Czwartek, 14 listopad 2019, Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
02.12.2016, 08:40 | czytano: 2019

Nie zapłacisz podatku, jeśli dasz pobiegać narciarzom i pojeździć rowerzystom

Radni gminy Kościelisko jednogłośnie zdecydowali o umorzeniu podatku za działki, które gmina będzie mogła wykorzystać rekreacyjnie i turystycznie.

Właściciele tych gruntów nie zapłacą ani grosza podatku, jeśli zdecydują się wydzierżawić lub użyczyć tereny, po których miałyby biec trasy narciarskie, albo też ścieżki pieszo- rowerowe. Wcześniej muszą z gminą podpisać w tej sprawie odpowiednią umowę.

- Jeżeli właściciel podpisze z gminą odpowiednią umowę dzierżawy, użyczenia nie będzie musiał zapłacić ani grosza podatku. Tereny te zostaną przeznaczone przez gminę na cele rekreacyjne – mówi Stanisława Czubernat, skarbnik gminy Kościeliska.

Do tej pory właściciele takich gruntów płacili 26 groszy za metr kwadratowy. Na zwolnienia nie mogą liczyć osoby prowadzące działalność gospodarczą na gruncie, który chcieliby użyczyć gminie pod np. trasę narciarską.

Władze gminy liczą, że zniesienie opodatkowania pozwoli rozwinąć przede wszystkim trasy narciarskie. Gmina cztery lata temu kupiła za 70 tysięcy złotych ratrak. Wójt Bohdan Pitoń (na zdjęciu) chce jeszcze bardziej wykorzystać dla narciarzy to urządzenie, bo zainteresowanie biegami narciarskimi na terenie Kościeliska stale rośnie. Niestety, gmina nie posiada na własność tyle gruntów, aby tych tras pojawiło się więcej. Dlatego właśnie za zgodą radnych zdecydowano o możliwości umorzenia podatku każdemu, kto zdecyduje się, aby z jego gruntów skorzystali: narciarze, rowerzyści, lub turyści.

Tekst fot. Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
@podatnik14:35, 2 grudnia 2016
Poborco !
Liczą się też takie gesty !
podatnik13:49, 2 grudnia 2016
noooo ale hojność w zależności od gminy i klasy gruntu podatek rolny przy powiedzmy 20 arach to od parunastu groszy do paru złotych
Brawo12:56, 2 grudnia 2016
To powinno być PRAWO LOKALNE wszędzie gdzie są tereny narciarskie
Ratrok10:20, 2 grudnia 2016
Dara radę inaczej bez straszenia prawem śniegu?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij