W Szaflarach powstaje program na rzecz integracji romskiej - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 0.936 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
-3°
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
326 %
Nowy Targ
236 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 163 | 326 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 118 | 236 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
05.01.2017, 12:06 | czytano: 3237

W Szaflarach powstaje program na rzecz integracji romskiej

Lokalny program na rzecz integracji romskiej w gminie Szaflary opracowuje zespół pod kierownictwem Jana Królczyka, dyrektora szkoła w Maruszynie Dolnej. Zespół powołał wójt Rafał Szkaradziński.

Jego opracowanie to wymóg, jaki wprowadziły rządowe przepisy Rady Ministrów. Cele programu to m.in. zwiększenie integracji z Romami. Program wprowadzi małe granty, z których będą mogli korzystać Romowie, pozwoli też korzystać z ogólnopolskich programów m.in. na stypendia czy programy badawcze.

Program tworzył będzie systemy wsparcia w formie wieloletnich projektów skierowanych do rodzin romskich w zakresie edukacji, mieszkalnictwa, zatrudnienia i zdrowia. - Zespół opracował kierunki, w jakich podejmowane powinny być działania gminy - poinformował radnych na sesji przewodniczący Królczyk. Zaapelował do wszystkich o uwagi i wnioski do programu.

W Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, jak poinformował przewodniczący zespołu, zostały już złożone wnioski na wyposażenie uczniów w podręczniki i przybory szkolne, integracyjne wycieczki krajoznawcze, wyposażenie zespołu romskiego, który działa od początku stycznia przy Gminnym Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Szaflarach, w stroje romskie. Został również złożony wniosek w sprawie uregulowania stanu prawnego gruntów i budynków na osiedlu romskim Zadział.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
masakra08:31, 8 stycznia 2017
koleś- pewnie, lepiej było jak banda złodziej z PO cię okradała dając w zamian puste obietnice i nie spełniając ŻADNYCH wyborczych...ale ty głupi leming się cieszyłeś bo Kaczor nie rządził... Widać żeś "koleś"
jmm08:27, 8 stycznia 2017
Inga, zalecam maść na ból zada KODofilko
koleś11:21, 6 stycznia 2017
~Maryśka
Moje pieniądze są marnotrawione na programy 500+, mieszkanie+ itp, Najwięcej korzystają ci co się im robic nie chce. I to nie tylko cygany. Mirge odwolac z wójtowania i zaraz wszyscy będą pracować. Na Zadziale pracuje 30% Romów, a pozostali dorabiaja u góroli bez umów za pól darmo.
kkkk11:17, 6 stycznia 2017
każdy Rom od młodego już jest uczony jak się zarabia mają sposoby nie narzekają, nie chcą się integrować to po co ich zmuszać i kto to wymyślił?stypendia programy badawcze?ale ewentualnie w gimnazjum
Inga11:14, 6 stycznia 2017
Polakami tymi lepszego sortu zajęli się Pisowcy.
szczery00:28, 6 stycznia 2017
Każdy kawaler który szuka szybkiej kasy niech wezmie sobie cyganke a kasa poleci jak deszcz.Ja już nie mogę ale myślę kupić pastę i zrobić sie na śniado i zmienic nazwisko na Mirga.Po co robić??? Lewactwo wszędzie,porażka...
ehh22:36, 5 stycznia 2017
Jola, kolorowy ci się marzy? Bieda u cyganów ? Mnożą się jak myszy i każda rodzina ma z zasiłków i 500+ >3000zl , plus mieszkanie za frajer. Wiec zanim coś napiszesz weź się doinformuj.
M.20:57, 5 stycznia 2017
Jak już ktoś wspomniał, nie potrzebne są programy do integracji, gdy sami ludzie chcą się integrować. Zarówno mieszkańcy, jak i te nieroby tego nie chcą. Wszędzie gdzie tylko się pojawiają zaczyna się także "przypadkiem" pojawiać syf i przemoc. Niech im zaproponują stanowiska pracy, i wtedy ewentualne programy pomocy, zobaczymy czy choć dwóch się zgłosi, a dam sobie rękę i 3 palce u stóp obciąć, że nie. Jestem przeciwny wydawaniu pieniędzy osób pracujących (tak, tych właśnie osób, bo to przynajmniej 23% naszych dochodów, z których część zostanie przeznaczona na nich) na grupy, które pracą się nie skalały, a uważają, że wszystko im się należy.
More20:50, 5 stycznia 2017
Może najwyższa pora, żeby urzędasy za swoje pieniądze utrzymywały Cyganów, a nie za nasze? Na tych nierobów w ostatnich latach wydano wiele milionów i jedyny efekt jest taki, że jeszcze bardziej nauczyliśmy ich lenistwa!! Rozwiązanie jest bardzo proste: zabrać Cyganom wszystkie zasiłki, to się szybko zintegrują ()oczywiście przez pracę, do której zmusi ich głód)
3333319:59, 5 stycznia 2017
masakra... multikulti atakuje.
Jola19:33, 5 stycznia 2017
Bieda nie zna koloru skóry. Bieda dotyczy wszystkich i choćby z zawiści was rozliczy. Na tego typu programach nie robi się gminnej promocji. Robi się to i tyle..
wicher19:11, 5 stycznia 2017
Do roboty ich zagnać a nie żadne integracje !
józek powrózek17:46, 5 stycznia 2017
niech p Królczyk i p. Szkaradziński weżmie chociarz po jednym romie na zime niech mu da robote wikt i opierunek ,zobaczymy ilu bedzie chętnych romów ,wszystko im sie należy za darmoche a roboty ni huhu
MF17:02, 5 stycznia 2017
Bezdomny spi w pasniku w Borze ty sie nie zainteresuja????
polak16:55, 5 stycznia 2017
w Maszkowicach kolo Lacka wydali na nich miliony i co? zaden sie roboty nie chwycil!!! lepiej te pieniadze dac na jakis przytulek dla biednych albo na dom dziecka bo dla nich to tak jak wywalic w bloto i tak nic z tego nie bedzie
22 m-ce16:15, 5 stycznia 2017
A czy tych 2 nowotarzan zdążyło się za dwa lata zintegrować z społeczeństwem gminy bardzo wątpliwe?
kosek16:09, 5 stycznia 2017
Żeby ich zintegrować wystarczy pozbawić ich wszelkiej darmochy do której przywykli. Od zapomogi socjalnej zaczynając. Gwarantuje wam że zaczną szukać pracy i sami się zintegrują.
Zniesmaczony16:05, 5 stycznia 2017
Marnotrawienie naszych ciezko zarobionych pieniedzy gratuluje pomyslu . Tak ciezko zarobic za setki godzin niewolniczej pracy na zlecenie oddawac obcym narodom na balety ... zwymiotuje
patryk15:31, 5 stycznia 2017
Dlaczego dajecie im za darmo pieniądze? To nie jest program integracji tylko wyzysku. Zmuszacie nas do łożenia na cyganów.
ens14:29, 5 stycznia 2017
Zbysek się wadzi ze Staskiem a wy wolicie romów integrować?. HA HA HA!.
...14:28, 5 stycznia 2017
Pieniądze wyrzucone w błoto i myśli to każdy rozsądny człowiek. No ale na głos nikt nie powie bo uderz w stół a lewactwo się odezwie.
maryśka13:26, 5 stycznia 2017
Gdzie jest sprawiedliwość? Dlaczego moje podatki są trwonione przez takie projekty? A może projekt zaadoptuj roma? Albo rom pod każdą strzechą. Jestem oburzony marnotrawieniem moich pieniędzy. Handel kwitnie bo to co dostają zaraz chcą sprzedać a jak ich spławiasz to jeszcze przezywają i grożą. Dlaczego nikt nie tworzy PROGRAMÓW PRACY dla tych ludzi. Do roboty ich zagonić! A nie wycieczki im organizować i finansować zespoły tańca. Ktoś tu rozum postradał .
...13:20, 5 stycznia 2017
A Polakami to się k@#?@a nie zajmiecie???
kasa nasa13:05, 5 stycznia 2017
W ich żyłach plynie hinduska krew nigdy się nie zintegrują, od panstwa wyciągnąć mogą dużo kasy a reszta tak im od wieków wygodnie.
kuba12:56, 5 stycznia 2017
chyba ktoś całkiem o...ł, integracja i romowie haaa haaa
szybciej woda z ogniem się połączy.
od tysiąca lat są w wielu krajach w europie, wydano na nich miliony,
programów pomocowych tysiące i co.......?????????
i wielkie g...o !!!!
to jest ich styl życia to ich tradycja im jest z tym dobrze a *** urzędnicy proponują programy
ha..ha Makrela identycznie chce integrować koz...ów !!!!
Partyzant12:30, 5 stycznia 2017
Bodej ta bodej i brak słów...
bazyl12:24, 5 stycznia 2017
W Urzędzie Gminy w Szaflarach niech ich zatrudnią. W szkole w Maruszynie tez niech im etaty zrobią i się z nimi użerają jak są tacy pro-romscy. Królczak i Szkaradziński proszę dać przykład a nie tworzyć durne ustawy bez szans na wdrożenie w życie. ten program wsparcia to nic innego jak kolejne pieniądze rozdawane cyganom. Co to za program wsparcia w zakresie edukacji? Przecież oni szkół unikają jak diabeł święconej wody.To samo tyczy się pracy. Nieroby i tyle,A wsparcie w zakresie służby zdrowia to na czym ma polegać ? Darmowe recepty dostaną? Czegoś tu nie rozumiem. Niby dlaczego coś więcej im się należy niż polakom? Mieszkania za darmo i tak mają . Mnie pan Królczyk i Szkaradziński co najwyżej zniesmaczyli. Chcą zatrudniać cyganów urzędy czekają. Powodzenia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas