Pies policyjny odnalazł poszukiwaną kobietę - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
22.11.2016, 14:57 | czytano: 7007

Pies policyjny odnalazł poszukiwaną kobietę

Dzięki pomocy psa tropiącego udało się odnaleźć 77-letnią mieszkankę Zakopanego, która zaginęła, nie wiedziała, gdzie jest i jak wrócić do domu.

Fot. KPP Zakopane
Fot. KPP Zakopane
Wczoraj rano kobieta wyszła z domu. Gdy do popołudnia nie wróciła, rodzina zaczęła jej szukać, a w końcu powiadomiła policję. - Udało się nawiązać kontakt telefoniczny z kobietą, jednak z uwagi na problemy z pamięcią i orientacją, nie potrafiła ona wskazać miejsca w którym się znajduje - relacjonuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Twierdziła że jest na błotnistej drodze, wokół jest las, nie widzi żadnych charakterystycznych punktów terenu. Dyżurny Policji cały czas utrzymywał kontakt z kobietą, z uwagi na zapadający zmrok zaangażowano maksymalne siły policyjne, przewodnika z psem tropiącym, powiadomiono TOPR.

Po uzyskaniu dodatkowych informacji, obszar poszukiwań zawężono do rejonu Wierchu Bachledzkiego w Zakopanem, gdzie pies podjął trop. Po około 1,5 kilometra podążania za śladem zapachowym, pies naprowadził policjanta na zdezorientowaną, zziębniętą kobietę, która znajdowała się w pobliżu starego cmentarza żydowskiego nad stacją paliw "Łukoil". Ratownicy TOPR przetransportowali ją do szpitala, gdzie została na badaniach.

Na zdjęciu mł. asp. Paweł Zwijacz z psem Buforem w miejscu odnalezienia kobiety. Policja dziękuje wszystkim, którzy pomogli w szczęśliwie zakończonych poszukiwaniach.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sdsss22:09, 22 listopada 2016
@golt
Szacunku? A co obraziłem go jakoś? nazwałem kundlem? Weź następnym razem uważaj na futrynę jak do domu wchodzisz :) Piesek odwalił dobrą robotę, ale mógł zwietrzyć trop, skoro są możliwości techniczne, to czemu się ich nie używa? Namierzenie sygnału na podstawie numeru telefonu to powinna być najłatwiejsza czynność w dzisiejszych czasach.
Skąd wiem że telefon nie był namierzany? Bo takiego systemu ani zakopane ani nowy targ nie ma.
Golt21:28, 22 listopada 2016
A skąd Ty sdddds wiesz że telefon nie był namierzany? I troszkę szacunku dla policyjnego pieska. Nieraz wszystko zawiedzie ale jego nos nigdy. Więc pomyśl zanim coś napiszesz.
Piotr18:10, 22 listopada 2016
Kiedyś Bóg był opatrznością teraz telefon.Takie czasy.Zdrówka Panie Pawle (jeszcze aspirancie,takich ludzi jak najwięcej), psisku Buforowi pełnej miski smakołyków życzę.Dobra, robota! :))
sdsss17:54, 22 listopada 2016
Średniowiecze. By szukać narkotyków, to się ze wszystkiego korzysta, namierza się telefony, podsłuchuje rozmowy dilerów, a do poszukiwań osoby z którą jest kontakt telefoniczny używa się czego? Pieska.

Nasza policja dla obywateli jest przestarzała, bez żadnego sprzętu. Dla rządu, dla urzędasów to ruszają niebo i ziemię niespotykanymi technologiami by osiągnąć swoje cele.

Oczywiście nie neguję, brawo za odnalezienie kobiety, ale hej, jak to jest że w XXI wieku nie można namierzyć telefonu? O_o
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas