Premiera opery w ruinach czorsztyńskiego zamku (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Jabłonka
Clouds
10°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
26.07.2016, 00:59 | czytano: 4528

Premiera opery w ruinach czorsztyńskiego zamku (zdjęcia)

Ruiny zamku w Czorsztynie były świadkiem nietypowego wydarzenia. Na dziedzińcu zamku Wronin uczniowie z Akademii Muzycznej z Krakowa przedstawili spektakl operowy o miłości, duchach i przeznaczeniu.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Opera pt: „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda” została napisana przez Karola Kurpińskiego, a powstała do libretta Józefa Wincentego Krasińskiego z Radziejowic. Niedzielny spektakl był pierwszym wystawionym w tym miejscu, ponieważ nigdy dotąd żaden spektakl nie był wystawiany na tym zamku. Historia opery opowiada o rycerzu Bojomirze i jego słudze Nikitcie, którzy powracają z bitwy pod Wiedniem, a szukając schronienia przed ulewnym deszczem trafiają do zamku, w którym podobno straszy… Okazuje się jednak, że w zamku dochodzi do nieoczekiwanych wydarzeń…

Pomysłodawczyniami projektu są dwie młode śpiewaczki, a zarazem przyjaciółki z krakowskiej Akademii Muzycznej: Ewa Walkowska i Maria Złotek, które postanowiły pokazać operę o zamku Wronin, właśnie w miejscu, o którym opowiada historia. Do przedsięwzięcia namówiły 28-osobowy zespół muzyków i dodatkowo troje solistów.

Mimo, że od Tatr nadciągały burzowe chmury, pogoda pozwoliła aby pienińska premiera dzieła Karola Kurpińskiego pt.: „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda się odbyła . Publiczność była zachwycona i nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Joanna Dziubińska, zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Obserwator TU20:50, 26 lipca 2016
Drogi Obserwatorze . Obserwuję z przerażeniem , że wszelkiej maści domorośli krytycy podejmują się zabierać głos na tematy, o których mówiąc delikatnie nie maja zielonego pojęcia. Otóż zadam Ci kilka pytań :
a może nieskoszona trawa to efekt tego ,że zamek położony jest w obrębie PPN a trawa ta jest pod ochrona i musi się wysiać ?
a może oświetlenie sceny do zamierzony zabieg , bo sztuka odbywa się w nocy w atmosferze strachu i duchów?
a może nie było biletów i żadnej kasy nikt z nikogo nie ściągał?
Proszę nic tu już nie pisz w ramach odpowiedzi , ale odpowiedz sobie sam.
e220:46, 26 lipca 2016
Super fajne !!! - ale ja bym dała więcej "DUCHÓW" . Było by ciekjawiej!Pomysł świetny, wspaniałe widowisko, ale dodajcie: więcej magii, więcej tajemniczości i więcej humoru - a będzie SUPER!!! - tego Wam życzę
Lena14:14, 26 lipca 2016
Dziękujemy za wspaniałe widowisko!
:)13:02, 26 lipca 2016
Piękna akcja niestety nałożenie się wielu imprez odebrało frekwencję, niech żałują ci co nie byli :)
Obserwator12:05, 26 lipca 2016
Impreza i koncert super, ale zastrzeżenia mam co do samego otoczenia zamku. Z boku stoi jakiś stary zardzewiały płot, trawa (albo chwasty, bo ciężko to trawą nazwać) nieskoszone i wyglądają po prostu obleśnie. Pasowało by też lepsze oświetlenie sceny, a i jakby się mury zamku świeciły to tez by było jeszcze ciekawiej. Dobrze jest z turystów ściągać kasę, ale może czasem wypadało by też zadbać o własne podwórko.
Wojtek z Miasta11:08, 26 lipca 2016
Dziękuję organizatorom, aktorom, orkiestrze i sponsorom.za wspaniałe widowisko i muzykę.
W08:35, 26 lipca 2016
Było super, mam nadzieję że w przyszłym roku też na zamku uda się coś podobnego zorganizować!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas