Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
10.11.2016, 16:45 | czytano: 8490

Chuligani wyżyli się Krempachach

Po niedzielnym meczu piłkarskim na stadionie LKS Spisz Krempachy, który piłkarze Huraganu Waksmund wygrali 4:2, kibole wyżyli się na ścianach klubowej szatni oraz amfiteatru, umieszczając na ścianach i dachu kibicowskie i wulgarne slogany. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi nowotarska policja.

Po niedzielnym meczu piłkarskim na stadionie LKS Spisz Krempachy, który wygrali goście 4:2, kibole wyżyli się na ścianach klubowej szatni oraz amfiteatru. Zastanawiam się co kierowało tymi pseudokibicami i do jakiej należą organizacji? Jedyną tezą może być, iż kibole Ci byli uczniami krempaskiego gimnazjum, do którego musieli uczęszczać, a było to dla nich poniżenie. Można domyślać się też, że kibole Ci są członkami grupy rekonstrukcyjnej podhalańskiego ORN, gloryfikującej czasy Bandy Ognia Józefa Kurasia. Od czasów zakończenia II wojny światowej i czasów działalności band, minęło 70 lat.Stosunki międzyludzkie pomiędzy krempaszanami a waksmundzianami można powiedzieć, że są bez zarzutu. W okresie międzywojennym nauczyciele z Waksmundu, a także w obecnych czasach, nauczali i nauczają w krempaskich szkołach. Krempaszanie pracowali i nadal pracują w zakładach kuśnierskich, zawarto wiele małżeństw podhalańsko - spiskich. Jak wiele musi być jeszcze jadu i żółci w niektórych rodzinach w Waksmundzie, że przekazują młodemu, już trzeciemu pokoleniu, nacjonalistyczne idee. Żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce. Zdecydowana większość z nas jest katolikami, chodzi do kościoła, do spowiedzi, odwiedza miejsca święte, na nic to. Na nic są słowa dekalogu, na nic nauki świętego Jana Pawła II i papieża Franciszka. Chrześcijanie – opamiętajcie się!Przed nami odpust św. Marcina, człowieka miłosierdzia i Święto Narodowe 11 listopada. Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie, gdzie panuje nienawiść i wylewanie brudów na sąsiada. Pomyślmy co byłoby gdyby każda parafia przyjęła arabskich uchodźców z Bliskiego Wschodu. Co by było?Społeczeństwo Krempach liczy na ukaranie winnych i usunięcie chuligańskich i nacjonalistycznych napisów na koszt klubu Huragan Waksmund.

(FP)
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
szalik20:27, 11 listopada 2016
Chuliganka ciesy.
baciok@14:02, 11 listopada 2016
Nie wchodźmy w jakieś wątki historyczno polityczne, dziadów trzeba złapać, d....ć taką karę finansową żeby kilka lat to odczuli.
z góry08:41, 11 listopada 2016
Nie czepiac sie pana FP, artykuł dobrze napisany. Po co ktoś wogole napisał, wspiomniał o "ogniu" ? Co Wy wogule wiecie na ten temat?! ZERO.
Bohater? Tak.. Chyba HWF.
St@sek07:58, 11 listopada 2016
Daleko jestem od tego, aby oskarżać tych czy tamtych o akty wandalizmu. Autor sugeruje już winowajców i to też należy napiętnować. Niestety przykład idzie z góry, gdzie z mównicy sejmowej można mówić wszystko i nie ponosi się za to odpowiedzialności, można palec pokazać, ublizyć, kłamać i bezpodstawnie oskarżać, a i tak autorzy są bezkarni.
Faktem jest że doszło do wandalizmu.
Faktem jest że Józef Kuraś Ogień jest osobą kontrowersyjną w naszym regionie, ile ludzi tyle o nim opinii. A już napisanie Go na amfiteatrze w Krempachcach na Spiszu oznacza, iż autorzy dobrze wiedzą co Ogień robił ze Spiszakami. To tak, jakby na Podkarpaciu wpadli Ukraińcy i napisali Stiepan Bandera..... Też siedzilibyście cicho?
Wyjeżdzanie tu z kolaborantami, zdrajcami jest już podłością, świadczy o osobach, które gloryfikują Ognia, a nie znają jego historii. Czy Bohaterem jest człowiek, który Sam wymierza sprawiedliwość i osądza ludzi? Na podstawie słów kilku osób uznaje się ludzi za zdrajcę, kolaboranta?
Dziś w święto niepodległości Rzeczypospolitej świętujemy razem, lewacy, prawicowcy, spiszacy, orawiacy, górale itp.
HWF01:15, 11 listopada 2016
Odnosząc sie do całej sytuacji ,czy ktoś prubował się skontaktować z grupą Huragan Waksmund Fans ? Czy oczernianie i stawianie w złym świetle według artykułu Pana Franciszka , nie jest bez podstawne ? Jeżeli ktoś podpisał HWFczyli skrót naszej grupy i Huragan ,to oznacza że to fani Waksmunda to zrobili ?nie wydaje się to może trochę dziwne, że ktos od nas robiąc to docelowo ,podpisuje się i zostawia jasny ślad kto to zrobił ,licząc sie z konsekwencjami , z góry przyznając sie do winy? Dla mnie Pana słowa sa obraźliwe ,osobiście chodizłem do gimnazjum w Krempachach i jakos mi to ujmy nie przynosi.Wspominam ten czas bardzo dobrze i nigdy jakoś nie czułem się poniżony przez uczęszczanie do tego gimnazjum. W zaistaniełej sytuacji może ktos pomyslałby o tym ,że obecenie nie najlepiej chyba dzieję sie w klubie z Spisz Krempachy ,może ktoś genialny wpadł na pomysł ze postawi w złym swietle kibiców z Waksmunda ,jednocześnie przykuwając uwagę na swoim klubie i robiąc kozła ofiarnego z klubu z Krempach ?Bo dla czego nie?, skoro Pan snuje swoję teorię to dlaczego nie założyc takiej tezy ?Wpierw należało by porozmawiać i skontaktować sie z osobami które się podejrzewa i usłyszec ich wersję prawda ? Ale po co ? Lepiej swoje wypociny przelać w neta i nie liczyc sie z nikim.W takim razie ,jaki szacunek autor tekstu ma do innych ,prubując umoralniac poprzez swój tekst ,a samemu nie mając szacunku do innych .Pozdrawiam
xD00:09, 11 listopada 2016
Kibice patrioci xD
Jan00:02, 11 listopada 2016
Sprawa nadaje się do prokuratury z art. 216 Kodeksu karnego. Redaktor z góry zakłada i wskazuje sprawców, do drodze znieważa imię bohaterów narodowych.
Mam nadzieję że odpowiednie osoby zajmą się tą sprawą.
Kibic21:54, 10 listopada 2016
Jakim prawem oczerniają kibiców Huraganu? Napis "Huragan" nic nie świadczy a nawet jakby to byli kibice z Waksmundu to raczej by się nie podpisywali swoimi inicjałami, to tak jakby okraść dom i się podpisać imieniem i nazwiskiem.. A może to zwykła prowokacja kibiców Spisza? Po meczu to oni skoczyli do kibiców oraz zawodników z Waksmundu..
Wisła Sharks21:47, 10 listopada 2016
Ale jak oni wnieśli na stadion farby i jak im się udało dostać do sektora LKS-u???Jak oni to zrobili?? Szacunek.
mam rację i tego nie zmienicie21:40, 10 listopada 2016
Józef Kuraś był bohaterem i kropka. Żadne kłamliwe oskarżenia rzucane przez potomków kolaborantów, którzy ponieśli z jego ręki karę za zdradę - tego nie zmienią.
Zyga21:36, 10 listopada 2016
Do wszystkich ... Nie nazywajcie zbrodniarza /bohaterem / a szczeniaków z Waksmundu patriotami bo nie macie pojęcia ile krzywdy ludziom wyrzadzili
Grot21:00, 10 listopada 2016
Panie FP proponuję zapoznać się dokładnie z osobą i historią Józefa Kurasia
"Ognia", jak również zgłębić wiedzę na temat Podhala i Spisza po wojnie. Akt wandalizmu jest godny pożałowania. Spokojnego Święta Niepodległości życzę.
muminek20:58, 10 listopada 2016
To rozbój nawet bym powiedział na tle rasowym
konsekwencje20:47, 10 listopada 2016
autor tego podłego oskarżenia niech czeka na reakcje. grupa RH nie zostawi tego tak.
ojejku20:47, 10 listopada 2016
Gdy by zburzyli szatnię to by był akt wandalizmu. Brak skrzynki na skargi i wnioski tak skutkuje. Mieli pod ręką piankę do golenia i bitą śmietanę w spreju, powierzchnię do pisania to napisali o czym myślą.
fan politycznej propagandy20:45, 10 listopada 2016
ci którzy to zrobili, to BARANY nie patrioci!
Aaaaa20:26, 10 listopada 2016
Mi to wyglada na robote pseudopatryiotow nowotarskiej hali lodowejz meczow Podhala nazywajacych siebie Mlode Podhale
Huragan20:26, 10 listopada 2016
jacy kibole ? to zwykłe wieśniaki nic więcej ...
pro100w...20:09, 10 listopada 2016
Zwracam się do komentatora o nicku słowak.

Jeśli czasami coś przeczytasz pamiętaj o poniższej definicji, którą podaję za Słownikiem języka polskiego PWN.
Sarkazm - złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo.
Nie wszystko co jest napisane należy brać dosłownie.
jaga220:01, 10 listopada 2016
A ile rechotu musiało być , jak te wypociny pisali. Dwa słowa najczęściej używane przez niedomytych małolatów z poobgryzanymi paznokciami
rozczarowany panem FP19:57, 10 listopada 2016
Panie Franciszku jak się ma odwagę oskarżać innych to powinno się mieć ją także przy podpisaniu swoich obraźliwych insynuacji. Zabrakło jej? Myśli pan, ze nie wiadomo kim jest autor? Wstyd mi za pana. Skronie oszronione a zachowanie jak nastolatek - rzucanie kamienia zza węgła.
Aberian19:50, 10 listopada 2016
Autor trochę się podpalił i za wszelką cenę doszukuje się sprawców.
Po pierwsze opisał w złym kontekście wiele młodych ludzi z Waksmundu, które chodziły do Gminnego Gimnazjum w Krempachach.
Po drugie obrażanie Bohatera POLSKI Ognia Józefa Kurasia i jego towarzyszy w tym tekście jest nie na miejscu.
Po trzecie nie rozumiem odniesienia do nauczania kościoła? Co z tą sprawą na Jan Paweł II? Może jeszcze pasowało by podać za przykład teologa Słowackiego ks Jozefa Tiso.
Po czwarte na jakiej podstawie ktoś uważa że to zrobili sympatycy Huraganu Waksmund? Napis Huragan mógł każdy napisać.
Po oglądnięciu tych zdjęć troszkę było mi szkoda tego co się stało. Bo pewnie kilku małolatów postanowiło się pobawić a niestety w takich przypadkach nikogo nie znajdą i sami będą musieć usunąć napisy.
Ale już po tym tekście widzę że mniejszość narodowa troszkę jest za roszczeniowa.
Obiekt powinien być ogrodzony żeby nikt nie wszedł a skoro nie jest to pasuje pilnować.
dzim19:42, 10 listopada 2016
hehe ale ściema to nie byli kibice Huraganu bo poco niby mieli by to robić to bez sensu, ja myślę że to miejscowi to zrobili i złożyli na kibiców po przegranych trzech meczach z Waksmundzianami dostali białej gorączki i tyle.
kura19:25, 10 listopada 2016
HWF czyli przypuszczam Huragan Waksmund Funclub szukajcie ludzi z szalikami pewnie hehe
dd19:15, 10 listopada 2016
chyba ci się pomyliło z Lampartem.
słowak18:58, 10 listopada 2016
do pro100w...

jestes taki bystry jak woda w kiblu, rozum na wysokosci krowskiego ogona..
fan rozczochranej18:53, 10 listopada 2016
"...Bandy Ognia Józefa Kurasia..." ciekawe określenie partyzantów. Może trzeba pozwać redaktora FP, kojarzy mi się z F. Pietraszek a to by wszystko tłumaczyło.
Oczywiście chuligaństwa i takich BoCHaterów to ja nie popieram panie ppf.
pro100w...17:38, 10 listopada 2016
Zapomnieli tylko zabrać ze sobą pięciu krów, zgwałcić ze dwie baby i kogoś zastrzelić. Wtedy byłaby to 100 % rekonstrukcja historyczna.
Młodzież to my, więc?17:22, 10 listopada 2016
To nie są nacjonalistyczne napisy, to są napisy głupoty. Posługiwanie sie nazwiskiem śp.Józefa Kurasia "Ognia" w takim kontekście, uważam za prowokację. Myślę,że ten napis, usuną właśnie kultywujący pamięć tego dzielnego Polaka, sami "Ogniowcy" z Podhala. Również klub sportowy z Waksmundu nie może brać odpowiedzialności za sprawców tych bazgrołów, natomiast lekcja WYCHOWAWCZA, również dla tych niechcianych zapewne sympatyków, by się przydała.

"Kiedyś przyszłość was przekona, gdy się młodość przeinaczy,
że niż szabla wyostrzona, mądra głowa więcej znaczy"

Władysław Bełza

Pozdrawiam mieszkańców Krempach
ppf17:19, 10 listopada 2016
Chore to jest dorabianię ideologi do culigańskiego wybryku
Chore jest nasze Państwo pozwalające bezkarnie szkalować Bochaterów przez mniejszości narodowe
Podhalanin z krwi17:18, 10 listopada 2016
nacjonalisci z waksmundu?buhahaha nienawiść do "spisokow"? zdrajcy Polski bratajacy i integrujacy sie wiecej ze slowacja niz wlasnym regionem.. jak dla mnie grafiti mogl namalowac kazdy mieszkaniecich rejonu by podycic nienawisc polsko slowacka...
teddy17:18, 10 listopada 2016
Kibole z gimnazjum :D Gimbaza Warriors
SDSSSS16:59, 10 listopada 2016
No tak jest wszędzie - rozróbę zrobią chuligani, to winę ponosi klub.

Tyle że to nie ekstraklasa :D
*16:18, 10 listopada 2016
Drogi redaktorze,za bezpodstawne oczernianie i szkalowanie dobrego imienia członków grupy reko grozi ci odpowiedzialność karna.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij