Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clear
-5°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-7°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 89
Clear
-12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.08.2016, 14:02 | czytano: 17878

Okradli weselników na 90 tys. zł

Rodzice i państwo młodzi bawili się na weselu, a złodzieje grasowali po ich domu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzą śledztwo w sprawie dwóch kradzieży, w których ofiarami są weselnicy.

Policja, z uwagi na dobro śledztwa, nie ujawnia szczegółów. Nie wiadomo, gdzie doszło do kradzieży. Wiadomo, że były już dwie, a złodzieje zabrali w sumie ok. 90 tys. zł. Były to w głównej mierze pieniądze z kopert od gości weselnych. Złodzieje włamywali się do domów rodziców i młodych par, gdy ci bawili się na weselu. - Śledztwo trwa. Na razie nic więcej na ten temat nie możemy powiedzieć - mówi podkom. Roman Wolski, rzecznik nowotarskiej policji.

W związku z kradzieżami policja rozesłała komunikat skierowany do organizatorów wesel: "W związku z odnotowanymi w ostatnim czasie włamaniami do budynków mieszkalnych, których właściciele organizowali przyjęcia weselne Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu zwraca się z apelem do właścicieli o odpowiednie zabezpieczenie budynków w czasie ich nieobecności poprzez zapewnienie ochrony, poproszenie sąsiadów o przypilnowanie ich domów. Nadto prosimy o rozwagę w zakresie przechowywania w tym czasie większej ilości gotówki, biżuterii, prezentów weselnych. Do ich przechowywania proponujemy wykorzystać miejsca dobrze chronione, np. wrzutki bankowe, sejfy, skrytki lub przekazanie ich osobom godnym zaufania. W przypadku uzyskania jakichkolwiek informacji bądź zaobserwowania osób podejrzanych prosimy o kontakt z dyżurnym KPP Nowy Targ pod numerem telefonu 997 lub 18 26 10 400 oraz 723 800 770. Informacje można również przekazywać najbliższym jednostkom policji".

Do podobnych kradzieży dochodziło już na Podhalu w 2007 i 2008 roku. Kradzieży było siedem. Najbardziej spektakularne włamanie miało miejsce podczas wesela w Podwilku. Złodzieje okradli wtedy dom pary młodej podczas ich wesela, kradnąc 64 tysiące euro i 20 tys. zł w gotówce. Podobne kradzieże miały też miejsce w Ludźmierzu, Pyzówce, Bańskiej Niżnej, Piekielniku i Zubrzycy Dolnej. Łupem złodziei padało każdorazowo od 30 do 70 tys. zł.

Sprawcy zostali ujęci. Ostatecznie stanęli przed sądem oskarżeni o jedno włamanie i kradzież. Pozostałych im nie udowodniono.

r/
najnowsze informacje
komentarze
krystyna09:35, 16 sierpnia 2016
do "żonaty ze stażem"
Na Orawie przestali kraść, bo weselnicy podpisują umowę z bankiem, potem wrzucają prezenty do wrzutni w banku w Jabłonce, i po weselu odbierają za opłatą 123 zł z Vatem.
Tyle płaciłam - proste??
majka20:01, 9 sierpnia 2016
Ten kto ich okradł nie znajdzie nigdy szczęścia ani spokoju -ludziom szczęśliwym a zwłaszcza młodożeńcom takie coś -tylko dożywocie na pustyni i nie ma zmiłuj .
.11:50, 9 sierpnia 2016
Ochrona domu na czas wesela przez firmę ochroniarską to 400-500 zł. Chyba warto...
Żonaty ze stażem :))10:21, 9 sierpnia 2016
Znajdźcie chociaż jeden bank na Podhalu, który jest otwarty w sobotę wieczorem. A z kopert płaci się za lokal, obsługę i orkiestrę, więc naprawdę niewiele zostaje dla młodych (skarbówka nie miałaby co tam robić) :)
trol09:48, 9 sierpnia 2016
stare powiedzenie - kijem tego co nie pilnuje swego.
~p09:09, 9 sierpnia 2016
do ~Każdy niech zrobi rachunek sumienia !!!
Jesteś the best! Masz rację!
Ola06:49, 9 sierpnia 2016
ile kosztuje wynajęcie ochroniarza do pilnowania domu państwa młodych na czas wesela? sądzę,że niewiele w porównaniu ze strata prezentów...no cóż ,okradają innych ale nie nas...
Wojtek05:50, 9 sierpnia 2016
do Każdy niech zrobi rachunek sumienia - ale otworzyłeś nam oczy. Dziękujemy.
Polol02:50, 9 sierpnia 2016
Przesrane, najgorsze jest to, że pewnie sprawcy/sprawców nie złapią.
Swoją drogą, trzeba być strasznym ujem, żeby okradać "młodą parę".
No i też ciekawe jest to, że sprawcy włamań z 2008r. zostali skazani tylko za jeden włam. Najlepiej sprawdzić czy ci ludzie nadal siedzą (ale to policja na 100% już robi).
Każdy niech zrobi rachunek sumienia !!!20:42, 8 sierpnia 2016
Złodziejem jest również ten, kto:
- pożycza i nie oddaje
- pobiera rentę, którą otrzymał za łapówkę.........
- kto nie wypłaca za należycie wykonaną pracę......
- kto przyjął łapówkę, zeby potem za grosze wyprzedał majątek Polski...
- kto zmienia przepisy na niekorzyść podatników............
- fundacje, które oddają tylko drobną część tego co zebrały na właściwy cel, a reszta znika............
- kto działa na szkodę Polski
- kto wykorzystuje drugiego człowieka
- kto w pracy się "obija", a chce wypłatę jak ten, który ciężko pracuje...
- ..................
- .................
- ..................
- ..................
- ...................

i niech sobie każdy dopisze swój werset
misiek z gór20:40, 8 sierpnia 2016
Witam ,mojego siostrzeńca też okradli i złapali gościa w domu ,ale bez forsy ,bo już komuś kolegom przekazał ,potrzymali na komendzie i wypuścili ,a sprawę umorzyli ,taka nasza policja ,pozdrawiam .
olo19:56, 8 sierpnia 2016
nic nowego, ludzi rozumu to nie nauczy, woli stracić niż da komuś do pilnowania czy dać bankowi na przechowanie na dwa ,trzy dni.
abc19:29, 8 sierpnia 2016
"goło, ale wesoło!!!"
Nie stary16:06, 8 sierpnia 2016
Stopa życiowa rośnie,naród się bogaci.Kiedyś, z kopert starczyło na orkiestrę, jak zostało to się pralkę kupiło do prania pieluch i się jakoś kręciło.Teraz strasznie usługi pralnicze czy pralki podrożały.że aż tyle do kopert dają?
Taka prawda14:20, 8 sierpnia 2016
Sprawcy zostali ujęci... odsiedzieli swoje .... i wyszli na wolność , by dalej kraść.. złodziej zawsze pozostanie złodziejem...
miś rogacz14:13, 8 sierpnia 2016
Dobrze że Urząd Skarbowy nie zrobił im po tym wszystkim jeszcze kontroli podatku od darowizn
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij