Sąd ogłosił wyrok w sprawie zabójstwa w Nowym Targu: 25 lat więzienia dla mordercy Michała Marka (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Czarny Dunajec
Snow
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
24.04.2017, 08:40 | czytano: 22034

Sąd ogłosił wyrok w sprawie zabójstwa w Nowym Targu: 25 lat więzienia dla mordercy Michała Marka (zdjęcia)

W Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa 25-letniego Michała Marka z Nowego Targu w listopadzie 2015 r. Główny oskarżony 24-letni nowotarżanin Michał M. został skazany na 25 lat więzienia.

fot. Michał Adamowski
fot. Michał Adamowski
Sąd zdecydował, że Michał M. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie dopiero po 20 latach odsiadki. Sąd zarządził też, że skazany za morderstwo nowotarżanin będzie musiał zapłacić zadośćuczynienie finansowe na rzecz trójki najbliższych krewnych Michała Marka po 100 tys. zł.

Ponad tydzień temu zakończył się proces zabójcy Michała Marka i pięciu innych młodych nowotarżan oskarżonych o pomoc w ukrywaniu zwłok, poplecznictwo i zacieranie śladów. - Bardzo żałuję tego co zrobiłem. Przepraszam całą rodzinę. Nic więcej nie mogę zrobić - powiedział oskarżony o zabójstwo 24-letni nowotarżanin Michał M., a pozostali oskarżeni prosili sąd, by nie wysyłał ich do więzienia. Prokurator zażądał dla nich kar od 8 miesięcy do 2,5 roku bezwzględnej odsiadki, a dla zabójcy 25 lat.

- Ze strony rodziny domagam się dla wszystkich oskarżonych kar maksymalnych i adekwatnych do tego, co zrobili i do bólu, jaki nam zadali. Niechaj wysoki sąd, w majestacie prawa, surowo osądzi tych, których czyny przywiodły nas tutaj dzisiaj - powiedział ojciec zamordowanego Michała.

Sąd dał sobie czas do namysłu i przełożył ogłoszenie wyroku do dziś. Michał M. wysłuchał wyroku skazującego w milczeniu. W ogłoszeniu wyroku wzięli udział krewni Michała Marka - ojciec, matka i siostra - a także czterech z pięciu współoskarżonych. Wszyscy dostali kary bezwzględnego więzienia od 8 miesięcy do 1 roku. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zabójstwa Michała Marka doszło w jednym z mieszkań przy Alejach Tysiąclecia w listopadzie 2015 r., podczas towarzyskiej imprezy. 25-letni nowotarżanin zginął od trzech ciosów nożem w klatkę piersiową i głowę, które zadał mu Michał M. W czasie procesu nie wyjaśniło się, z jakich powodów to zrobił. Następnie, wspólnie z innymi uczestnikami imprezy, morderca w skrzyni wyniósł ciało z mieszkania, wywiózł samochodem na Kokoszków i zakopał w lasku.

Przez wiele tygodni bliscy i znajomi Michała szukali go, będąc przekonani, że zaginął. Zabójstwo wyszło na jaw w styczniu. Podczas zatrzymania przez policję w innej sprawie, 23-letni wówczas Michał M. sam z siebie przyznał się do dokonania zbrodni i ujawnił miejsce ukrycia zwłok.

r/ fot. Michał Adamowski

Zobacz więcej naszych publikacji na ten temat
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
pol02:58, 29 kwietnia 2017
A w Ameryce można nawet dostać 400 lat.Dlaczego sąd nie zbije wszystkich wykroczeń i wtedy by dostali więcej.Słaby i niesprawiedliwy ten wymiar niby sprawiedliwości,trzeba koniecznie reformy aby go uzdrowić.
anka11:24, 28 kwietnia 2017
a tak z ciekawosci, jak taki skazany ma zaplacic 100tys zl na rzecz rodzin?
Głupiec :)00:20, 27 kwietnia 2017
@a.
W sedno totalnie, warto jednak dodać jedną rzecz. Słychać głosy, że 25 lat gość będzie siedział i pachniał za nasze (podatników) pieniądze. Że śmierć mu, że do ciężkich robót i tym podobne głośne hasła. Trzeba pamiętać, że my jako cywilizowane społeczeństwo nie płacimy komuś za hotel gdy ktoś dokona przestępstwa. Płacimy za spokój, płacimy z naszych podatków, żeby nasze społeczeństwo mogło czuć się bezpieczniej, żeby było wolne od patologi. Wiadomo, jest to drogie. Utrzymanie więźnia jest przecież droższe niż utrzymanie pacjenta w szpitalu, ale tą wysoką cenę płacimy dla własnego dobra i dla własnego komfortu. Co do przymusowej pracy, to rzeczywiście fajny pomysł. Tylko to by było jeszcze droższe dla państwa niż utrzymanie pachnącego w celi. Praca w więzieniu obecnie to jest przywilej nie kara
a.09:05, 25 kwietnia 2017
Łatwo ferować wyroki, ale prawda jest taka, że prawo mamy takie, jakie mamy. Słusznie napisał ktoś wyżej - wszyscy ci, którzy pomagali w tej zbrodni, zacierając ślady, nie mogą dostać surowszych wyroków, prawo takich nie przewiduje, a sąd musi działać zgodnie z literą prawa. Jasne, zdarzają się precedensy, trudno powiedzieć, czy w tym przypadku byłyby zasadne.
Kara 25 lat, z możliwością wyjścia po 20, a nie po 12,5 - to druga najsurowsza kara w Polsce, dla największych przestępców. Ma charakter eliminacyjny tzn. ma eliminować ze społeczeństwa złego człowieka. identyczną dostał morderca Andrzeja Krzysztofiaka pod adhd. To nie jest kara, która ma służyć resocjalizacji - taką orzeka się, jeśli są przesłanki , człowiek wyraża skruchę i biegli oceniają, że jest szansa na poprawę. To kara która ma wyeliminować złego człowieka ze społeczeństwa.
karę 25 lat pozbawienia wolności "...należy stosować w wypadkach najcięższych, gdy okoliczności obciążające zdecydowanie przeważają nad okolicznościami łagodzącymi. Kara zaś dożywotniego pozbawienia wolności, jako najcięższa z kar przewidzianych w polskim systemie prawnym, ma być niejako surogatem kary śmierci, którą zastąpiła po definitywnym usunięciu kary śmierci z katalogu kar polskiego kodeksu karnego."
????20:28, 24 kwietnia 2017
Anonimka a radny to kto dokładniej?
nnnnnnn20:10, 24 kwietnia 2017
to nie jest corka radnego
Mefisto19:09, 24 kwietnia 2017
Brakuje zdjecia dziewczyny!
Anonimka19:09, 24 kwietnia 2017
A gdzie ta dziewczyna co z nimi byla? Corki radnego juz nie pokarzecie? Chcemy jej zdjecie!!!
nowotarżanin18:22, 24 kwietnia 2017
Kolejny raz kpina ze społeczeństwa. sędziowska kasta znowu się zbłaźniła I ZAKPIŁA Z OBYWATELI KTÓRYM MA SŁUŻYĆ .Sprawiedliwa kara za to morderstwo z premedytacją to maksymalny wymiar kary - dożywocie . mam nadzieję ,że min. Ziobro zawnioskuje o zmianę wyroku , podobnie jak wobec pomocników mordercy . To byłoby słuszne .
Głupiec :)16:47, 24 kwietnia 2017
Prokurator żądał dla współwinnych od 8 miesięcy do max 2.5 roku , a wy tu krzyczycie po 25? po 10? Prokurator żądał 2.5, a oni zawsze żądają najwięcej ile się da krzyknąć, tak samo jak obrońca walczy o to, żeby dostali najmniej i zadaniem sędziego jest w tym wszystkim znaleźć złoty środek. Jak można mówić, żeby sąd ukarał kogoś 25 letnim wyrokiem, gdzie nawet prawo za dane przestępstwo nie przewiduje takiego wyroku? Jak można krzyczeć, żeby sąd dał 10 lat, jak nawet prokurator tak nie krzyczy? Wszyscy dostali bezwględne wyroki (kiedy wyrok się uprawomocni) a nie zawiasy, chyba nie majcie pojęcia co to znaczy rok za kratkami w tak młodym wieku. Postawcie siebie w tym miejscu, co jakbyś miał teraz iść siedzieć na rok? To mało czy dużo? I dużo i mało ale w tej sprawie akurat wygląda sprawiedliwie. Wszyscy z nich to durnie, każdy kto nie wydał zabójcy gdy tylko to było możliwe bez narażania ich zdrowia to dureń, ale to nie zmienia faktu, że ich wina jest dużo mniejsza niż zabójcy, który też dostał wyrok wysoki.
Nie bądźcie głupi i ślepi. Zachowujecie się jak barany, które nie myślą tylko beczą
tutejszy14:46, 24 kwietnia 2017
Sąd powinien wyrazić zgodę na podanie do publicznej wiadomości ich dane osobowe + fotografie.
My mamy prawo o tym wiedzieć!
fobia14:02, 24 kwietnia 2017
ktoś kiedyś mądrze napisał: zabierzcie mordercy tyle lat z życia, ile on zabrał swojej ofierze. 25-latek, miał przed sobą licząc średnio ok.50 lat.
Smok13:57, 24 kwietnia 2017
Ta a on po dwudziestu latach w ciupie już leci i biere kredyt na 300 tysiecy zeby dać rodzinom ofiary po setce, już to widzę.


Swoją drogą ten wyrok jest wysoce niemoralny i niesprawiedliwy.
Lata lecą12:19, 24 kwietnia 2017
@ząb za ząb .Ma prawo wyjść po 20 latach. Teraz ma 24 a to że już siedział od złapania go aż do ogłoszenia wyroku to liczy się ze odsiedzial jakiś procent. Pewnie wyjdzie wcześniej niż w wieku 49 lat .W N.T już kilku było zabójców i mieli dostać po 25 a po kilku latach byli wolni. Najgorsze jest to że ludzie nie są informowani ze zabójca jest już na wolności.
Smutne ale prawdzwie12:07, 24 kwietnia 2017
@ KNT, KWK i ten @:"'"::::;^^/ -Wszyscy dostali kary bezwzględnego więzienia od 8 miesięcy do 1 roku. Wyrok nie jest prawomocny. -Czyli po odwołaniu pewnie dostaną wyrok w zawieszeniu i nie będą siedzieć.
B.B11:46, 24 kwietnia 2017
do 1 roku? śmieszne...tacy sami bandyci jak ten co zabił i niech się nie tłumaczą tym, że jeden mężczyzna 5 dorosłych osób nożem zastraszył i żadna z nich nie miała na tyle odwagi żeby iść na policję i powiedzieć co się stało, a na imprezy się nie bali chodzić przez ten okres czasu? I zaraz po tym jak wyszło na jaw co się stało imprezowanie w najlepsze...***** i tyle...
jak?11:30, 24 kwietnia 2017
Skąd ma wziąć 300tys jak będzie siedział?
Jak dla mnie to powinien do końca życia w kopalni zapier****ć bez zarobku.
M11:06, 24 kwietnia 2017
Nie porażka....
Dożywocie .
KNT10:49, 24 kwietnia 2017
A co z reszta?
śmiech na sali10:42, 24 kwietnia 2017
Te sądy to jakaś kpina i śmiech na sali to jakim zwyrodnialcem trzeba być i co zrobić żeby dostać dożywocie hmm za takie coś powinien do końca swoich dni o suchej kromce i wodzie siedzieć a świat oglądać jedynie zza kraty lub na spacerniaku.
krystyna10:36, 24 kwietnia 2017
Bardzo niskie wyroki dla reszty sprawców. Mój Boże 8 miesięcy,a chłopak nie żyje. To nie kara.
ząb za ząb10:35, 24 kwietnia 2017
Czy 49-letni gnojek to dobry prezent dla społeczeństwa za ćwierć wieku? Tak pytam, bo czas leci...
Kamil10:11, 24 kwietnia 2017
Kara dobra ale tylko dla zabójcy natomiast pomagierzy powinni dużo więcej dostać. Nie piszcie że to kpina 25 lat bo wyjdzie najwcześniej za 20 a nikt z nas nie wie jaki wtedy będzie świat. Założę się że po tylu latach izolacji nie odnajdzie się w społeczeństwie.
W ****09:52, 24 kwietnia 2017
Wysoki Sądzie karaj sprawiedliwie Wszystkich. Wspólnicy powinni dostać po 25 lat a nie do roku i jeszcze wyrok nie prawomocny.
Czytelniczka09:43, 24 kwietnia 2017
No niby wyrok 25 lat(trochę czasu jest) przy czym za 20 może się starać o zwolnienie wiec 24+ 20 = 44 lub 49 w przypadku 25 lat odsiadki i mając ok 50 lat i tak wyjdzie i wtedy będzie znowu morderca wolno chodził.. A ludzie się bać. Nie wiem czy to taki sprawiedliwy wyrok????
Nowotarzanin09:37, 24 kwietnia 2017
Ok ale chcemy wiedziec ile dostala reszta zwyrodniakcow za pomoc !!!! Mam nadzieje ze tez pojda siedziec
Mieszkanka Nowy Targ09:36, 24 kwietnia 2017
Co to za wyroki dla pozostałych masakra śmiech na sali. Powinni siedzieć przynajmniej po 10 lat
@÷="_=:*?=09:31, 24 kwietnia 2017
Ok wszystko spoko a reszta pajacy po ile dostała
Niezadowolony09:24, 24 kwietnia 2017
No i teraz państwo będzie musiało utrzymywać darmozjada??
g09:04, 24 kwietnia 2017
A to zadośćuczynienie zapłacą pewnie podatnicy, a nie on...
kwk08:58, 24 kwietnia 2017
A jaki wyrok dla tej wywłopki i pozostałych
Partyzant08:50, 24 kwietnia 2017
Chyba 250 lat.Rodzicow na 25 lat za bezstresowe wychowanie,reszta tez po 25 lat!!!!Ja bym wydał wyrok powiedzenia na rynku a reszcie po dożywociu.....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas