Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
05.01.2016, 16:18 | czytano: 3390

Wyciek Olechowskiego bada prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem prowadzi postępowanie sprawdzające ws. zanieczyszczenia ujęcia wody w Kościelisku przez olej opałowy, który wyciekł ze zbiorników znajdujących się na posesji byłego ministra Andrzeja Olechowskiego.

Jak informuje Zbigniew Lis Prokurator Rejonowy w Zakopanem, policja przekazała śledczym wszystkie dokumenty i próbki pobrane ze skażonego terenu i wodociągu. - Teraz w ciągu 30 dni prokurator prowadzący postępowanie musi podjąć decyzję, czy zostanie wszczęte śledztwo – mówi podhale24.pl prokurator Lis. - Obecnie sprawdzamy, czy mogło dojść do umyślnego, bądź nieumyślnego zanieczyszczenia środowiska. Na tym etapie nie można przesądzać, czy zostanie wszczęte takie postępowanie lub śledztwo.

Przypomnijmy, że do wycieku ponad 4 tysięcy litrów oleju opałowego z posesji Andrzeja Olechowskiego byłego ministra finansów i spraw zagranicznych doszło w Kościelisku 18 grudnia. W momencie awarii byłego kandydata na prezydenta nie było na miejscu. Jego sąsiedzi z 11 okolicznych domów stwierdzili, że w ich wodociągach zamiast wody płynie śmierdząca ciecz. Okazało się szybko, że ropa wydobywa się ze zbiorników znajdujących się na działce Andrzeja Olechowskiego. Gmina od razu powołała sztab kryzysowy rozpoczęły się intensywne prace, które miały usunąć zanieczyszczenie. Jak zapewnia wójt Bohdan Pitoń, Andrzej Olechowski jest z nim w ustawicznym kontakcie zapewniając, że zadośćuczyni poszkodowanym mieszkańcom poniesione straty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które powodują zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlegają karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Działanie nieumyślne podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Bogo12:21, 30 stycznia 2016
I wyskoczył jak królik z rękawa jak się system zaczyna sypać.
A dalej jazda. Pogońcie go z Waszego Podhala.
nie ślepy15:30, 6 stycznia 2016
antypisowiec:...chłopczyku, ile dostajesz za te brednie, co wypisujesz na tym forum? Sam w to wierzysz, czy tylko tak dla kasy?!
...a z buciorami i swoimi łapami to wy się pchacie na Podhale, czy ktoś was tu zaprasza?...Putin daje obywatelstwo więc kierunek na wschód dla was jest otwarty!
I jeszcze jedno... wysoki Olechowski jest mniej niż zero przy J.Kaczyńskim!
a te wszystkie "zasługi" takich jak Olechowski dla POlski zastaną wkrótce rozliczone!
miro13:45, 6 stycznia 2016
antypisowiec: jakby to dotyczyło pisowskiego polityka, to od rana do wieczora byłby totalny odjazd tzw. "niezależnych" mediów a a rozgrzany Tuleja nie schodziłby z wizji.
antypisowiec11:20, 6 stycznia 2016
Do nie ślepy. Takich zasług jakie ma Olechowski dla Polski , to mały prezes nigdy miał nie bedzie,a na pewno przejdzie do historii jako burzyciel polskiej demokracji. Srodowisko na Podhalu, to sobie sami rujnujecie lewymi podłączami do rzek, wysypywaniem śmieci do potoków( niestety dalej) i paleniem w piecach oponami, foliami, starymi buciorami i czym popadnie. Łapy precz od Pana Olechowskiego.
zako-pion10:42, 6 stycznia 2016
Oczekujemy dalszej pełnej informacji do finiszu sprawy, bo środowisko ucierpiało i takie skażenie nie da się zneutralizować z dnia na dzień . Nie wiem czy prokuratura szuka winnego ? On przecież jest wiadomy , więc niech nie pozorują działań , a stawiają wnioski takie jak powinni wyciągnąć do każdego obywatela i tego bez tytułów, bo tytuły nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia .
nie ślepy22:44, 5 stycznia 2016
...czy wszystkie tytuły tego człeka zostały wymienione w tym artykule? bardzo to interesujące... do czego kandydował, kim był itd...czyli kary nie będzie ma się z tego rozumieć?!
Proponuję wymienić jeszcze inne zasługi: jeden z założycieli PO, partii co zrujnowała Polskę!...a teraz jeszcze rujnuje nam środowisko na Podhalu!
fk22:24, 5 stycznia 2016
Sprowadził zagrożenie dla zdrowia i życia wielu ludzi.
zakop.18:48, 5 stycznia 2016
Śledztwo na pewno zostanie umorzone z powodu małej szkodliwości czynu lub niewykrycia sprawcy!!!
Cymbał brzmiacy16:31, 5 stycznia 2016
Tak swoja droga ktos tym obiektem sie opiekuje , bo raczej sam olej nog nie dostal
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij