OKIEM RENIFERKA (14): Trzeba rozpocząć budowę basenu - podhale24.pl
Piątek, 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Czarny Dunajec
Clouds
17°
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
16°
Wiatr: 12.204 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
18°
Wiatr: 15.12 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 14.4 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
23°
Wiatr: 13.824 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
52 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
15.05.2007, 10:54 | czytano: 1229

OKIEM RENIFERKA (14): Trzeba rozpocząć budowę basenu

Dostrzegłem także trwającą oddolną akcję zbierania podpisów pod inicjatywą - Apelem Mieszkańców w Sprawie Budowy Krytej Pływalni w Nowym Targu. Podpisy zbierane w wielu punktach i przez wielu mieszkańców równocześnie budzą nadzieję i zarazem dowodzą , że w społeczeństwie wciąż jest duch pozwalający na organizowanie akcji w "słusznej sprawie" - pisze Mariusz Jelonek, przewodniczący Rady Miasta Noego Targu.

OKIEM RENIFERKA 14

"...i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32).

Minął kolejny tydzień pełen nadal wielu wolnych dni i odpoczynku dla części z nas. I choć się trochę powtarzam, to poprzedni odcinek napisałem trochę wcześniej, przed wyjazdem na urlop. Dlatego jestem winny Szanownym Czytelnikom przeprosiny, za to, że może zbyt logiczny i analityczny miał charakter. Przepraszam także za lekkie opóźnienie z dzisiejszym felietonem, ale zajęć po powrocie z wakacji jest taka masa, że jestem trochę niepunktualny.

Ponadto musiałem wrócić do codzienności, i przekonać się co w Mieście się dzieje. W piątek otwarto targi coroczne targi budownictwa, co w tym czasie nikogo nie dziwi. Dostrzegłem także trwającą oddolną akcję zbierania podpisów pod inicjatywą - Apelem Mieszkańców w Sprawie Budowy Krytej Pływalni w Nowym Targu. Podpisy zbierane w wielu punktach i przez wielu mieszkańców równocześnie budzą nadzieję i zarazem dowodzą , że w społeczeństwie wciąż jest duch pozwalający na organizowanie akcji w "słusznej sprawie".

Oczywiście, że w wielu wywiadach wspierałem stanowisko, że niezależnie od super "mercedesowskiej? pływalni 50 m na PPWSZ, przydałaby się pływalnia 25 m szkolna do nauki pływania w sąsiedztwie bezpośrednim szkół. Dlatego akcja ta bardzo mnie cieszy i mam nadzieję, że wykorzystując te pokłady energii mieszkańców oraz środki z nadwyżki operacyjnej z zeszłego roku 2006 będziemy w stanie jako Rada Miasta pod przywództwem Pana Burmistrza rozpocząć tę tak konieczną dla zdrowia młodzieży i mieszkańców inwestycję.

Obserwacja innych samorządów takich miejscowości jak Sucha Beskidzka czy Gorlice, pozwala stwierdzić, że suski basen bardziej nastawiony na młodzież oraz powszechną dostępność dla mieszkańców jest bardziej dochodowy niż basen Gorlicki o wyższym standardzie, droższych usługach, mniejszym wykorzystaniu, a co za tym idzie trochę deficytowy. Ale sam problem tego, że basen jest mało dochodowy lub przynosi straty nie powinno być dla żadnej gminy czymś istotnym.

Żaden basen komunalny w krajach europejskich nie jest nastawiony na zyski, a jeśli je przynosi to obniża się cenę usług tak, by dostępność obiektu była jak najbardziej powszechna. To nie tylko problem umiejętności pływania. Pływanie daje młodzieży szczególnie w czasach ślęczenia przy monitorze efektywną możliwość korekty postawy i rozwoju mięsni szkieletowych. Powszechnie są znane zalecenia lekarzy i fizjologów dla uprawiania pływania dla osób ze skoliozą, która coraz częściej jest diagnozowana u dzieci i młodzieży. Dlatego ważne jest by basen był w mieście i by był jak najszybciej.

Może jestem przewrotnie nudny, ale zadaniem samorządu jest zapewnianie swoim mieszkańcom coraz lepszego komfortu życia. Dziękuję zatem wszystkim, którzy tak wspaniale samorządnie wzięli sprawy we własne ręce i zorganizowali ten APEL.

Nie jestem także co powtarzam do znudzenia przeciwnikiem drugiego, lepszego basenu przy PPWSZ. Ale rozbudowa naszej Podhalańskiej to zadanie na wiele lat i etapów. I choć wierzę, że basen tam powstanie to nie wierzę że za tej kadencji naszej Rady.

Patrząc zaś na pogodę za oknem podobne myśli przychodzą mi odnośnie przygotowania ogólnie dostępnych boisk, z których mogłaby korzystać młodzież. Sport to najlepsze zajęcie dla młodzieży młodszej i starszej. To brak problemów zdrowotnych, zajęcie i odcięcie od alkoholu i narkotyków. Mam także nadzieję, że środki z nadwyżki operacyjnej uda się przeznaczyć na rewitalizację "Koła" oraz innych boisk szkolnych czy osiedlowych.
Przed nami kolejna sesja zapewne w dniu 28 maja, prace komisji. Po drodze uroczystości Podhalańczyków na rynku 26 maja. Na którą z pewnością warto się wybrać.

W życiu Miasta nadchodzą znów zwykłe dni.

Pozdrawiam wszystkich Czytelników Podhale24.pl

Mariusz Jelonek


Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas