Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Nowy Targ i okolice
Clear
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 18
Clear
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 18
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 18
Clear
18°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 23
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 18
Clear
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 18
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.04.2017, 15:00 | czytano: 2840

Wuefiści tłumaczyli się z otyłości uczniów

Fot. Józef Słowik

Zakopiańscy radni zaprosili nauczycieli wychowania fizycznego, żeby dowiedzieć się, dlaczego uczniowie szkół z Zakopanego mają kiepską kondycję.

Na zaproszenie radnego Jana Gluca, niezadowolonego z osiąganych przez zakopiańską młodzież wyników w zawodach sportowych, na ostatniej komisji sportu pojawili nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Przedstawiciele każdej ze szkół przedstawili radnym, jakie programy realizują i jakie mają osiągnięcia.

Przypomnijmy, iż radny Gluc stwierdzi niedawno, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów nie mogą poszczycić się sukcesami w turniejach organizowanych w piłce siatkowej, ręcznej, koszykówce, a nawet piłce nożnej. A mecze ze szkołami z innych miejscowości przegrywają z kretesem.

W dodatku, z roku na rok w Zakopanem przybywa otyłych dzieci, zwłaszcza w klasach IV. Może to świadczyć o tym, że zajęcia ruchowe w klasach od 1 do 3 są prowadzone na słabym poziomie – uważają radni.

Wuefiści starali się przedstawić jednak inny obraz. Przede wszystkim chwalili i dziękowali miast za dotacje w ramach programów „Już pływam” i „Jeżdżę z głową” i dofinansowanie dodatkowych zajęć gry w tenisa. W odpowiedzi na zarzuty, jedna z nauczycielek przekonywała, że niektóre dzieci nie garną się po prostu do lekcji wychowania fizycznego, co wynika przede wszystkim z ich samooceny. Jeśli zaś chodzi o brak wyników sportowych zakopiańskich dzieci, radni nie usłyszeli przekonujących wyjaśnień.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Papa smerf22:34, 2 kwietnia 2017
a czemu nie zaprosicie rodziców i o to nie zapytacie, wuefiści nie są tu niczemu winni.
ed21:22, 2 kwietnia 2017
A kto wezwie radnych do wyjaśnienia ich działań, do wytłumaczenia ich niespełnionych obietnic wyborczych, do wyjaśnienia nieobecności na sesjach itd.?
baciok@18:43, 2 kwietnia 2017
Ale głupoty. Styl życia wynosi się z domu. Jezeli mamusia podwozi otyłego maćka pod same drzwi szkoły, prawie by wjechała do szkoły to o czym mówić.Druga sprawa śmieciowe jedzenie z dużą ilością tłuszczu i cukru.
Co ma zrobić nauczyciel wf jak na boisku nie może wyjść jak lekki mróz lub deszczyk bo rodzic z buzią wleci. Dawniej nie było orlików, hal , boisk, człowiek jak się wyrwał z domu to grał w piłe do wieczora w deszczu , mrozie, Przyszedł do domu , zjadł byle co i wydolność była.
sdsss18:41, 2 kwietnia 2017
Szczerze przyznam, że nauczyciel wfu powinien być osobą która wszystkie czynności wykona DOKŁADNIE tak samo, jak mają wykonać uczniowie. Podkreślam jeszcze raz -DOKŁADNIE wykona te same ćwiczenia. W swojej karierze szkolnej trafiałem na nauczycieli w wieku 45-55 lat, często sami mieli problemy z nadwagą. Zamiast pokazać wykonywane ćwiczenie, stawali i opisywali co inni mają robić, albo brali najbardziej wysportowanego ucznia i na jego przykładzie opisywali ćwiczenia. Takich nauczycieli powinno się z automatu wywalić. Nauczyciel ma dawać przykład, a nie być straszakiem - ćwicz, bo za kilka lat będziesz wyglądać jak ja. To tak, jakby nauczyciel polskiego czytał streszczenie lektury/opowiadania/powieści, zamiast mówić o tym własnymi słowami.
Na wfie też często się w coś gra, to jest najlepszy czas dla nauczyciela - rzucić piłkę i grajcie, a ja posiedzę sobie i popatrzę. Prawdziwy nauczyciel goni w roli sędziego po boisku, przy siatkówce podchodzi do każdego i poprawia jak układać rękę, jak serwować. Takich nauczycieli niestety jest za mało, lepiej trzymać starszych, którym się nic nie chce.
?????18:29, 2 kwietnia 2017
Patrząc po frekwencji na wf-ach: 70% rodziców do wymiany za załatwianie zwolnień dla dzieciaczków bo biedaczek spoci się...
niezrzeszony18:26, 2 kwietnia 2017
prawda jest taka ze rodzice nagminnie zwalniaja dzieci z lekcji wf! zalatwiaja im zwolnienia lekarskie bo dziecko nie ma ochoty cwiczyc!nie szukajcie winy u nauczycieli tylko zacznijcie od siebie szanowni rodzice! taka jest prawda! tylko wam lepiej zrzucic to nakogos innego!
jeszcze sprawny17:28, 2 kwietnia 2017
Patrząc po sali to 70% w-fistów do wymiany, brutalna prawda jest taka, że większość nauczycieli po osiągnięciu maksymalnego pułapu rozwoju; patrz. nauczyciel dyplomowany, prowadzi zajęcia na "macie" czyli "macie i grajcie".
Priorytet17:02, 2 kwietnia 2017
No i dlaczego kolejne stadiony nie są jeszcze gotowe?
Ogłupianie sportem na siłę15:46, 2 kwietnia 2017
Radny chciałby widzieć maszerujące zastępy dzieci jak w Korei Północnej? Nie martwi się o jezyki obce czy zainteresowania dzieci ani nawet o historię Polski prawdziwą tylko o wf. Może dzieciecy gimnastycy z Chin mają byc wzorem? Gdyby dzieci były zainteresowane sportem to by ćwiczyły. Taki radny jak jego wyborcy?
sd15:05, 2 kwietnia 2017
Radny który nie jest nauczycielem tego nie zrozumie dlaczego tak jest a nie inaczej .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij