Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.04.2016, 09:39 | czytano: 3273

Miasto rezygnuje z ekodoradcy

Po tym, jak Województwo Małopolskie nie dostało dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na program LIFE, miasto Nowy Targ zrezygnowało z zatrudnienia ekodoradcy. Miał on pomagać mieszkańcom m.in. w pisaniu wniosków o dotacje wymianę pieców na ekologiczne. Inaczej postąpiła natomiast Rabka-Zdrój.

Zatrudnienie ekodoradcy było jednym z elementów programu LIFE. Z programu miał być finansowany etat dla urzędnika. "Informuję, że m.in. z uwagi na nieprzyznanie środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz przedłużającej się procedury uruchomienia „Projektu zintegrowanego LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego”, unieważniam nabór na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora – ekodoradcy w Urzędzie Miasta Nowy Targ, ogłoszony dnia 31 grudnia 2015 r" - poinformował w ostatnich dniach burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Ale np. Rabka-Zdrój, która również przystąpiła do programu LIFE, nie zrezygnował z ekodoradcy i finansuje jego etat z pieniędzy miejskich. W Wydziale Strategii i Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego jest zatrudniony pracownik, który na bieżąco udziela mieszkańcom informacji o możliwości udzielania dotacji na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ech21:21, 7 kwietnia 2016
ale ktoś pisał na forum że ponoć duża miała być ta dotacja dla tego ekodoradcy więc pracownik byłby prawdę mówiąc za free i może więcej kasy by dla nas było na te dotacje..
Smok15:13, 6 kwietnia 2016
Jeszcze raz: drewno, brykiet z trocin, ze słomy, solary, pompy ciepła, cokolwiek byle nie węgiel.
Marianno Wróć!16:47, 5 kwietnia 2016
Czyli Watycha chciał zatrudnić kolejną osobę do urzędu mimo, ze nawet kasy na to nie miał? Od kiedy to zatrudnia się na zapas?
heloł15:04, 5 kwietnia 2016
Po nam ktoś co miałby ktoś doradzać jak z koryta wyciągać kasę, lepiej go nie zatrudniać.
ceperka13:24, 5 kwietnia 2016
No i nie płyną jakoś te pieniądze z zewnątrz na miejskie inwestycje w Nowym Targu. Takiej stagnacji to nie było nigdy.
Eco13:06, 5 kwietnia 2016
Czyli co? Gmina Miasta Nowy Targ zrezygnowała z projektu ze względu na brak dotacji, czy walczy o środki z innego źródła?
popis11:50, 5 kwietnia 2016
Dobra zmiana zablokowała "Life" (czego mi nie szkoda, bo to kolejni urzędnicy, bankiety i szkolenia), ale planuje uśmiercić Kawkę i Rysia. No przynajmniej będzie za co kopalnie ratować :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij