Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Zakopane i okolice
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
-0°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 82
Snow
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
23.11.2016, 13:00 | czytano: 2828

Bezpłatne przejazdy dla krwiodawców

Arch. Podhale24.pl

ZAKOPANE. Zasłużeni honorowi krwiodawcy będą mieli możliwość bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską bez względu na ilość oddanej krwi.

Pod obrady radnych miejskich podczas najbliższej sesji, ma trafić nowy projekt uchwały, który pozwalał będzie im na przejazd autobusami należącymi do miejskiej spółki Tesko, całkowicie za darmo.

Wcześniej do bezpłatnego przejazdu upoważnieni byli jedynie honorowi dawcy pochodzący z terenu Zakopanego. Z tym, że kobieta musiała wcześniej udowodnić, że oddała co najmniej 15 litrów krwi, a mężczyzna 18.

Teraz do bezpłatnego przejazdu wystarczyć będzie posiadanie przy sobie legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Otrzymuje ją każdy mężczyzna, który oddał minimum 6 litrów, kobieta 5.

Dodatkowo bezpłatnymi przejazdami mają być objęci krwiodawcy nie tylko ci pochodzący z Zakopanego, ale z całego kraju.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Nogaty18:18, 23 listopada 2016
W N.Targu było i jest od zawsze.@kurs skrócony do rynku. Czytaj uważnie z zrozumieniem rozkład jazdy,jest przesiadka,(na jednym bilecie).Po co mają dwa autobusy z różnych miejscowości jechać w tym samym czasie w jedno miejsce.Jeden jedzie w lewo drugi w prawo.
kurs skrócony do Rynku13:08, 23 listopada 2016
W NT krwiodawca prędzej obejdzie całe miasto na piechotę niż się doczeka na autobus.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij