Ofiara Michała M.: "Rzucił się na mnie z nożem. Ostrze przeszło mi przed oczami. Mam ogromne szczęście, że żyję" - podhale24.pl
Niedziela, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój
Clouds
-8°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-8°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-8°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-9°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
11.04.2017, 10:27 | czytano: 9652

Ofiara Michała M.: "Rzucił się na mnie z nożem. Ostrze przeszło mi przed oczami. Mam ogromne szczęście, że żyję"

Przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu trwa ostatnia z sześciu zaplanowanych rozpraw o zabójstwo 25-letniego Michała Marka w Nowym Targu w listopadzie 2015 r. Jako pierwszy zeznawał dziś młody nowotarżanin, który dwa miesiące późnej, zanim jeszcze policja zatrzymała zabójcę, został przez niego zaatakowany nożem i cudem przeżył.

Fot. Michał Adamowski
Fot. Michał Adamowski
24-letni Michał M. stanął przed sądem oskarżony nie tylko o zabójstwo Michała Marka, ale również odpowiada za usiłowanie zabójstwa innej osoby, w styczniu 2016 roku w jednym z mieszkań w Nowym Targu. Mówił, że był zaskoczony tym, że Michał M. rzucił się na niego z nożem, bo choć obaj pili alkohol, to rozmowa przebiegała w normalnej atmosferze. "Nagle zauważyłem kątem oka jak M. ni z tego ni z owego zaczął dokładnie myć ręce, wytarł je, wyciągnął nóż kuchenny z ociekacza i zamachnął się nim w kierunku mojej głowy. W ostatniej sekundzie wyprostowałem się i dzięki temu żyję. Zobaczyłem jak nóż przechodzi mi przed oczami. Miałem ogromne szczęście, że żyję. Gdyby nie to, to nóż wbiłby mi w oko lub w skroń. Rzuciłem się na niego, upadliśmy na ziemię, trzymałem go, ale on wtedy prawą ręką wbił mi nóż w plecy sześć razy" - zeznawał.

Michał M. nie miał powodu zaatakować i nie powiedział, dlaczego to zrobił. Stał we krwi, milczał i nic nie mówił. Kiedy inni kazali mu wyjść, po długich namowach wyszedł, ale zanim zamknął drzwi powiedział, że wszystkich zabije i że zabił Michała Marka.

Główny zarzut dotyczy zabójstwa Michała Marka. Doszło do niego w jednym z mieszkań przy Alejach Tysiąclecia podczas towarzyskiej imprezy. Michał Marek zginął od trzech ciosów nożem w klatkę piersiową i głowę, które zadał mu Michał M. w trakcie kłótni. Następnie wspólnie z innymi uczestnikami imprezy w skrzyni wyniósł z mieszkania, wywiózł samochodem na Kokoszków i zakopał w lasku.

Obok Michała M. oskarżonych jest też 5 innych osób, mieszkańców Nowego Targu, którzy przed sądem odpowiadają za pomoc w ukrywaniu zwłok i zacieraniu śladów.

W rozprawie uczestniczy zabójca Michał M., pozostali oskarżeni, są też rodzice i siostra zamordowanego.

r/


Zobacz więcej naszych publikacji na ten temat
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Żenua08:07, 12 kwietnia 2017
HEJ! Wszyscy mieszkańcy, sąsiedzi tych zwierząt, które zamordowały, połamały i spakowały do skrzyni, zakopały, a później brały udział w poszukiwaniach i jeszcze były na pogrzebie.... Czy Wy, mieszkańcy Nowego Targu - jesteście poważni? Pozwalacie beztrosko żyć tym gnidom w Waszej okolicy? Ludzie! Obudźcie się i zacznijcie działać, bo na miejscu zamordowanego chłopaka mogło być Wasze dziecko, mama, siostra.....
...22:05, 11 kwietnia 2017
Krdgs- odezwał się pierwszy kozak na p24
Bezimienny21:22, 11 kwietnia 2017
A wiecie, ze obrazanie i pomowienia tez sa karalne? Nn internetowy napinaczu mijasz ich codziennie a wtedy takim kozakiem nie jestes :p pozdro
mieszkaniec królewskiego miasta19:05, 11 kwietnia 2017
Panie ministrze- dla głównego bandziora dożywocie , a dla pozostałych gagatków też bandziorów - po 10 lat bez możliwości wcześniejszego opuszczenia więzienia . Zrobimy wielka manifestacje po dym komuszym sądem i musi być sprawiedliwość. To drugie brutalne zabójstwo w mieście w ostatnich pięciu latach. Bandziory do więzienia , a nie do społeczeństwa !!!
Nm17:59, 11 kwietnia 2017
Znajomosci czynią cuda. Dlatego ta reszta jest na wolności. Ale im nikt nie pozwoli żyć spokojnie.Moim zdaniem te hujigany i ta szuja damska brzydka diablica powinna ponieś kare równoznaczna jak ich kolega psychopata. Sa zaklamani i tyle w temacie. Ktoś za to wymierzy im kare na wolności napewno nie beda dalej się śmiać i chodzić po ulicach te bydleta.
temidka14:07, 11 kwietnia 2017
Mam nadzieję że dostanie dożywocie czy to w więzieniu czy w zakładzie psychiatrycznym. Jest bardzo niebezpieczny i nie powinien żyć w społeczeństwie. Atakuje z czystej przyjemności, zabić człowieka to dla niego jak zabić muchę. Psychopata, który nie rokuje nadziei na resocjalizację. Powinni też przebadać jego rodzinę, bo to może być infantylizm dziedziczny i zresztą ktoś go tak wychował, nie wiadomo czy społeczeństwu nic nie grozi ze strony rodziny, nawet zwierzęta nie atakują bez powodu.
Krdgs13:46, 11 kwietnia 2017
Wszysko wiedzacy zal mi was :) kazdy mocny w gebie, kazdy kozak w necie :)
MotoFan12:32, 11 kwietnia 2017
Taka sytuacja i jeszcze kryli goscia???
VG10:53, 11 kwietnia 2017
Dlaczego reszta bandy nie ma zarzutu współudziału? Byli obecni przy zbrodni. Ukryli ciało,i chronili morderce zmową milczenia licząc na to że nikt się nie dowie. Strach na który się powołują powinien spowodować pójście na policje albo napisanie anonimu ,cokolwiek . Brak jakichkolwiek ruchów w kierunku wyeliminowania mordercy jest dowodem na zakłamanie zeznań .Kiedy się bardziej bali? Jak był na wolności i w każdej chwili mógł ich zaatakować. Czy jak siedział z dala od nich w ciupie i mogli się czuć bezpieczni? Ich tłumaczenia są żałosne i nielogiczne.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas