Poniedziałek, 27 września 2021, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Jabłonka i okolice
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
12°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 80 %
Clear
14°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90 %
02.03.2017, 11:00 | czytano: 3190

Łabędzie pod mostem (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

To chyba kolejna oznaka nadchodzącej wiosny. Na Dunajcu w Krościenku pojawiły się trzy łabędzie. Ptaki żerują w okolicach mostu w towarzystwie dzikich kaczek.

Ptaki nie są płochliwe. Gdy na brzegu pojawia się człowiek, natychmiast podpływają, licząc, że ktoś rzuci im coś do jedzenia. Świadczy to o tym, że są często dokarmiane i widok człowieka kojarzy im się z posiłkiem. Przyrodnicy mają różne zdania na ten temat i zalecają, by robić to z głową.

Podkreślają, że dokarmianie łabędzi nie jest niezbędne dla ich przeżycia. Dopuszczają dokarmianie tych ptaków w okresach silnych mrozów, gdy powierzchnię rzek skuwa lód. Kategorycznie odradzają jednak chleb, który im szkodzi, a zalecają np. zboże lub kukurydzę. Dokarmianie jednak ptaków przez cały rok - np. na wiosnę, gdy nie mają problemów ze zdobyciem pożywienia w naturalnych warunkach - rozwija u ptaków niekorzystne zwyczaje i sprawia, że trudniej im się później odnaleźć w sytuacjach, gdy nie mogą skorzystać z pomocy człowieka.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
kkkk19:20, 3 marca 2017
aż ślina cieknie taki łabąć pieczony mniam
Jaga09:43, 3 marca 2017
A ja proponuję osobie H5N8 zamieszkać na Saharze, albo na terenach pustynnych Australii. Pusto, ptaków nie ma , inne żyjątka w piasku, czasem jakiś skorpion lub wąż pustynny się przemknie. O ich grypie jakoś cicho. Więc wspaniałe miejsce do zamieszkania, bez obawy o jakąkolwiek grypę. Najwyżej udar cieplny się zdarzy albo odwodnienie. Życzę zdrowia.
A ptaki zawsze chorowały od czasu do czasu na jakąś zarazę, a ludzie jakoś przeżyli.To chyba my ludzie częściej zarażamy przyrodę niż ona nas.Wystarczy przejść lasem lub brzegiem rzek.
Zenek flaszka01:10, 3 marca 2017
No tak, chleb nawet ptakom szkodzi,a ludziom ? Takie czasy,z tskiej przenicy zmutowanej,ale tym sie nie zajmuja tylko jak OBYWATELA doić! !!!
michił22:45, 2 marca 2017
Ale się autor obudził. Całą zimę całe stada tych ptaków pływają po Dunajcu w Krościenku i okolicach.
polonus22:38, 2 marca 2017
Kaczory pięknie upierzone.Będąc w Polsce widzieliśmy też perkozy w Niedzicy na zalewie.Towarzyszyły nam cały czas co chwilę się wynurzając koło żaglówki.To piękny zakątek na Podhalu,zamki,jezioro (zalew) i w tle góry.
a taki se19:21, 2 marca 2017
są 3 za chwilę bedą dwa póżniej jeden i podadzą jako gęsinę tak jak to robili z pstrągami Krościenko wie o kogo chodzi
*18:41, 2 marca 2017
To zaczniemy od Ciebie H5N8 ;)
H5N813:36, 2 marca 2017
Ptasia grypa w natarciu wybić to wszystko
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij