Sędziowie nie protestują, prokuratorzy zaprotestują w piątek. O podwyżki - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Rabka Zdrój
Clouds
11°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
24.09.2008, 12:24 | czytano: 1300

Sędziowie nie protestują, prokuratorzy zaprotestują w piątek. O podwyżki

NOWY TARG. Sędziowie Sądu Rejonowego w Nowym Targu nie przyłączyli się do rozpoczynającego się dziś ogólnopolskiego protestu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". W piątek zaprotestują natomiast nowotarscy prokuratorzy. Obie grupy zawodowe domagają się podwyżek.

Podhale24.pl
Podhale24.pl
- Rozprawy odbywają się normalnie, są te, które są wyznaczone - informuje Marek Rusin, prezes nowotarskiego sądu. Jak dodaje, nie ma sygnałów, żeby w nowotarskim sądzie miał miejsce jakiś zorganizowany protest. - Nie doszły do mnie sygnały, żeby coś takiego miało miejsce - mówi.

Do protestu sędziów, według stowarzyszenia, mają przyłączyć się prokuratorzy. - Dzisiaj, ani jutro nie protestujemy. Jednak na pewno jakiś protest będzie w piątek - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu Zbigniew Gabryś. - Polegać on ma najprawdopodobniej na braniu urlopów na żądanie. Skala nie jest mi jeszcze znana.

Prok. Gabryś pytany, czy nie ma zagrożenia, że wszyscy prokuratorzy wezmą urlopy, a co za tym idzie, praca prokuratury zostanie sparaliżowana, odpowiada: - Ja na pewno nie wezmę. Jak będę miał sam pracować, to będę sam pracował - dodaje.

Początkujący sędzia czy prokurator zarabia około 3 tys. zł miesięcznie. Z dziesięcioletnim stażem 4-5 tys. zł.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
xman12:20, 25 września 2008
rozprawy?? jakie rozprawy, byłem widziałem - pustki
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas