Koniec procesu o zabójstwo Michała Marka - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Rabka Zdrój
Snow
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
11.04.2017, 13:47 | czytano: 28155

Koniec procesu o zabójstwo Michała Marka

Podczas ostatniej rozprawy przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu, prokurator zażądał 25 lat więzienia dla zabójcy Michała Marka z Nowego Targu w listopadzie 2015 r. - Bardzo żałuję tego co zrobiłem. Przepraszam całą rodzinę. Nic więcej nie mogę zrobić - powiedział oskarżony o zabójstwo 24-letni nowotarżanin Michał M.

Fot. Michał Adamowski
Fot. Michał Adamowski
Podczas dzisiejszej rozprawy ojciec zamordowanego Piotr Marek wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że morderca i osoby, które pomagały mu ukryć ciało Michała, dopuściły się bestialskiego i barbarzyńskiego zbeszczeszczenia zwłok – rozebrali go, a ciało włożyli do skrzynki, potem do worka i zakopali w lesie. - To było postępowanie szokujące i nie mogę znaleźć słów, żeby je wyrazić – mówił. - Nasz syn został odarty z godności – dodał.

Zeznania złożył też dzisiaj prywatny detektyw z Zakopanego, który na zlecenie rodziny Marków szukał Michała, gdy ten jeszcze był uważany z zaginionego.

Po odczytaniu zeznań trzeciego świadka, doszło do mów końcowych. Prokurator mówił, że Michał M. to osoba bardzo niebezpieczna. W dwóch podobnych do siebie sytuacjach (jest oskarżony o zabójstwo Michała Marka i usiłowanie zabójstwa Damiana K.), postąpił niemal identycznie: będąc pod wpływem alkoholu, bez powodu, na imprezie, w gronie znajomych, w jednym przypadku usiłował zabić, a w drugim zabił osobę, z którymi wcześniej normalnie i przyjaźnie rozmawiał. Wystarczyło, że nie spodobał mu się czyjś gest lub wypowiedź, żeby rzucić się na niego z nożem.

- W obu przypadkach działał umyślnie i usiłował zabić – mówił. Prokurator miał tu na myśli zarówno zabójstwo Michała Marka w listopadzie ub.r., ale również usiłowanie zabójstwa w styczniu 2016 roku, kiedy to podczas imprezy w mieszkaniu Michał M. rzucił się z nożem na jednego z rówieśników, a gdy nie udało mu się go dźgnąć nożem w głowę, wbił mu ostrze sześć razy w plecy. - Góralskie powiedzenie mówi „Byli chłopcy byli, ale się minęli. I my się miniemy po malućkiej chwili” - przypomniał prokurator. - Szokujące jest to, że musiał się minąć w wieku 25 lat, miał przed sobą całe życie i plany na przyszłość. Równie szokujące jest to, że Michał Marek zginął bez swojej winy, nie przyczynił się do tego, zginął nie wiadomo dlaczego.

Zachowanie pozostałych oskarżonych, jak mówił prokurator, to książkowy przykład poplecznictwa. Zacierali oni ślady, brali udział w ukrywaniu zwłok i nie zawiadomili organów ścigania o przestępstwie. - Pomiędzy nimi istniało porozumienie, które od początku realizowali – mówił prokurator. - Od czas zabójstwa do czasu zakopania ciała, uczestniczyli w dyskusji dotyczącej planu, wykonywali samodzielnie lub z innymi polecenia, jakie wydawał im oskarżony. A wystarczyło tylko, żeby którykolwiek z nich zadzwonił na policję i powiadomił o tym. Oni woleli wybrać lojalność wobec kolegi, zabójcy. Nie zrobili nic, choć doskonale wiedzieli, że pokrzywdzony jest poszukiwany, że dramatyczne apele rodziny pojawiają się w internecie. Ich bierność trwała 50 dni, aż ostatecznie M. sam przyznał się do morderstwa. Gdyby tego nie zrobił, czy poszukiwania Michała Marka nie trwały by do dzisiaj - pytał.

Dla Michała M. prokurator zażądał 25 lat więzienia, a dla pozostałej piątki oskarżonych, którzy odpowiadali za pomoc w ukrywaniu zwłok, poplecznictwo i zacieranie śladów, kar od 8 miesięcy do 2,5 roku bezwzględnego więzienia. - Główny oskarżony jest człowiekiem nieobliczalnym i niebezpiecznym. Jego pobyt na wolności stanowiłby śmiertelne zagrożenie dla osób z jego otoczenia. Powinien być przez długi okres izolowany od społeczeństwa. Tym bardziej, że w jego przypadku nie ma ani jednej okoliczności łagodzącej – mówił. Jak dodał, biegli psychiatrzy nie dopatrzyli się u niego żadnych defektów psychicznych.

- Oskarżony Michał M. nigdy nie wyraził skruchy. Doszło jedynie z jego strony do zdawkowych przeprosin, ale miały one na celu jedynie poprawienie jego wizerunku przed sądem. Zachowanie oskarżonego na sali sądowej świadczy o beznamiętnym stosunku do czynów, które popełnił – mówił oskarżyciel posiłkowy. Wniósł też o zasądzenie zadośćuczynienia lub nawiązek finansowych od głównego oskarżonego i części pozostałych oskarżonych.

Ojciec Michała Marka powiedział na koniec, że te 505 dni, które minęły od momentu zaginięcia jego syna, były dla rodziny koszmarem i częściowo zrujnowały całej rodzinie życie. - Ze strony rodziny domagam się dla wszystkich oskarżonych kar maksymalnych i adekwatnych do tego, co zrobili i do bólu, jaki nam zadali – stwierdził. - Niechaj wysoki sąd, w majestacie prawa, surowo osądzi tych, których czyny przywiodły nas tutaj dzisiaj.

Siostra Michała mówiła o koszmarze, w jaki ta zbrodnia zamieniła ich życie.

Obrońca głównego oskarżonego Michała M. nie kwestionował przebiegu zbrodni, ale dodał, że powód kłótni, która zakończyła się zabójstwem mógł jednak istnieć, a mogła nim być zazdrość o dziewczynę. Przypomniał, że oskarżony sam z siebie przyznał się do zbrodni i złożył pełne wyjaśnienia. - Napisał list z przeprosinami, a to nie była moja inicjatywa – zauważył. -To nie jest tak, że wszystko po nim spływa – zauważył. To wszystko, zdaniem obrońcy, są okoliczności łagodzące.

Adwokat wniósł też o odrzucenie drugiego zarzutu dotyczącego usiłowania zabójstwa, a w przypadku rozboju, o które Michał M. również był oskarżony, chciał by sąd uznał, że nie doszło do przestępstwa. Nie doszło też, jego zdaniem, przy innej okazji, do pobicia o które również oskarżony był Michał M. - Proszę, żeby sąd sięgnął po karę sprawiedliwą, ale i adekwatną. Kara 25 lat jest dla niego eliminująca. Czy on jest aż tak skrajnie zdemoralizowany? Czy nie ma szans na resocjalizację? Po tak wysokie kary sięgamy w wyjątkowych sytuacjach, gdy mamy ze szczególną brutalnośią i okrucieństwo, gdy ofierze zadaje się wyjątkowe cierpienia – stwierdził i wniósł o łagodniejszy wyrok niż 25 lat.

Obrońcy pozostałych oskarżonych, którzy odpowiadali za pomoc w ukrywaniu zwłok, zacieranie śladów i nie poinformowanie o przestępstwie, podkreślali, że ich klienci przyznali się do popełnionych czynów. Mówili, że do dziś przeżywają oni traumę i szok, jakich doznali w związku z okolicznościami zabójstwa Michała Marka. - Ofiarami oskarżonego są też pozostali oskarżeni w tej sprawie – mówił jeden mecenasów, przypominając, że Michał M. groził śmiercią wszystkim świadkom zabójstwa. - Oni zachowywali się tak ze strachu przed groźbami Michała M., które budziły u nich realną obawę spełnienia. W końcu groził im człowiek, który przed chwilą kogoś zabił – przekonywał. - Oni to wszystko robili pod groźbą śmierci ze strony oskarżonego. Dlatego można uznać, że działali w stanie wyższej konieczności.

W podobny sposób bronili swoich klientów pozostali adwokaci. - Wszystkie zarzuty, jakie stawiane są oskarżonym, to de facto rozkazy Michała M., które wykonywali będąc pod presją i w obawie przed spełnieniem gróźb. Mieli prawo mieć realne obawy o swoje życie i życie swoich bliskich.

Mecenasi apelowali o nadzwyczajne złagodzenie kary, wymierzenie kar w zawieszeniu i nie wysyłanie do więzienia młodych, dwudziestoparoletnich, niekaranych ludzi, którzy dopiero stoją na progu dorosłości. W jednym przypadku padł wniosek o uniewinnienie.

Oskarżeni przepraszali rodzinę za to, co zrobili i prosili o łagodne kary w zawieszeniu.

Na dzisiejszej rozprawie nie zapadł wyrok. Jego ogłoszenie sąd odroczył.

Do zabójstwa Michała Marka doszło w jednym z mieszkań przy Alejach Tysiąclecia w listopadzie 2015 r., podczas towarzyskiej imprezy. Michał Marek zginął od trzech ciosów nożem w klatkę piersiową i głowę, które zadał mu Michał M. w trakcie kłótni. Następnie wspólnie z innymi uczestnikami imprezy w skrzyni wyniósł ciało z mieszkania, wywiózł samochodem na Kokoszków i zakopał w lasku. 

r/


Zobacz więcej naszych publikacji na ten temat
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mk17:34, 30 stycznia 2019
Chcieli dla nich w zawieszeniu za poplecznictwo i ukrycie zwłok.... współudział! 8 lat się należy a nie 8 m-cy, będą unikać ćpania i takiego towarzystwa
arsen lupin23:53, 14 kwietnia 2017
Justyna czy jesteś normalna? Bo te twoje brednie aż żal czytać. Zabiję ci dziecko a ty mi wybaczysz i poprosisz prokuratora ,żeby mnie za bardzo nie skrzywdził w imię miłości bliźniego, bo przecież kara mnie i tak nie minie przynajmniej ta duchowa? Jesteś zaczadzona jakimiś kadzidełkami czy nie wzięłaś leków?
Justyna21:07, 14 kwietnia 2017
ludzie jak wiele w was nienawisci!! To co ta banda zrobila to bestialstwo ale kara ich nie minie ta duchowa? Pojawia sue wkoncu wyzuty sumienia a z tym nue da sue zyc... Polski sad wszystkich powinien skarac na dozywocie, ale takie beznadziejne mamy prawo ze nie wiem jak okrutna zbrodnie trzeba popelnic by to dozywocie dostac... Ale nie zucajmy smierc za smierc!!! Nie badzmy potworami jak mordercy, bo nie taka nasza natura. Badzmy ludzmi... Kara ich nue minie
borys14:40, 13 kwietnia 2017
Wyroki dla pozostałych to KPINA. KPINA z żałoby .rozpaczy, traumy jaką przechodzi rodzina. Sprawa dotyczy morderstwa a wyrok to 8 MIESIĘCY!!!!
Góral z Polski08:45, 13 kwietnia 2017
ja sie pytam co to za kary dla pozostalych ? zarty jakies czy cyrk sadowy no masakra wiec w takim razie tylko samo sad na tych osobach jesli sad gra w cyrku. tyle w temacie. samo sad
GyAy19:07, 12 kwietnia 2017
wszystkie sądy które za zabójstwo wydają wyroki nie na poszlakach ale za udowodnione zabójstwo wydają wyroki poniżej kary śmierci są winni śmierci.Gdzie jest OFIARA a gdzie jest bandyta.Ofiara bez słowa głosu na cmentarzu,A bandyta ma prawa.Krew się przelewa przez wasze ręce.Wy sądzicie Ale was też osądzono
Marekz Krakowa18:54, 12 kwietnia 2017
Ludzie o przedłużonych rękach. Tym przedłużeniem jest nóż. Ilu takich jest jeszcze na południu?
Kara śmierci!!18:42, 12 kwietnia 2017
Prokurator swoje i rodzina swoje. My się cieszymy że ma dostać 25 lat a Sąd znając życie da 15. Już trochę odsiedzial do sprawy +dobre sprawowanie w pierdlu =zobaczmy tego zabijake pewnie za 8 lat jak znowu będzie pajacował po ulicach. Takie są realia wymiaru sprawiedliwości!
Zły16:48, 12 kwietnia 2017
Nie dla kary śmierci? Nie.Nigdy !!!. Ot tak se gnooj jeden z drugim prawie bezboleśnie odejdzie? (Bóg łaskawy) Niech se pożyją cierpiąc na ziemi.W łagrach na Syberii jak za Stalina,bez środków do życia,chwasty . Może kiedyś sumienie ich ruszy ?Twardzi normalni ludzie,za karę że normalni Polacy, zesłani, przeżyli. Chwasty na pewno nie.I o to chodzi.
iza13:57, 12 kwietnia 2017
Śmiesznie niskie te wyroki. A tak z ciekawości ile dostała lalunia ?
b13:22, 12 kwietnia 2017
w stosunku do kary zwierzat to maly wyrok
GySy13:17, 12 kwietnia 2017
Sądy jako swój totem pokazują wagę,to jak to jest że bandyta może zabić a państwo gwarantuje mu ochronkę.Szale wagi nie równoważą się.Co jest tu grane.Jeśli sądom ta waga się z*** to może zrobimy zżute na nową.Jeden miesiąc kosztuje obywatela 3150 zł.a ile ty zarabiasz!!!.Czy ktoś się tu myli.
aaaaa12:53, 12 kwietnia 2017
Śmiechu warte za te kary .Wszyscy kara śmierci bez wyjątku!!!!
jan10:50, 12 kwietnia 2017
Nie ma wytłumaczenia dla oprawcy i tych co pomagali w tej zbrodni,
jakże to można pogodzić z żalem skoro zasiadając do wigilii Bożego Narodzenia mieli tą zbrodnie przed oczyma nie pomyśleli od rodzinie Marków. Niech Boga proszą o litość od piekieł bram , a ziemskie prawo niech będzie sprawiedliwą zapłatą za czyn którego się dopuścili ci Buszmeni którzy nawet nie kwalifikują się dla sądu dla ludożerców.
wojtek10:20, 12 kwietnia 2017
Ciekawe co jeszcze robili jak się go tak bardzo bali. Nieprawdopodobnie niskie wyroki dla pozostałej 5-ki. Ja na miejscu rodziny bym nie odpuścił. To kpina żeby za coś takiego wyrok był. 8 MIESIĘCY!!!!!!!!!!!!!!
jakieś jaja08:38, 12 kwietnia 2017
25lat!!!!to jakies jaja dożywocie bez możliwości wcześniejszego wyjścia!!!
A Ci co mu pomagali minimum 10lat!jak oni mogli przez tak dlugi czas spać w nocy kiedy trwały poszukiwania... Przecież to był żywy człowiek miał rodzinę plany marzenia.Wystarczy że każdy z nas wyobrazi sobie ze kogoś bliskiego coś takiego spotyka ból jest nie do wytrzymania...Współczuję rodzinie zamordowanego.
oli03:55, 12 kwietnia 2017
Kary dla tych pozostałych powinny się zaczynać od 10 lat wzwyż.Niech sąd to dobrze przeanalizuje ,bo kara 2.5 roku więzienia to żadna kara.Za ukrywanie przestępcy jest kara dość wysoka ,pomaganie i zbeszczeszczenie zwłok -następny paragraf itd.i uzbiera się im.To że młodzi to ich nie usprawiedliwia.Zapuszkować wszystkich po 10 lat w górę i w więzieniu ciężkie odrabianie swojego siedzenia.
moplo22:17, 11 kwietnia 2017
Święty Morderca .........-książka dla zacofanych .....
kris21:54, 11 kwietnia 2017
Dożywocie dla wszystkich!!!
Diana21:46, 11 kwietnia 2017
za takie bestialskie morderstwo powiniem dostac dozywocie bez prawa wyjscia z wiezienia a ci którzy mu pomagali bo jak inaczej nazwac to co robili? oni tez winni i tez po 25 lat wiezienia w kamieniołomach bo to tak smo winni sa tej zbrodni,
Zenek flaszka21:30, 11 kwietnia 2017
Ciekawe czy przeżyje 1-szy miesiąc w pace ?
PAL20:40, 11 kwietnia 2017
Jedynym plusem islamizacji Europy będzie wyrywanie chwastów z korzeniami
Aneta20:17, 11 kwietnia 2017
Dlaczego okolicznością łagodzącą jest to, że są młodzi? To trochę tak jakby dbać przyzwolenie młodym ludziom na popełnianie przestępstw. A to, że byli nie karani to co? Większość morderców przed pierwszym morderstwem było nie było karanych... bez sensu!
Podhale19:22, 11 kwietnia 2017
Jak dostanie tylko 25 lat to porazka polskiego wymiaru sprawiedliwosci. Dozywocie, przeciez nie moze byc tak ze taki ktos wyjdzie na wolnosc i bedzie chodzil znowu po ulicach naszego miasta.
za niskie kary dla bandziorów18:59, 11 kwietnia 2017
Minister i prokurator zażąda kasacji i w nowym procesie zażąda KARY DOŻYWOCIA DLA GŁÓWNEGO BANDZIoRA , A POMOCNIKOM BANDZIoRA NOWOTARSKIEGO juz kolejnego w ostatnich latach zażąda kar po 10 lat bezwzględnego więzienia. Te kary dla nowotarskich bandziorów to stanowczo za niskie.Panie ministrze - niech sędziowie przestaną robić sobie z pana i społeczeństwa jaja i niech wezmą się te *** do solidnej roboty .
Ślepa kobieta18:15, 11 kwietnia 2017
Kara śmierci musi wrócić! Śmierć za śmierć a te zbydlęcone osobniki które jak mówił ojciec zamordowanego nawet dopuścili się zbezczeszczenia zwłok po 25 lat bezwzględnego ciężkiego więzienia. To wtedy miało by wymierną korzyść dla takich następnych debili którzy by chcieli powtórzyć podobną sytuację.
stara baba co zeby jak pnioki mo18:01, 11 kwietnia 2017
Dla morderców nie powinno być żadnej tolerancji,powinni być bezwzglednie eliminowani ze społeczeństwa.Łancuchy na nogi i do kamieniołomu,niech się rescocjalizują a nie na garnuszku społeczeństwa.
figa6317:48, 11 kwietnia 2017
"dla pozostałej piątki oskarżonych, którzy odpowiadali za pomoc w ukrywaniu zwłok, poplecznictwo i zacieranie śladów, kar od 8 miesięcy do 2,5 roku więzienia." bardzo niskie wyroki, za pomaganie, bardzo niskie... to jest współudział, powinni dostac przynajmniej po 5 lat
pongo17:10, 11 kwietnia 2017
ścierwa!!!
WB17:06, 11 kwietnia 2017
Tam gdzie działa grupa wyroki powinny być surowe dla wszystkich. I zaczynające się co najmniej od 10 lat w górę. Bez znaczenia czy jest to rozbój,wymuszenie,kradzież czy morderstwo. W grupie czyją się pewnie i bezkarnie. Daje im to poczucie przewagi nad ofiarą. A w tym wypadku gdyby morderca sam się nie przyznał ,szukali byśmy Michała do dziś! Pytanie czy to cała prawda o tym morderstwie. Jakoś mi się nie chce wierzyć żeby jeden naćpany psychol zorganizował wszystkich i zrobił podział ról i koordynował w ukrywaniu zwłok. Tam jeszcze kogoś kryją. Kogo się naprawdę boją. Sam fakt nie zgłoszenia się na policję,powodował narażanie niewinnych ludzi na działania tego psychola. Poruszał się swobodnie i mógł mordować . Tego musieli być świadomi zacierając dowody zbrodni. I za narażanie społeczeństwa powinny być dodatkowe zarzuty. A co by było jakby zabijał dalej? Też by go kryli?
kozioł16:32, 11 kwietnia 2017
Psycholi należy eliminować. Ofiara wobec grupy oprawców jest bezbronna. Bezwzględne kary więzienia i połowa odsiadki mordercy za przyzwolenie na mord dla każdego. Panna powinna dostać podwójnie. Co z niej za kobieta? Jak taka osoba ma wychowywać w przyszłości dzieci? Patologia . Tu nie powinno być litości.
G15:52, 11 kwietnia 2017
"Po tak wysokie kary sięgamy w wyjątkowych sytuacjach, gdy mamy ze szczególną brutalnośią i okrucieństwo, gdy ofierze zadaje się wyjątkowe cierpienia ? stwierdził i wniósł o łagodniejszy wyrok niż 25 lat" - a to bylo malo brutalne i okrutne zabic kogos, wlozyc do worka i zakopac?! Ten obronca chyba sam nie wierzy w to co mowi!
Kaska15:47, 11 kwietnia 2017
Przeciez morderca nir sypial z nimi w lozkach nie byl dzien w dzirn z nimi gdyby ktos zglosil to policjii zdazyli by go zamknac nim komukolwiek zrobilby krzywde wszyscy sa winni kto mi teraz udowodni ze oproxz mordercy nie bylo jeszcze wrogow michala ktorym bylo to ma reke i wcale im nie przeszkadzalo to ze kolega nie zyje ...kto teraz i jak udowodni ze nikt inny nie mial terago na mysli ze morderca to zrobil bo mial w sobie alkochol i niezniszczalnosc a oni ze tez tego chcieli ale nirwiedzieli jak....skad wiadomo ze tak wlasnie to nie bylo?!
??????oooooo15:23, 11 kwietnia 2017
sprawiedliwy wyrok bedzie dla zabojcy 25 lat a dla pozostalych po 10 lat i nie inny bo dalej wszyscy beda igrac i sie smiac
Nt15:21, 11 kwietnia 2017
Dożywocie mu, a kolejnym minimum 5 lat za takie bestialskie czyny! To się w głowie nie mieści. Morderstwo, zbieszczeszczenie zwłok i kolejna próba zabujstwa ! I 25 lat dla kogoś, kto zabił i kolejny raz próbował to zrobić. A tamtym minimum 5 lat więzienia a nie od 8 msc do 2.5 lat. Żałosne. Bali się hahaha. A co mają powiedzieć przed sądem. Bali się , ale jak były poszukiwania Gróla, to chodzili i udawali, że szukają. Taki sąd, oto Polska !
sssaaa15:21, 11 kwietnia 2017
Skoro pozostałych członków tej zbrodni adwokaci prosza o lagodny wymiar kary dla mlodych ludzi to dla Michala M czemu tez nie dadza 2,5 roku wiezienia skoro tez jest mlody. wszystkich wsadzic do jednej celi na 25 lat i niech dalej przezywaja ta traume.. smiech na sali co za pajace.
Jo23lata15:18, 11 kwietnia 2017
Dożywocie bez prawa do wcześniejszego zwolnienia nie tak jak w przypadku Andrzeja K. 25 lat to kpina, Bandytę odizolować od społeczeństwa na zawsze.
As14:39, 11 kwietnia 2017
Dożywocie dla takiego kogoś !! I niech robi na siebie a nie z naszych podatków go jeszcze utrzymywać............. !!! A reszta i tka pewno ma to przedd oczyma makabryczny widok ale kara tez ich powinła spotkac i to nie byle jaka !!!!
??14:29, 11 kwietnia 2017
Koniec procesu? To jaki jest ostateczny wyrok Sądu?
KNT14:22, 11 kwietnia 2017
Powiem krótko i na temat....dozywocie a reszta z 10 lat wtedy się nauczą....psycholi nalezy eliminowac ze społeczenstwa. Mam nadzieje, ze wyroki beda sprawiedliwe a na płacz i o jeju co ja zrobilem/zrobiłam jest juz za pozno!!!!!!!!!! Gdyby sie nie przyznal, ze go zabil pewnie do dzisiaj by sie rzekomo bali !!!!!!!!!
poplecznicy czy mordercy?14:22, 11 kwietnia 2017
Wszyscy powinni siedzieć. WSZYSCY! Jak sąd dopuści do kar w zawieszeniu to będzie ciche przyzwolenie na bezkarność i utwierdzenie w przekonaniu że można bezkarnie pomagać w zabójstwie . Niedopuszczalne zezwierzęcenie . Więzienie jest oczywiste i ni może być mowy o złagodzeniu kary. Tu powinien być współudział a nie poplecznictwo! Niech się cieszą że odsiedzą tylko szczątkowe wyroki. Przy innej klasyfikacji czynu spędzili by w pierdlu po kilkanaście lat.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas