Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Zakopane
Clouds
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
22.02.2016, 18:30 | czytano: 2062

Współpraca Lipnicy Wielkiej z gminą Sihelne na Słowacji

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego jednostek OSP w gminie Lipnica Wielka podpisane zostało porozumienie ze słowackim regionem Sihelné.

To ogólne porozumienie, którego celem jest zbliżenie mieszkańców obu gmin. W imieniu samorządów umowę podpisali: Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski i Starosta Sihelnego Lubomir Pitak. Drugą umowę dotyczącą współpracy jednostek strażackich podpisali: Jozef Majkút - Prezes DHZ Sihelné oraz Franciszek Pindziak - Prezes Gminny OSP Lipnica Wielka.

Miejscowość Sihelné leży u podnóża jednego z najwyższych szczytów Beskidu Orawskiego - Pilskiem. Wieś słynie z zachowania swojej góralskiej kultury organizując m.in Międzynarodowy Festiwal Folkloru pod Babią Górą i Pilskiem. Jest to także dobre miejsce do uprawiania sportów zimowych w centrum narciarskim wybudowanym na wysokości 1000m n.p.m.

er/ zdj. UG Lipnica Wielka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
OCK01:25, 27 lutego 2016
Władziu Pilch do Jabłonki !!. Panie Jazowski działaj Pan ! Za dużo przyzwolenia na nic nierobienie zastępcy. Ale plus za wsparcie naszych z OSP.
pasjonata osp22:07, 26 lutego 2016
w Lipnicy mamy też porzadna jednostkę w CENTRUM ,chłopaki są zgrane ,szkolą sie maja fajna młodą drużyne i robia zawsze najwiecej roboty z Osp Kiczory!
lipnicony23:35, 23 lutego 2016
Do orawa: masz rację. W. Pilch nic nie robi w gminie. Dawno na emeryturze powinien być w swojej Jabłonce. Zajmuje miejsce młodym lipniczanom. Ale to się zmieni. Chłopaki z OSP pozdrawiamy.
orawian20:56, 23 lutego 2016
do lipniczana 2 ale nie jednej rzeczy nie napisales . strazaki z kiczor maja mloda ekipe i dlatego im to tak sprawnie idzie . maja tez dobra wspolprace z strazakami z jablonki . a ta jednostka to prawie pol zawodowcy . i z cala pewnoscia moge stwierdzic ze jednostka z kiczor jest tak dobra jak jednostka z jablonki . jezeli czyta to jakis strazak z kiczor to jedno wam moge powiedziec chlopaki trzymajcie sie i oby tak dalej
orawa07:05, 23 lutego 2016
A zastępca wójta W. Pilch nie zajmuje sie sprawami OSP??? Może w końcu się czymś zajmie niż tylko siedzieć i nic nie robić. Pora na zmiany personalne p. Jazowski, bo w następnych wyborach rozliczymy.
lipniczan 221:36, 22 lutego 2016
jezeli juz mowimy o jednostkach to fred masz calkowita racje . ale popatrz na inne jednostki z tej gminy obserwowalem jednoste z naszej gminy i juz od dosc dawna imponuje mi jednostka z kiczor chlopaki zawsze wiedza co robia . ile razy lipnica byla pierwsza na miejscu a pozniej jak ci chlobcy z kiczor przykechali to i zasilenie bylo i wszystko a wojt kupil im nowa motopape a tylko widzialem jak na zawodach ja wykozystywali . a i na zawodach zawiodla . a kicorzanie maja motopape co ma 50 lat i wciaz na niej jada . lezeli panie wojcie pan to czyta to apeluje do pana niech pan sie zajmie jednostka ktora jest tego naprawde tego warta i bedziemy miec pewnosc ze bedziemy spokojnie spali . jezeli troszy sie pan o bezpieczenstwo lipniczanow to pan wie co zrobic
lipniczan19:39, 22 lutego 2016
Potrzebna jest jeszcze jedna remiza, bo Skoczyki nie maja. 4 sa zdecydowanie niewystarczajace!
fred18:51, 22 lutego 2016
To śmiech w Lipnicy jest,az 4 remizy utrzymywać a wystarczyło jedn a dobra zrobić i urzymac.a jak pożar w Lipnicy to otsatnie na miejscu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas