Wojny między busiarzami ciąg dalszy - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
14.10.2016, 11:43 | czytano: 3755

Wojny między busiarzami ciąg dalszy

Dwóch przewoźników poskarżyło się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu na działania burmistrza Zakopanego. Nie podoba się im, że Leszek Dorula wydał zgodę innej firmie na korzystanie z miejskich przystanków dokładnie w tym samym czasie, kiedy oni zaczynają swoje kursy. - Nie została zachowana zasada 10-minutowych odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi odjazdami busów - zauważają.

Fot. Józef Słowik
Fot. Józef Słowik
Przewoźnicy w swoim piśmie, które otrzymali również radni miejscy, uważają, że wydanie pozytywnej decyzji dla trzeciej firmy łamie zapisy uchwały Rady Miasta z 2015 r.

- Linia tego przedsiębiorstwa w całości pokrywa się moja linią nr 72 z Zakopanego do Kościeliska – twierdzi w swojej skardze do SKO jeden z przewoźników. - Powoduje to kuriozalne sytuacje, że dokładnie o tych samych godzinach na tej trasie ze stanowiska sprzed dworca PKP odjeżdżają dwa busy, jadące dokładnie w tym samym kierunku. Ponadto w innych godzinach odstępy pomiędzy odjazdami wahają się od 4 do 8 minut.

Busiarze twierdzą, że działania burmistrza wpływają na obniżenie konkurencyjności firm, co może skutkować utratą miejsc pracy.

Renata Oloś z wydziału drogownictwa i transportu Urzędu Miasta w Zakopanem wyjaśniła radnym podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej, że trzeci przewoźnik wykonywał już wcześniej kursy na trasie Zakopane - Dolina Kościeliska, tyle że jeździł przez Krzeptówki. Po jakimś czasie podjął jednak decyzję, że zmienia przebieg linii i będzie ona biegła ulicą Powstańców Śląskich.

- Uchwała Rady Miasta w Zakopanem mówiąca o 10 minutowych odstępach czasowych dotyczyła linii miejskich, a nie przewoźników, którzy jeżdżą pomiędzy na przykład dwoma gminami, a tak jest w tym wypadku, bo sporne kursy zaczynają się w Zakopanem, a kończą w gminie Kościelisko. W tym wypadku decyzje wydaje starosta – przekonywała Renata Oloś.

- Starosta tatrzański po konsultacji z naszym wydziałem, wydał pozytywną decyzję na zmianę godzin odjazdu trzeciego przewoźnika biorąc pod uwagę to, że zmienił on częściowo swoją trasę – kontynuowała urzędniczka. - I tam zachowane są właśnie 10-minutowe odstępy, bo jeździ już tam dwóch innych przewoźników.

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jacek14:33, 14 października 2016
Nie podoba sie im? To bardzo dziwne. Pamietacie jak kilka lat temu busy zaczynaly swoja kariere, to co robili? Jechał bus dwie minuty przed kursowym autobusem z PKS-u i zabieral wszystkich ludzi. Wtedy nie mowili o odstepie 10 minut. PKS byl molochem, ktory przegapil swoja szanse, ale jezeli chodzi o wygode podrozowania, to i tak byla o niebo lepsza niz w tych starych, w wielu przypadkach zdezelowanych busach. Pozdrawiam.
Ło-buz11:59, 14 października 2016
Nie wierzę,że wam się to nie podoba.Pamiętacie takie powiedzenie"Jak Kuba Bogu tak Bóg kubańczykom"? Ha,ha,ha
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas