Środa, 15 lipiec 2020, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
24°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 49
Clouds
21°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 60
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2016, 14:00 | czytano: 5239

"Szarotki" bez trenera. Klub zwolnił Marka Ziętarę

sportowepodhale.pl

Zarząd Klubu Sportowego TatrySki Podhale Nowy Targ poinformował o zwolnieniu ze stanowiska trenera pierwszej drużyny hokejowej Marka Ziętary. Decyzja ta, jak poinformowano, ma związek z karą nałożoną na trenera i klub w związku z napaścią na sędziego po meczu 16 września.

Wczoraj Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie ukarał klub karą w wysokości 15 tys. zł, a trenera Marka Ziętarę roczną dyskwalifikacją. Ma to związek z wydarzeniami, które rozegrały się w szatni sędziów po meczu z Cracovią Kraków 16 września. Sędzia główny meczu Michał Baca złożył zawiadomienie na nowotarskiej policji o naruszeniu nietykalności cielesnej. Klub zawiesił trenera, a Marek Ziętara opublikował przeprosiny. To jednak nie wystarczyło i wczoraj Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie surowo ukarał klub i trenera.

Dziś władze nowotarskiego klubu wydały komunikat, w którym poinformowały o zwolnieniu trenera ze stanowiska. Oto jego treść:

"Zarząd Klubu Sportowego KH Podhale Nowy Targ podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Markiem Ziętarą.

Decyzja ta ma związek z wydarzeniami z dnia 16 września 2016 roku i jest wynikiem wczorajszej decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Informacja na temat uzupełnienia sztabu szkoleniowego drużyny TatrySki Podhale Nowy Targ, zostanie opublikowana natychmiast po podjęciu stosownych decyzji".

r/
najnowsze informacje
komentarze
Qwert17:57, 1 października 2016
O czym tu gdybać. Jest wyczyn i kara. Zasługi nie mają tu nic do rzeczy. A na dodatek jest coś takiego jak niesportowe zachowanie.I tyle w temacie. Nastepnym razem zastanowi się dwa razy zanim narozrabia i tyle.
Kowaniec09:42, 30 września 2016
baciok@
skąd się urwałeś, w Podhalu nie pracował nigdy niejaki Zientara
@józf z Wieliczki09:15, 30 września 2016
Święte słowa. Tu jakby człowieka zaciukali na środku rynku ,to w zeznaniach będzie że się sam pobił i sześciu świadków na to.
dzim20:34, 29 września 2016
ja widzę następcę Ziętary Milana Jančuške to byłby najlepszy kandydat.
Piotrek20:23, 29 września 2016
Adamek i inni jak zasponsorujecie jego wypłatę to mu będziecie przebaczać i dawać drugą szansę.Człowiek kilka razy już przegiął i najwyższy czas ponieść karę.
Adamek19:28, 29 września 2016
Zrobił oczywiście źle ale oddajcie mu honor. Dwa medale w ostatnich latach. W hokeju trzeba być twardym. Trochę "przegiął" ,nerwy puściły. Miały prawo przy tym niekiedy dziwnym sędziowaniu. Popełnił głupstwo. Kara oczywiście tak ale nie cały rok.Każdy z nas coś tam czasami "popełnił głupiego" i oczekiwał wsparcia. Po tej nauczce życia dajmy Mu to wsparcie i szanse na przyszłość.
Józef z Wieliczki18:42, 29 września 2016
W NT to nigdy nie wiadomo co kogo spotka. Pobiją kogoś, czy sponiewierają, nie wiadomo za co.
soil18:05, 29 września 2016
Czyżby nadszedł czas Jacka Szopińskiego - może warto dać szansę?
taki ktoś...17:58, 29 września 2016
Brawa dla Marka Ziętary!
Ile można znosić takie sędziowanie i głupie uśmieszki!
Grałem długo, wiem jak wygląda w niektórych przypadkach sędziowanie.
Sędzia za swoje zachowanie nie płaci, nie odpowiada.

Każdy zawodnik ciężko pracuje prze okres letni, nieudolni sędziowie których czasem sędziowanie przerasta, psuja fajne widowisko ale też wprowadzają nerwowość zarówno do gry, jak i na trybuny. Jeżeli sędzia nie nadąża za meczem, to powinien kupić sobie wędkę i iść na ryby a nie sędziować mecze hokejowe.

Pamiętajcie, że kija ma dwa końce...

Trener Ziętara przesadził, ale ileż można przymykać oko i być wyrozumiałym i siedzieć cicho.
Z pożyczki na hokej17:46, 29 września 2016
Kara pójdzie z budżetu miasta ?
Może by się odwołać są inne potrzeby w klubie.
baciok@17:36, 29 września 2016
Problemem jest sposób zachowania się. Trener niestety musi powściągnąć emocje. Tu niestety Pan Zientara przegiął.
MF16:47, 29 września 2016
Z hokeistami nowotarskimi miałem kilkakrotnie styczność i zawsze to były negatywne odczucia. Trener to integracyjne ogniwo zespołu.Oni wszyscy są tacy sami. Zero złudzeń.
Poziom16:22, 29 września 2016
Najwyższy czas. Jak kibicuję Szarotkom, tak postawa tego kolesia nigdy mi się nie podobała. Już się zanosiło na to, że Michalska przejrzała na oczy i się go pozbyła, a tutaj sobie wrócił do domu. Wydawało się, że drużyna to prywatny folwark trenera, a to jak się odnosił do ludzi, do zawodników, do dziennikarzy świadczyło o tym, że to po prostu cham, który nie potrafi nad sobą zapanować. Dobrze się stało. To nie pierwszy taki wybryk z jego strony. Będzie miał rok czasu na zastanowienie się nad tym co robi. A klub? Może straci, bo jeżeli nowy trener będzie miał inną wizję (oby miał - bo to co teraz jest grane, to woła o pomstę do nieba) to na pewno budowanie nowego składu i nowej strategii nie potrawa miesiąc, ale może w przyszłym roku to z Nowego Targu popłyną pierwsze informacje o transferach - a nie ostatnie w stylu czekania na ochłapy i brania tego co jeszcze zostało w lidze.
bokser15:34, 29 września 2016
Marek , Obóz Kliczki potrzebuje trenera
obiektwyny15:10, 29 września 2016
złamał zasady poniósł kare - ale co z sędzia? Toruń też wrze po jego akcjach w KAtowicach.
csz15:04, 29 września 2016
Trener źle zrozumiał słowa p. prezes: "bijemy się o medal":)
papuga14:48, 29 września 2016
No to mamy nowego kandydata na radnego. Inne zakończenie tej pyskówki i tak by nie weszło w grę. Radny jak nic!!!
oz14:42, 29 września 2016
Hummmm.....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij