Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 82
Clouds
11°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
27.04.2017, 18:09 | czytano: 3531

Porozumienie w sprawie poprowadzenia geotermii do Kościeliska

Fot. Regina Korczak-Watycha

Wójt gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i prezes Geotermii Podhalańskiej Wojciech Ignacok podpisali list intencyjny, w którym określili kierunek i harmonogram rozwoju sieci geotermalnej w stronę Kościeliska.

Podpisane porozumienie nakłada na gminę obowiązek ogłoszenia przetargu i sporządzenia projektu sieci w Kościelisku. Jego koszt to 1-2 mln. Geotermia zobowiązuje się w porozumieniu do pozyskania finansowania i przeprowadzenie całej inwestycji.

Przetarg ma być ogłoszony w ciągu miesiąca, projekt zaś ma być gotowy do 2019 roku. Do sieci geotermalnej podłączona ma być część wsi od granicy z Zakopanem do kościoła. W sumie zainteresowanie wyraziło ok. 500 właścicieli domów.

Podczas spotkania wójt Bohdan Pitoń podkreślał, że podpisanie tej umowy nie byłoby możliwe bez zaangażowania stowarzyszenia ECOścielisko, którego członkowie lobbowali na rzecz budowy geotermii w Kościelisku i zorganizowali zbiórkę deklaracji osób chętnych do przyłączenia się do sieci.

rk-w/ zdjęcia Regina Korczak-Watycha
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jachu22:19, 27 kwietnia 2017
Ta kropka zamiast pseudonimu to symbol wielkości umysłu... Też bym się wstydził podpisać pod tak durnym postem. Wystarczy już tych "mądrych" uwag odnośnie cen geotermii. Rozumiem ludzi, którzy ogrzewają budynki wyłącznie "własnym" drewnem. Ale Ci którzy uczciwie kupują węgiel, koks za geotermię zapłacą minimalnie więcej, a zyskają sto milionów zalet ze zmianą ogrzewania.
.19:07, 27 kwietnia 2017
Przyjdzie pierwsza zima, pierwsze rachunki za ciepło i raz dwa będą zaś jeździły auta z węglem.
wiki18:11, 27 kwietnia 2017
W końcu...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij