Tak będą wyglądały skocznie narciarskie w Chochołowie (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
01.04.2016, 10:39 | czytano: 12306

Tak będą wyglądały skocznie narciarskie w Chochołowie (zdjęcia)

Przedstawiciele Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu spotkali się w Warszawie z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim, żeby omówić wsparcie finansowe rządu dla budowy skoczni narciarskich w Chochołowie.

W połowie tego roku gmina ma być w posiadaniu projektu skoczni i pozwolenia na ich budowę. To czy i kiedy w Chochołowie powstaną obiekty skoczni zależeć będzie już tylko od tego, czy rząd wesprze finansowo budowę. Temu też tematowi było poświęcone spotkanie w ministerstwie.

- Minister zapewnił nas o pełnym poparciu. Komisja przy ministerstwie oceni teraz nasz wniosek i do dwóch miesięcy będzie wiadomo, jaka jest decyzja - poinformował na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec sekretarz urzędu Michał Jarończyk.

Zdaniem wójta Józefa Babicza, uzyskanie dotacji na budowę skoczni jest realne.

Podczas spotkania zaprezentowano wizualizację przyszłych skoczni w Chochołowie (na zdjęciach w galerii). Mają tu powstać w sumie dwie nieduże skocznie K-16 i K-30 wraz z systemem sztucznego naśnieżania.

Budowę skoczni w Chochołowie poparł legendarny skoczek Adam Małysz. W lutym ub. r. podczas spotkania w Czarnym Dunajcu powiedział, że na szczeblu lokalnym skoki narciarskie upadają. Ubolewał nad tym, że na bazie jego sukcesów i Kamila Stocha, na Podhalu do tej pory nie budowano tej dyscypliny od podstaw.

- Dla mnie szokujące jest, jak słyszę, że całe Podhale na treningi jeździ do Wisły czy do Szczyrku, a na Podhalu nie ma obiektów. Tyle lat pracowałem na to, żeby od podstaw to wszystko budować i stworzyć. Stworzyło się na tych wysokich szczeblach. Skocznia powstała w Wiśle, Szczyrku. W Zakopanem powstało coś, ale nagle stanęło. W Wiśle walczyłem o to, żeby powstały małe skocznie. Wybudowano 3 piękne małe skocznie. Może z opóźnieniem, ale wykorzystano mój sukces w skokach narciarskich i to wszystko poszło do przodu. To samo może być w Chochołowie - zaznaczył Małysz.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
lor17:34, 23 stycznia 2017
tu nie chodzi tego typu skocznie, to jest bensens , tylko zaplecze tj. skocznie na na podbudowie oluniowo-stalowej jak to jest na zachodzie co wioska takie skocznie posiada i zdaje to egzamin , a nastepnie te na rybki trafiaja do klubow. tu nie chodzi kompleksy strikte sportowe ,tylko o mozlwosc nauki danej dyscypliny sportu. a poslka to budowac cos z rozmachem , apotem w ruine popada , orlinek w karpaczu p remoncie ruina solmopol, lubawkato np, z ostatnich 20 lat.
dawid20:47, 3 kwietnia 2016
ludzie tylko by narzekali widze. a jak potem są sukcesy sportowców to każdy dumny i specjalista.
Byw15:00, 3 kwietnia 2016
W jakim celu tyle skoczni. Takie zapotrzebowanie jak na chleb?
turystka10:55, 3 kwietnia 2016
Do Optymista ...chodzi o to że takie obiekty powinny powstawać wtedy jak inne problemy we wsi nie mają miejsca ...a prawda jest taka że zadłużają to państwo coraz bardziej DOTACJE unijne są wykorzystywane w większości na obiekty sportowe termy baseny tak się dzieje w całej POLSCE a tak naprawdę korzystają z tego nie liczni ...a dług zostanie większy jak za GIERKA ...kiedyś to trzeb będzie zacząć zwracać bo nic za darmo nie ma ...a tor bobslejowy powinni zrobić w PODCZERWONEM zamiast tej dziurawej drogi ładniej by wyglądało niż teraz...
optymista21:31, 2 kwietnia 2016
Widać tu na tym forum, ilu mamy znowu oponentów, budowy tejże skoczni. To samo było z lodowiskiem, dzisiaj jakoś cicho siedzą z tym tematem, ponieważ nie ziściły się ich straszne prognozy co do opłacalności tego obiektu, a tu masz babo placek, lodowisko ma się świetnie, pomysł był znakomity, sam korzystam i jestem w pełni zadowolony. Teraz jak jest pomysł na skocznię, to jest i pożywka dla tych, którym żaden pomysł nie odpowiada, no bo znowu będzie sukces a to jest już bolesne dla opozycji. Wg. nich to robić tylko takie rzeczy, które by im zapewniły za darmo wszelkie wygody za które powinno się samemu płacić. A jak chce się coś zrobić dla dobra ogółu a tym bardziej dla dzieci i młodzieży, to na co to, po co to, itp. itd. byle obrzydzić stosunek wobec władzy. Niechaj powstanie ta skocznia na której niech chociaż jeden ujawni się talent na miarę wspaniałego, niezapomnianego Adama Małysza. Wtedy będziemy wszyscy z takiego sukcesu dumni, łącznie z dzisiejszymi malkontentami.
Jakutan10:05, 2 kwietnia 2016
do Wodnik. W Krakowie woda pod względem jakości jest druga na świecie, po Singapurze. Ok. 2 tygodni temu informowały o tym fakcie media. Nawiasem, dzięki najnowocześniejszym technologiom, m.in. ozonowanie, lampy UV czy elektroliza zamiast chlorowania.
he he21:58, 1 kwietnia 2016
Młodzi górale będą trenować skoki do autobusu ...wiozącego ich na roboty do Niemiec, niech żyją sportowcy .. no dobra żartuje
turystka20:52, 1 kwietnia 2016
Stara skocznia gnije ...a jakie chaszcze w jej otoczeniu ...szpetna wizytówka koło drogi międzynarodowej ...ale sołtys z gminą zajęty pierdołami typu skocznia ...przyklaskują głupocie pseudo biznesmenów w Chochołowie ...a faktycznie strach pić wodę z wodociągu co chwila skażonego bakterią ...i to jaką ...ukłony w stronę głupoty od wieków wiadomo że najgorszy z dziada pan "nowobogacki''
wodnik16:05, 1 kwietnia 2016
A co z wodociągiem we wsi .U nas woda gorsza niż w Krakowie ludzie co chwila wody nie mają a jak jest to z zapaszkiem.Jak poleje to ludzie kible okupują.Ciekawe co będzie w lecie jak znowu przyjdzie susza.Na to pieniędzy nie ma ale na skocznie owszem.
turystka15:18, 1 kwietnia 2016
Do kto nie skacze ten na lodowisko...święta racja na pewno tak jest we wsi sto problemów co drugi dom pusty ...ale na pewno liczą na zyski bo tak naprawdę skacze trzech i wiadomo o kogo chodzi ...jednym słowem GUMULASTE sportem stoi ...bodej ta bodej
alik14:06, 1 kwietnia 2016
Daj Boże. Byle szybko!!!!!!!!!!!
Władek13:23, 1 kwietnia 2016
ciekawe ile lat będzie gniła jak stara .......??????
por12:27, 1 kwietnia 2016
Prima Aprilis!?
A 16% gminy skanalizowane tylko!
Kto nie skacze ten na lodowisko...12:23, 1 kwietnia 2016
Niestety to nie żart, tylko stawianie samemu sobie kolejnego "pomnika" przez wójta... Szkoda, że będą skocznie dla nielicznych, a ceny ścieków dla wszystkich takie, jakby rury były platynowe...

P.S. Kto tak bardzo lobbował za tą skocznią? Chodzą słuchy, że "prężny przedsiębiorca" z Chochołowa...
Eddie the eagle12:17, 1 kwietnia 2016
Haha- wygląda prawie tak samo jak skocznia mamucia na Gubałówce :D
.12:11, 1 kwietnia 2016
To nie jest prima aprilis, poczytajcie w internecie.
wojtek11:59, 1 kwietnia 2016
Prima Aprilis!!!!:)
obserwator11:31, 1 kwietnia 2016
prima aprilis :)
Lodołamacz10:44, 1 kwietnia 2016
A jak będzie wyglądał nowy tor bobslejowy w gminie Czarny Dunajec. Jest już projekt ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas