Zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w nowotarskiej parafii NSPJ (zdjęcia i film) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
94 %
Nowy Targ
106 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 47 | 94 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 53 | 106 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
13.11.2016, 18:26 | czytano: 5318

Zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w nowotarskiej parafii NSPJ (zdjęcia i film)

NOWY TARG. W 337 dniu kończącego się Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia w jednym z dwóch na Podhalu kościołów Jubileuszowym podczas uroczystej Mszy św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa symbolicznie modlitwą zamknięto Bramę Miłosierdzia.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Mszy przewodniczył znany duszpasterz trzeźwości w diecezji bielsko –żywieckiej, kapelan Związku Podhalan ks. kanonik Władysław Zązel, który był specjalnym wysłannikiem metropolity krakowskiego kard Stanisława Dziwisza na tę uroczystość.

Mszę uświetnił występ chóru parafialnego, obecni byli prócz licznie zgromadzonych wiernych, członkowie Rycerzy Kolumba, siostry serafitki czy służba liturgiczna ołtarza. Proboszcz parafii NSPJ dziękował wszystkim, którzy włączyli się obchody Jubileuszu w tejże Parafii a przez ten Rok Miłosierdzia Kościół Jubileuszowy nawiedziło rzesze wiernych i odbyło się kilkadziesiąt Jubileuszy.- Niech ta Msza św., stanie się wielkim dziękczynieniem Bogu za dobro, które stało się udziałem naszej wspólnoty parafialnej a także wszystkich, którzy przybywali do naszej parafii by przechodząc przez Bramę Miłosierdzia zyskać stosowane odpusty – powiedział na początku Mszy św. proboszcz parafii ks. Dziekan Stanisław Strojek.

Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas