W minioną sobotę policjanci z zakopiańskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili na drogach powiatu tatrzańskiego działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających z się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.
- Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 117 pojazdów. Dla 108 kierowców kontrola zakończyła się mandatem z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Naszą niechlubną rekordzistką została 19-latka, która w Białym Dunajcu jechała o 86 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy -informuje asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.
oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas
Według NIKu najczęstszymi przyczynami są: zły stan nawierzchni, nieprawidłowe oznakowanie dróg oraz infrastruktura rodem z PRLu, która nie jest przystosowana do obecnej ilości samochodów.
Tylko że "zły stan dróg" byłby przyczyną wydatków dla Skarbu Państwa i pisania skomplikowanego raportu dla Policjanta.
Wyniki kontroli są jawne, opublikowane na stronie NIKu.