Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 67
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
23.11.2016, 10:40 | czytano: 2329

Kup ekologiczny piec - zapłacisz mniejszy podatek

Burmistrz Zakopanego chce obniżyć podatki od nieruchomości dla tych właścicieli domów, którzy zdecydują się zmienić stare kotły węglowe na te zasilane bardziej przyjaznymi dla środowiska źródłami ciepła.

Mniej zapłacą wszyscy, którzy zdecydują się kupić piec opalany peletem, biomasą, gazem, olejem opałowym, zasilanym energią elektryczną. Brane są pod uwagę również piece na tzw. ekogroszek, tyle że 5-tej generacji.

Mieszkańcy zapłacą mniejszy podatek od momentu przedstawienia dokumentacji zakupu nowego pieca lub umowy na dostawę prądu. 40% bonifikaty dotyczyć będzie jedynie właścicieli prywatnych domów mieszkalnych. Mniejszy podatek od nieruchomości obowiązywałby przez 5 lat. Z ulgi mają być wyłączone obiekty, ich części lub lokale, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Szacuje się, że z powodu obniżki podatku, do kasy miasta wpłynie rocznie o ok. 500 tysięcy mniej niż w latach ubiegłych. Burmistrz Leszek Dorula przekonuje jednak, że to kolejny krok w zakopiańskiej w walce ze smogiem.

js/
najnowsze informacje
komentarze
wg17:53, 23 listopada 2016
Ja wymieniłem piec dwa lata temu za swoje pieniądze. Teraz obniżkę podatku dostaną tylko ci, którzy wymienią piec za dotacje, czyli za moje pieniądze.
xx16:31, 23 listopada 2016
A burmistrz Nowego Targu śpi?
LJ11:09, 23 listopada 2016
Brawo za odwagę -inwestycja zwróci się w opłacie klimatycznej i zdrowiu mieszkańców
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij