Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
19°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 1
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clouds
16°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 79
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.02.2017, 09:56 | czytano: 5152

Wichury na Podhalu. Najmocniej wieje w powiecie tatrzańskim

Kilkanaście razy wyjeżdżali w nocy i nad ranem tatrzańscy strażacy do powalonych przez silny wiatr drzew i połamanych konarów. Wiatr wzmógł się po północy. Rano bez prądu było kilka miejscowości. W Dzianiszu zerwany przez wiatr arkusz blachy uszkodził dwa samochody.

Przez całą noc strażacy odnotowali 15 interwencji. Wyjeżdżali głównie do drzew i konarów powalonych na chodniki i drogi.

Awarie sieci energetycznej i przerwy w dostawie prądu dotknęły Rzepiska, Łapszankę, Bukowinę Tatrzańską, Brzegi, Jurgów i Czarną Górę. Wszędzie prąd ma wrócić jeszcze przed południem.

W powiecie nowotarskim również wieje, ale o wiele słabiej. Strażacy nie odnotowali żadnej interwencji związanej z wiatrem.

Według synoptyków wichury mają utrzymać się do wieczora, a potem będą słabnąć. Po zapadnięciu zmroku ochłodzi się, a w nocy z piątku na sobotę może spaść śnieg.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pulcheryja15:20, 25 lutego 2017
zaś będą wyłamane drzewa krazć w świetle prawa
miejscowy11:19, 24 lutego 2017
mieszkam w powiecie tatrzańskim i jakoś nic się u nas nie dzieje , pewnie zasługa moherów z naszej miejscowości :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij