Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Nowy Targ i okolice
Clouds
-8°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 2
Clouds
-7°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-7°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.07.2016, 14:41 | czytano: 4787

Potrącony rowerzysta

NOWY TARG. Samochód osobowy potrącił rowerzystę. Do zdarzenia doszło przy ul. Waksmundzkiej.

Na miejscu jest już Policja i ustala okoliczności wypadku.

Nie wiadomo, czy rowerzysta odniósł poważniejsze obrażenia.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Maddox18:34, 23 listopada 2016
Nic mi sie nie stalo spalem tylko w spaczce tydzien dluzej. Polamane żebra luki w pamieci. Ogolnie super. Komentarze postawily mnie na nogi.
Zając00:00, 1 sierpnia 2016
@szczęśliwy bo żyję.Jacy kierowcy są szczęśliwi że żyjesz.Fajną przygodę miałeś z żółwiem na drodze. Dogoniłeś żółwia? Brawo!
Joooo22:54, 31 lipca 2016
Nowotarzanko@ Kit wciskasz bo rowerzysci poruszajacy sie po kowancu panoszą sie bez przepisów i zasad.Na chodniku raczej malutkie dzieci na rowerach a starsi utrudniają jazde kierującym autami tarasując droge
Bazyli22:08, 31 lipca 2016
Na kowancu to same wariaty!!!
Gimbus21:06, 31 lipca 2016
nowotarżanka,krakowianie nie mogą zrozumieć nawet tego,że u nich na ulicy Bora-Komorowskiego co noc mają tor wyścigowy .Więc zamiast pisać tu zmyślone historie zajmij się czymś innym.
Autobus20:20, 31 lipca 2016
W piątek widziałem dwóch nawiedzonych obieżyświatów na rowerach na S-7 koło Pcimia,nawet nie jechali asfaltowym poboczem, przecież jest stara droga, równolegle.Pchają się śmierci pod kosę,mieli Słowackie chorągiewki,może temu.
Ramo20:07, 31 lipca 2016
A dlaczego nie mogą jeżdzić chodnikami? Sam jeżdżę,drogi wąskie budują,chodniki szerokie,puste, bezpieczniej niż drogą a ruch olbrzymi.Przykład Waksmundzka,Ludżmierska. Bombowiec a rowerzysta ma jakieś uprawnienia,OC?Na światłach w dzień jeżdzi( w nocy rzadko)? Nieliczni,wyjątki.Dziwi mnie to że jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi.
kwk18:49, 31 lipca 2016
Na wielu ulicach Nowego Targu rowerzyści jeżdżą po chodnikach dla swojego bezpieczeństwa. Jeżdżę zarówno samochodem jak i na rowerze i proszę mi wierzyć wolę jechać chodnikiem, niż ryzykować życiem na ulicy.
sdsss16:46, 31 lipca 2016
Jeżdżę i samochodem i rowerem, więc i rozumiem że przy rowerzyście trzeba ostrożnie - lepiej się trochę za nim "powlec", jak wyprzedzać jadąc bardzo blisko niego. Rowerzystów też proszę zrozumieć, że nie będą jeździć po skrajnej stronie jezdni, gdyż jest tam dużo kurzu, żwiru i piasku który jest bardzo niewygodny do jazdy (szczególnie na moście na waksmundzkiej - dlaczego tego nie uprzątnęli, to nie wiem).

Natomiast szlag mnie trafia jak widzę rowerzystę który jedzie drogą (droga i most od waksmundzkiej do kowańca - tam najczęściej), mimo tego, że obok ma piękną ścieżkę rowerową. Szanujmy się nawzajem i niech rowerzysta korzysta z bezpiecznej ścieżki którą ma obok, bo jest to jego obowiązek - art 33 Kodeksu Drogowego rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku w którym się porusza.
szczęśliwy, bo żyję16:28, 31 lipca 2016
Taka sytuacja:
Jadę rowerem Alejami, wyprzedza mnie MPK, tak blisko, że niemal wepchał mnie na krawężnik.
Dojeżdżam do niego na następnym przystanku i zapytuję, czy wie jaka powinna być odległość od rowerzysty podczas wyprzedzania. Pan, nawiasem mówiąc tata Żółwika, wykrzyczał do mnie że przecież mam chodnik. Na odchodne Żółwik syn, który mu towarzyszył, łaskawie postukał się po swojej pustej głowie w moim kierunku, bym wiedział kto tu rządzi.
Na szczęścicie przeżyłem spotkanie z Żółwikami, bo przecież mogło być różnie.
Rowerkiem przez świat16:07, 31 lipca 2016
Norma. Omijanie rowerzysty na milimetry, zajeżdżanie drogi, wyprzedzanie po to tylko żeby za 10 metrów zahamować i skręcić w prawo - doświadczam tego codziennie. Często mam ochotę takiemu kierowcy-kretynowi bez wyobraźni po porostu, tak po ludzku dać w pysk. Niestety w naszym systemie prawnym to nie ten jest winny który zagraża cudzemu życiu i zdrowiu, ale ten który chama wychowa - a zaznaczam że 90% chamów nie rozumie argumentu innego niż siła. Życzę poszkodowanemu zdrowia a sprawcy dożywotniej sraczki.
Kierowca bombowca15:27, 31 lipca 2016
Mam nadzieję, że rowerzyście nic się poważniejszego nie stało. A niektórzy kierowcy powinni wkońcu zrozumieć, że nie są królami na drodze!!! I wszyscy łącznie z rowerzystami są pełnoprawnymi użytkownikami drogi a wobec rowerzystów w szczególności należy stosować zasadę ograniczonego zaufania.
Miejmy do siebie nawzajem szacunek na drodze - unikniemy wielu przykrych sytuacji.
nowotarżanka14:47, 31 lipca 2016
Wiadomo więc dlaczego ul. Kowaniec rowerzyści jeżdżą chodnikami, ta ulica jest przecież i w dzień i w nocy torem wyścigowym dla bardzo wielu kierowców. Odwiedzający nas krakowianie nie mogą zrozumieć, że w Nowym Targu akceptuje się taki stan rzeczy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij