynku dworca PKP.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas