Wnioski, formularze, sprawozdania, czyli jak radzić sobie z biurokracją - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 10.296 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 81 %
Snow
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
6 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
27.11.2016, 11:02 | czytano: 2803

Wnioski, formularze, sprawozdania, czyli jak radzić sobie z biurokracją

W wyniku aktualizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, przyszłym roku wszystkie organizacje, które chcą uzyskać dofinansowanie z Urzędu Miasta Zakopane, muszą wypełnić wnioski oraz sprawozdania na nowych drukach.

Urząd Miasta zorganizował szkolenie, na którym krok po kroku wyjaśniane były wszystkie zmiany w formularzach. Wzięli w nim udział przedstawiciele większości zakopiańskich stowarzyszeń i klubów sportowych.

Szkolenie prowadził Artur Gluziński - wieloletni pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, autor książki „Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gustaf21:52, 27 listopada 2016
I jeszcze jedna rzecz, przez która postanowiłem napisać tu komentarz, to ogromna niesprawiedliwość jaka są dotacje na założenie firmy przez "bezrobotnych" . Sam mam zamiar założyć firmę i jako, że mam już ponad 30 lat, od 9 lat po zakończeniu studiów pracuje płacąc podatki w tym kraju i nigdy nie pobierając bezrobocia i tym podobnych "wypłat" muszę potrzebny mi sprzęt i środki na początek działalności przeznaczyć z własnych zaoszczedzonych pieniędzy, czyli zaoszczedzonych na wyzeczeniach własnych i swojej rodziny, a ktoś dostanie pieniądze z między innymi moich podatków ... Niech nikt nie mowi, że to jest sprawiedliwe
regina18:00, 27 listopada 2016
Ma pan rację, w sporej części te dotacje są przejadane - żeby tylko przetrwać rok a poźniej firmę się zamyka - ale osobiście znam kilka osób, które dzięki nim otworzyło wymarzoną działalność bez konieczności brania kredytu na rozruch.

Prawda jest jednak taka, że to nie te dotacje są problemem, a obciążenia, które zabijają mały biznes po pierwszych dwóch latach - kiedy ma się 1500 zł zarobku (dla niektórych zupełnie wystarczającego) a trzeba z tego płacić 1100 zł ZUSu...
Gustaf13:06, 27 listopada 2016
Pod artykułem dotyczącym możliwości zdobycia dofinansowania na otwarcie własnej działalności nie da się zamieścić komentarza, pozwolę sobie zadać tutaj jedno pytanie, mam nadzieje, że ktoś logicznie mi odpowie. Najlepiej osoba dpowiedzialna za takie zadania. Jaki jest sens dawania do 23 tys.osobie która mając 30 lat jest trwałe bezrobotna ? Czy rzeczywiście ktoś wierzy, że skoro ktoś przez kilkanaście lat nie jest w stanie znaleźć stałej pracy i być, w miarę niezależny finansowo dzięki takiej dotacji nagle stanie się rekinem biznesu i rozkręci wielką działalność gospodarcza ? Czekam na odpowiedzi
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas