Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
03.07.2014, 09:18 | czytano: 5258

Znany kabaret nie wystąpi w Rabce-Zdroju

Zaplanowany na połowę sierpnia występ kabaretu Limo w Amfiteatrze Miejski w Rabce-Zdroju nie odbędzie się. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury uznała, że jest zbyt kontrowersyjny.

Choć początkowo Joanna Lelek zgodziła się wynająć kabaretowi Amfiteatr, to po zapoznaniu się z repertuarem grupy, wycofała się z ustaleń.

- Nie mogłam zgodzić się na ten koncert, bo oni wyśmiewają się w swoich występach z księży i papieża. Nie mogłam pozwolić, by takie rzeczy miały miejsce w Rabce. Ja organizuję koncerty organowe na cześć Jana Pawła II, i miałam firmować taki kabaret? - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
trzydziestolatek NT23:07, 4 lipca 2014
kliknijcie na youtube ten kabaret z nazwa stand up skecz o papiezu i zrozumiecie Te kobiete.....nie jestem gorliwym katolikiem,moherowym beretem itd...ale po przesuchaniu tego skeczu stwierdzam ze to istny prymityw i dno! Serio! Mysle ze ta kobieta dobrze zrobila bo tu nie ma nic co mozna byloby nazwac zdrowym zartem, to nawet nie jest wysmiewanie sie z Papieza to poprostu bezradnosc autora tekstu,brak pomyslu na dobry zart, brak w koncu rozumu i tyle w tej sprawie.
rabczanka22:43, 4 lipca 2014
śmiechu warte sa te komentarze
osioł18:28, 4 lipca 2014
nic jej to nie powinno odchodzic ida ci co chca obejrzec spektakl w ciasnym umysle wydaje sie ze prawo swieckie powinno karac kogos za to ze twierdzi ze boga nie ma ze nie istnieje wiec obraza uczucia innych wiec go do pudła ciekawe jak pani burmistrz godzi wykształcenie z wiara jak jedno wyklucza drugie he he
fbb110:06, 4 lipca 2014
Nie popieram decyzji pani z MOK-u dlatego, że wg mojej oceny LIMO jest w miarę spokojnym kabaretem, pomimo tego skeczu z papieżem. Jednak nie zmienia to faktu, że decyzję podjęła z literą prawa więc WARA od pani Dyrektor. Być może emocjonalnie zachowuje się na stanowisku, które piastuje. Pytanie co stało się, że ten kabaret znad morza nie przyjedzie do rabczańskiej Muszli? Nic nie stanie się. Będzie jakiś inny zespół, niekoniecznie kabaretowy, i tyle. A tu raban, że to, że to. Jedyne za co można ganić to przewidywalność decyzji. Kontraktowanie umowy było przy znajomości faktów, o których mowa, a jeżeli nie to trzeba było to uczynić zaraz po pierwszych występach LIMO a nie przed samymi wakacjami. No i też gdyby podjęto ściągnięcie z afiszu chóru kościelnego to informacja ta przeszłaby bez echa, ale że ściągają kabaret i jeszcze za śmianie się z papieża, oho ho. W ramach postępowej ateizacji taka informacja musi być podana w mediach. Oj, żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku jak będzie za późno. Prócz Orwella, Huxleya polecam przeczytać "Obóz świętych" Jeana Raspaila. Ku rozwadze.
rabka08:30, 4 lipca 2014
sumienie to sobie zachowaj w domu w pracy za nasza podatki to do roboty
do zwolnienia przy wyborach się rozliczymy
baca05:01, 4 lipca 2014
Decyzja prawidłowa!!!Gratulacje!!!Chcę dodać że w tej kwestii Neonówka nie jest gorsza!!Wyśmiewanie się z księży,starszych ludzi!!To bardzo zabawne!!Nie ma już prawdziwych kabaretów!!!:(Dzisiaj kabaret to udawanie człowieka chorego psychicznie,pijanego,wyśmiewanie się z księży!!No i trzeba głośno wrzeszczeć!!Jakie to śmieszne!!Ludzie!!!żałośni jesteście!!!!
niemiec22:19, 3 lipca 2014
do Kutafon- nie używaj słów których znaczenia nie znasz bo obrażasz i to bardzo!
krzyś21:24, 3 lipca 2014
usunąć tą babę
kutafon 2420:46, 3 lipca 2014
kabaret.....he he cala rabka to kabaret°°°°°°°!!!!!!!po co jeszcze placic szwulom....
tako.se20:30, 3 lipca 2014
Pani "organizator" wyświadczyła mi przysługę... Kabaret i tak obejrzę tego dnia w Szczyrku. do tego na romantyczny weekend się z moim wybierzemy... jakiś plus w tym całym zamieszaniu :p
Mhm.20:26, 3 lipca 2014
Witamy w ciemnogrodzie.
z Podhala...20:19, 3 lipca 2014
I bardzo dobrze !.

Chociaż wolałbym aby choć raz pośmiali się z afery podsłuchowej naszego Donka i jego Sikorek .
Lub w najgorszym wypadku z tych 165 mld złotych które panujący (na szczęście już nie długo ) Rząd zapierdzielił każdemu z nas z drugiego filara składek na emeryturę.
Choć z tego drugiego nie ma się co śmiać bo to z naszych składek...
asdfghj19:43, 3 lipca 2014
Takie rzeczy TYLKO na Podhalu!!!!
Satyra19:05, 3 lipca 2014
"Satyra względów się wyrzeka wielbi urząd czci króla, lecz sądzi człowieka" Ja tam uważam, że Jan Paweł II nie popierał jako papież tego w kościele co jest wyśmiewane w tych kabaretach i można by ten kabaret wystawić i tuż po/przed koncertem.
matka terego15:31, 3 lipca 2014
Pomijajac poziom tego kabaretu...
Jezeli takie straszne jest wydawanie publicznych pieniedzy na niekatolicke przedstawienia i koncerty to ja i wiele innych osob mamy duzo przeciwko uzywania tych samych pieniedzy na finansowanie koncertow na czesc JPII.
Pani Lelek moze sie dogadac z proboszczem i organizowac podobne wystepy na terenie parafii, z tacy na pewno starczy.
Szok!15:29, 3 lipca 2014
Oli ty jestes gorszy niż leming. Piszesz ze masz wybór, ale działanie pani Lelek cię wyboru pozbawiło. Nie ważne co występ kabaretu wnosi do kultury, ważne że ktoś za mnie, Polaka dysponującego pełnią praw obywatelskich podejmuje decyzje w kwestiach światopoglądowych. Niech Rabka ustawi szlaban na rogatkach z informacją że wjechać mogą tylko ochrzczeni z podpisanym katechumenatem. To co piszecie jest śmieszne. Tu nie chodzi o jakiś głupi kabaret, ale o cenzurę stosowaną przez pracownika publicznej instytucji. I to cenzurę czego? Kabaretu? To się nadaje do TVNu!
nazwisko:Stańczyk/zawód: błazen15:19, 3 lipca 2014
Z tym kabaretem jest jak z artykułem reklamowym o Szpitalu, który się zmienia dla Pacjentów (powyżej)- tylko tutaj na wszelki wypadek zablokowano możliwość niewygodnych żartów do słuchaczy, a pod artykułem o szpitalu wyłączono możliwość komentarzy, bo pewnie pacjenci mogliby nie ulec czarowi zdjęć:) W obu przypadkach chodzi o cenzurowanie niewygodnych wypowiedzi
kiks15:12, 3 lipca 2014
Won z taką dyrektor ośrodka kultury,won!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dlaczego pancia ma za mnie decydować co mam oglądać,może mam iść i słuchać "czarnych kruków",co jest be a co można dotykać???Rabczański kabaret UM!!!
........15:02, 3 lipca 2014
Nikt wam nie każe oglądać spektaklu więc w czym problem?
Ten kto chcę ma prawo to zobaczyć jak sobie kupi bilet.
B.15:00, 3 lipca 2014
Co za koszmar! Kto taką Panią zatrudnił na takim stanowisku! Babo wbij sobie do głowy,że nie każdy żart jest wielką obrazą i nie każdego obrażają. Jak można narzucać wszystkim swoje zdanie .Takich ludzi właśnie mamy wszędzie.Kompletny brak tolerancji - może Pani Dyrektor powinna sprawdzić czy wszyscy pracownicy są wierzący i co niedzielę chodzą do kościoła - tych co nie spełniają ww warunków zwolnić i wydalić z Rabki :)
jol14:40, 3 lipca 2014
Bardzo dobrze,won z takim kabaretem.Dlaczego ktoś ma obrażać moje uczucia religijne i to za nasze pieniądze,również moje.Taki kabaret niech się wykazuje przed Palikotem.
oli14:33, 3 lipca 2014
Wreszcie ktoś się sprzeciwił temu badziewiu.Czy takie wyśmiewanie wnosi jakieś wartości do kultury ludzkiej? Dlaczego mamy wszystko brać to co nam inni zasugerują i dla nich jest takie cool,dlatego popieram taką decyzję pani Lelek.Mamy prawo wyboru i nie godzimy się aby coś nam narzucano,nie jesteśmy bezwolnymi lemingami.
bywalec imp712:51, 3 lipca 2014
Co za odwaga.!Ile duszyczek uratowanych przed wiecznym potępieniem.!Proponuję aby p.Lelek podchodziła do wszystkich swoich projektów i sprowadzanych do Rabki zespołów w taki sam sposób,bo oględnie mówiąc-przeważnie jest to 3 lub 4 garnitur kiedyś "trochę"znanych osób,ale to tylko świadczy o kulturalnym guście tej pani.
Mieszkaniec (jeszcze) świeckiej Polski12:47, 3 lipca 2014
Przepraszam, ale czy ta pani dyrektor nie przesadza robiąc z nas idiotów, a z siebie cenzora? Czy ja nie mam rozumu, żeby samodzielnie stwierdzić, czy chcę oglądać ten kabaret, czy nie? Zresztą, czy ona zarządza swoim amfiteatrem, czy mieniem publicznym? Co mnie obchodzą jej przekonania i to że organizuje koncerty na cześć JPII?

Nie rozumiem, czy według tej pani księża (przy najmniej ci światlejsi, którzy nie uważają się za wszechwiedzących pomazańców bożych) nie mają dystansu do siebie i swojej funkcji? Wolno wyśmiewać rząd, premiera, prezydenta, najważniejsze osoby w Polsce, ale księdza nie? Pamiętam film z JPII wypuszczającym gołębie z okna, jeden gołąb wleciał do pomieszczenia, zamiast nad plac Św. Piotra, drugi nie chciał odfrunąć z parapetu na którym wylądował i Papież śmiejąc się ze swojej starczej ułomności machnął ręką, jakby mówiąc "ale ze mnie niezdara" - z pewnością nie wściekał się, że ktoś mógł go wyśmiać, ale sam śmiał się z siebie - bo miał dystans do siebie i swojej funkcji.

Pani dyrektor wpisała się w najgorszą tendencję budowania ze świeckiej Polski, państwa wyznaniowego, w imieniu duchowieństwa, ba zapewne samego Boga, wprowadzając cenzurę. Jestem oburzony i uważam, że w wolnym, świeckim państwie, jest to działanie niedopuszczalne. Jej zwierzchnicy powinni ją natychmiast usunąć ze stanowiska. Niech pracuje w Kurii.
brawo popieram !!11:42, 3 lipca 2014
popieram deczyje !!!!!!!!

uwazam ze kabaret powinien rozsmieszac a nie obrazac !!!!

LIMO to taki paliot kabareciarsi prostaci ktory uderza w kosciol ale jakos sodomitow i arabow nie rusza ?
toz taka odwaga !
Don Pedro11:32, 3 lipca 2014
Widziałem kilka skeczy tego kabaretu i moim zdaniem d... nie urywa. Co do stand up'u cóż... poziom dosyć niski i prymitywny. Jest wielu kabareciarzy, którzy potrafią rozbawić widzów nie trzymając się prostackich metod. Co do śmiechu z księży, czy papieża trzeba mieć trochę taktu... Nie mówię, że to grupa społeczna, która jest nie tyklana.
klips11:17, 3 lipca 2014
...a tak niedawno świętowaliśmy 25 lat "wolności" - no i ją mamy ;/
nazwisko:Stańczyk/zawód: błazen11:04, 3 lipca 2014
Kiedy pan Bóg chce kogoś ukarać odbiera mu rozum. Kiedy chce go ukazać bardziej pozbawia go rozumu i poczucia humoru. Żenujące
niecytaty10:58, 3 lipca 2014
Ten ruch pani dyrektor jest kompletnie bez sensu. Jakiś kabarecik poopowiadałby sobie dowcipy. Przyszłaby na to publiczność, która lubi taki rechot. Czy świętość (dla katolików) lub pozycja (dla niewierzących) Jana Pawła II by od tego zmalała? A czy śmieszność niektórych księży i hierarchów kościoła zmaleje, jak kabaret Limo nie wystąpi w Rabce? Nie, JP II pozostanie święty dla wierzących i wielki dla tych niewierzących, którzy doceniają jego miejsce w światowej polityce. A wielu księży nie może być bardziej śmiesznymi, bo robią się od tego straszni i kabaret Limo nie ma z tym nic wspólnego. Ale przez taką postawę pani dyrektor teraz będzie asumpt (całkiem słuszny) do tego, żeby oskarżać katolików o cenzurę. Za Wolterem,nieco trawestując muszę napisać: "Uważam żarty kabaretu Limo za żenująco słabe, ale zrobię wszystko, żeby mogli je sobie opowiadać tym, którzy chcą ich słuchać". A poza tym sądzę, że takie działanie jak z tym kabaretem to wpuszczanie wielu katolików "w kanał", żeby pokazali się jako krzykacze, którzy nie zgadzają się na istnienie jakiegokolwiek innego poglądu na świat.
Dana10:36, 3 lipca 2014
Wracamy do sredniowiecza??? jak tej pani i jej podobnym nie podoba sie repertuar to poprostu nie kupja biletu i siedza w domu. Precz z cenzura!!!!!!!!!
Partyzant10:34, 3 lipca 2014
Popieram,precz z komuną!!!W Moskwie se niech występują dla czerwonych pająków!!!
matka terego10:33, 3 lipca 2014
Kabaret Limo jest po prostu kiepski. Nabijanie sie z religii i papieza jest jak najbardziej na miejscu jezeli chodzi o standup, ale trzeba to umiec robic a zarty o pierdzeniu na balkonie maja taki poziom jak Majka Jezowska w muzyce rozrywkowej.
rabczanka10:32, 3 lipca 2014
Poziom ich żartów jest żenujący. Dobrze, że nie będzie ich w Rabce!
derr10:32, 3 lipca 2014
"Znany kabaret"? Trudno się spierać o definicję słowa "znany", ale w tym przypadku - moim zdaniem - użyte zostało na wyrost.
nie mam pytań10:26, 3 lipca 2014
ale wstyd!!! co za kołuństwo
mieszkaniec10:05, 3 lipca 2014
Miał być kabaret Limo, a mamy kabaret dno w wykonaniu pani Lelek jak zwykle...
qwerty10:04, 3 lipca 2014
Nie Rabka, to zarobi ktoś inny :)
Iga10:03, 3 lipca 2014
a Amfiteatr to prywatny folwark tej Pani?????????? skandal!!!
....09:40, 3 lipca 2014
I to jest właśnie polska logika.
Księży się boicie czy co?
ferko09:37, 3 lipca 2014
I b. dobrze. Trzeba mieć swoje zdanie i krytycznie oraz odpowiedzialnie podchodzić do swoich działań.
Igorrrr09:33, 3 lipca 2014
Trudno się z nich (księży i papieża) nie śmiać jak dają ku temu powody.
Dana09:27, 3 lipca 2014
Ciekawe jaki humor jest według pani dyrektor poprawny...
Efcia09:23, 3 lipca 2014
tak w delikatnym nawiązaniu - Deweloper również może odmówić wykonania poprawek powołując się na klauzulę sumienia... A my wszyscy nie oglądamy - bo pewnej Pani sumienie nie puszcza... No kurna... :/ Praca jaką Pani wykonuje nie jest obowiązkowa - można zrezygnować...Natomiast my musimy płacić między innymi na Panią...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas