Szczawnica: przygotowania do budowy komisariatu - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Szczawnica
Rain
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
11.06.2014, 10:18 | czytano: 2562

Szczawnica: przygotowania do budowy komisariatu

Urząd Miasta i Gminy Szczawnica rozpoczął przygotowania do stworzenia projektu budowy komisariatu policji, który ma stanąć na działce przy ulicy Skotnickiej.

Na mocy zawartej w kwietniu umowy, Komenda Wojewódzka Policji zobowiązała się podjąć w 2014 roku działania w kierunku rozpoczęcia budowy docelowej siedziby Komisariatu Policji z budynkiem garażu i parkingiem na przekazanych działkach, a całą inwestycję zakończyć do 31 grudnia 2015 r. Tak aby komisariat w Szczawnicy mógł rozpocząć funkcjonowanie w nowym budynku od 1 stycznia 2016 r.

Z przeniesienia komisariatu policji z Krościenka do Szczawnicy nie są zadowolone okoliczne samorządy m.in. Krościenko i Czorsztyn.

- Pomimo różnych sygnałów dochodzących do nas z sąsiednich gmin, a dotyczących pomocy dla naszej policji my realizujemy konsekwentnie zapisy porozumienia podpisanego przeze mnie z Komendantem Wojewódzkim. Dokumentacja techniczna finansowana przez nas posłuży policji do rozpoczęcia budowy już w roku przyszłym. Jest to dopełnienie naszych zobowiązań - komentuje burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

oprac. r/ źródło: UMiG Szczawnica
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
WYBORCA22:21, 23 czerwca 2014
DOBRZE ŻE WYZWOLICIEL SWOBODNIE SIĘ CZUJE W ASYŚCIE POLICJI, JAK ZOSTANIE BURMISTRZEM TO MOŻE CZĘŚCIEJ BĘDZIE Z NIEJ KORZYSTAŁ.
zimbor18:07, 14 czerwca 2014
krościenko to wiocha na skrzyżowaniu na trasie miast Szczawnica- Nowy targ,Nowy targ-Nowy sącz,Nowy sącz -Szczawnica.Więc na co we wsi policja. gdzie wktoś widział policje na wsi???????
XYZ17:41, 12 czerwca 2014
@ M-39
Chodzi o wszystkie trzy gminy, a nie tylko Krościenko. Krościenko jest tylko najlepszą lokalizacją do wyjazdu we wszystkich kierunkach. Z tego co ogólnie wiadomo pogotowie do Krościenka przeniósł Wojewoda małopolski i Krościenko się o to wcale nie starało. Więc, jeśli nie wiesz nie pisz głupot.
M-3910:58, 12 czerwca 2014
Do wszystkich piszacych komentarze-czy widzieliście jak wygląda Posterunek w Krościenku wewnatrz?????????????Przecież to NORA -ciasne,niskie -klitki.Jeżeli tak strasznie chce władza w Krościenku aby Posterunek został to niech da Policji przyzwoite LOKUM a nie Nore.Wreszcie w Szczawnicy bedzie budynek Policji z prawdziwego zdarzenia -na miare 21 wieku a nie nora 19 wieczna.
Przeciez Kroscienko zabrało wszystko juz ze Szczawnicy -ostatni POGOTOWIE.Mało wam! Pomyślcie o wybudowaniu uczciwego budynku Urzedu Gminy,bo tez do najpiekniejszych nie nalezy.Do ROBOTY a nie tylko biadolic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miyjscowy08:15, 12 czerwca 2014
Zbych nie masz racji nasi policjanci z Krościenka mogą się pochwalić spektakularnymi akcjami karania dziadków emerytów zbrodniczo pijących piwo nad Dunajcem!!!W tej kwesti wykazują się wielką odwagą i zaangażowaniem.Jestem pełen podziwu.
NIK - Najwyższa Izba Kontroli01:35, 12 czerwca 2014
Radni z gmin Czorsztyn, Ochotnica i Krościenko powinni wystąpić z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli przez NIK pod kątem zasadności przenoszenia policji z Krościenka do Szczawnicy. Policja państwowa zgodnie z zapisami ustawy ma dbać o bezpieczeństwo wszystkich obywateli. Przeniesienie komisariatu do Szczawnicy pogorszy bezpieczeństwo większości obywateli (ok.70%) mieszkających na terenie działania tej jednostki, a więc o co chodzi. Jeśli bezpieczeństwo większości mieszkańców oraz strategiczna lokalizacja jest nieważne, a chodzi tylko o warunki lokalowe, to przecież MSW (pod które podlega również policja) ma super odremontowany i przystosowany do tego lokal po Straży Granicznej w Sromowcach Wyżnych. Przecież policja jest organem państwowym finansowanym z budżetu państwa, więc o co chodzi z tym żebraniem pieniędzy od lokalnych samorządów?
Jan00:52, 12 czerwca 2014
A gdzież to są radni i wójt z Ochotnicy.Czyżby zaspali? Krościenko i Czorsztyn coś zaczęło robić, a Ochotnica śpi. Obudzą się dopiero, jak mieszkańcy się wku.... i zaczną szukać odpowiedzialnych, gdy zostaną okradzeni, lub pobici, a policja będzie jeszcze dłużej jechać im na pomoc. Przeniesienie policji z Krościenka zwłaszcza w sezonie wydłuży dojazd do Ochotnicy. Brak podjęcia działań, jest też działaniem na niekorzyść gminy.A więc śpijcie dalej państwo radni pobierając za to diety, a jak się coś stanie to ludzie zaczną was obwiniać i to do was będą mieć największe i słuszne pretensje, bo to wy nic nie zrobiliście.
Olo22:32, 11 czerwca 2014
Kto mądry by budował Komisariat w Szczawnicy gdzie nie ma dojazdu do innych wsi Proponuje Tym Mądrym Kupienie 10 kg młotków do wybijania radykalnych pomysłów z głów bo coraz gorzej rządzą ta Polska uważam ze komisariat w 100 % powinien sie znajdować w Krościenku gdzie łatwiej dojechać w stronę sącza czy nowego targu.
ewa21:50, 11 czerwca 2014
@Zbych.Trudno o celniejszą ocenę pracy tej instytucji.Ale umarza prokurator.
konio21:49, 11 czerwca 2014
@wypingpongowany brew logice. Społeczeństwo, jak zwykle obudziło się z ręką w nocniku.
Zbych18:29, 11 czerwca 2014
Nie ma znaczenia gdzie będzie Policja - wszystko umarzają - np włamania do domu. ONI TYLKO ŁAPIĄ PIJANYCH ROWERZYSTÓW.
wypingpongowany brew logice17:16, 11 czerwca 2014
To chyba jakiś żart! Przecież o tym już była mowa, społeczeństwo podniosło już nie głos, ale wręcz krzyk, przeciwko tak nielogicznemu wydłużaniu drogi funkcjonariuszy do miejsc zdarzenia/wypadku i przecież zapowiedziano już wycofanie się z tego nieracjonalnego pomysłu! Tymczasem minęło parę miesięcy i władza, niczym pies do swoich wymiocin, powraca do tego awanturniczego pomysłu. Szanowna władzo, tak się składa że z uwagi na niedociągnięcia i pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu demokracji lokalnej, możecie wszystko. Tak, możecie wszystko! Róbcie co uważacie, bo z ludźmi się kompletnie nie liczycie, jednakże zważajcie na konsekwencje tego co robicie. To przeniesienie komisariatu z miejsca lepszego do miejsca gorszego było, jest i będzie oprotestowywane. za każdym razem jak policja coś zawali, nie dojedzie na czas, itd. pierwszy argument jaki będzie zawsze padał to zarzut o przeniesienie komisariatu do miejsca położonego dalej od drogi wojewódzkiej ("bo gdyby komisariat był w Krościenku to złapano by przestęcę, to złodzij by nie uciekł, to, to...to.... , itd. itp.) Czy władza nie ma na tyle wyobraźni żeby widzieć jak poważnego kalibru decyzję wbrew społeczeństwu i logice podejmuje?
emigrant15:13, 11 czerwca 2014
13 Posterunek z Kroscienka przenosza do Szczawnicy paranoja powinien zostac w Kroscienku bo Szczawnica to ostatnia wies w Polsce z Kroscienka jest wiecej Drog
Chodz ta policja i tak nic nie robi oprocz wlepiania mandatow
janek11:45, 11 czerwca 2014
propaganda ...Po to aby Grzesia w końcu zamkli
iskra11:24, 11 czerwca 2014
Z tego co slyszalem to w Maniowach tez chcą zrobic komisariat wiec gm. Czorsztyn powinna byc zadowolona;)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas