Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Clouds
-0°
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
28.04.2016, 17:11 | czytano: 3971

Chciała dać strażnikowi gminnemu 200 zł, żeby nie wypisywał mandatu. Teraz ma kłopoty

Zakopiańscy policjanci zatrzymali właścicielkę posesji w Kościelisku pod zarzutem usiłowania przekupstwa strażnika gminnego. Sprawa trafiła do sądu. Za próbę korupcji grozi teraz kobiecie nawet 10 lat więzienia.

- Straż Gminna w Kościelisku sprawdza m.in. w jaki sposób właściciele posesji pozbywają się odpadów komunalnych. Podczas realizacji takiego zadania, na jednej z posesji strażnik wykazał, że nie ma pojemników na odpady komunalne, a ponadto dochodzi do ich nielegalnego pozbywania się - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Za powyższe wykroczenie właścicielka posesji miała zapłacić mandat karny. Gdy jednak strażnik rozpoczął sporządzanie dokumentacji po chwili usłyszał, że nie ma sensu wypisywać mandatu karnego ponieważ może w zamian „coś” dobrego dostać. Strażnik nadal konsekwentnie realizował swoje obowiązki. Wówczas kobieta usiłowała wręczyć mu pieniądze w kwocie 200 złotych. Ale ten nie przyjął pieniędzy.

Kobieta narobiła sobie swoim postępowaniem kłopotów. Wizyta strażnika zakończyła się bowiem oficjalnym zawiadomieniem w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem w sprawie udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Śledztwo pod nadzorem prokuratury prowadzili tatrzańscy policjanci, które kilka dni temu zostało zakończone. Właścicielka posesji będzie teraz musiała stawić się do sądu, w którym sprawa znajdzie swój finał. Za próbę przekupstwa grozi do 10 lat więzienia.

oprac. r/ źródło:KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
obywatelka12:17, 29 kwietnia 2016
a właśnie że trzeba dręczyć skąpych ludzi, niejeden jest tak bogaty że nie wie co robić z kasą, a żydzi na wywóz śmieci- to się w głowie nie mieści! brawo dla pana strażnika, oby więcej i częściej akie akcje!
pppo11:21, 29 kwietnia 2016
referendum trzeba zrobić i odwołać tych darmozjadów tak jak to zrobiono w NT
nerwus7609:48, 29 kwietnia 2016
do kibic; ale to ta pani dręczy ludzi swoim g*** w i tak zasranym potoku.
Wiecej takich akcji panowie Strażnicy....
stark23:26, 28 kwietnia 2016
No i dobrze. W końcu straż robi to co do niej należy. Brawo. Nękać tych wszystkich cwaniaczków i truciciel szczególnie tych co palą plastikiem.
turystka23:04, 28 kwietnia 2016
Świetnie tak powinni robić w każdej miejscowości ...sprawdzać gdzie spływają ścieki i gdzie lądują śmieci i lepić mandaty od pięciu tysięcy w górę ...wkurzają mnie takie cwaniaki co za nic nie chcą płacić a ja za wszystko uczciwie płacę ...a tak jak nie którym też mi się nie przelewa...z miasta ma rację
Smok22:12, 28 kwietnia 2016
A ja bym was jadowite wieśniaki śmieciaki truciciele walcem rozjeżdżał po tych drogach, co by zbudowali :-)
kibic do (z miasta)20:54, 28 kwietnia 2016
albo jesteś z rozwiązanej straży miejskiej i bronisz swoich ziomków albo z PIS-u jest jeszcze coś takiego jak pouczenie , a nie odrazu kara i więzienie .
Pstrąg20:38, 28 kwietnia 2016
Pazerna kobieta,trzeba ukarać.Niech zaciągnie wici ile dają właściciele pensjonatów.Z ich posesji żródlana woda wypływa.
z miasta (do kibic i Maniek)20:15, 28 kwietnia 2016
Sądząc po waszych opiniach wnioskuję,że sami wywozicie śmieci do potoka, tudzież do lasu(ale to oddzielny temat) .Kobieta powinna
dostać mandat ,ale co najmniej z 5 tys.zł.Dopóki nie zaczniemy karać,to śmieci będą wszędzie! I od tego jest straż gminna-prawo dla strażnika.
pesymista19:52, 28 kwietnia 2016
W końcu zabrali się za coś do czego zostali powołani, a nie jak do tej pory bawili się w ruch drogowy.
jaga218:19, 28 kwietnia 2016
A później grzybow z pod śmieci nie widac
Maniek18:10, 28 kwietnia 2016
Zaczyna sie zabrali im fotoradary to teraz będą nękali ludzi a szczególności starsze osoby . Bedzie szukanie pieniędzy po wioskach . Ja bym wszystkich z tej chorej straży wiejskiej wysłał latać dziury na drogach bo chyba w calej Polsce nie ma gorszych dróg , a jak nie to zrobić referendum i rozwalić to cos i z tych pieniędzy dač dodatkowe etaty policji lub na straż pożarną ,bo te formacje pomagają a nie tylko zatruwają życie.
kibic17:28, 28 kwietnia 2016
zlikwidowali fotoradary to dręczą teraz ludzi i szukają pieniędzy , dać łopaty i niech naprawiają drogi w gminie bo tragedia po zimie a jak nie to referendum i zlikwidować jak w nowym targy a nie dręczyć ludzi
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij