Poniedziałek, 17 maj 2021, Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Rabka Zdrój i okolice
Rain
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 71
Rain
12°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 71
Clouds
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 71
Clouds
16°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 79
Clouds
15°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 71
Rain
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
24.06.2017, 18:30 | czytano: 4511

Wielkie uroczystości strażackie w Chabówce (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

Byli parlamentarzyści, władze samorządowe, komendant wojewódzki straży pożarnej, a nawet list od samego prezydenta Polski. Ale i okazja była nie byle jaka. W Chabówce oficjalnie oddano dziś do użytku nowo wybudowany dom strażaka, druhom przekazano samochód pożarniczy, a z okazji jubileuszu 90-lecia miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała sztandar.

Remiza, która stanęła obok stadionu, z zewnątrz robi wrażenie. Strażacy przenieśli się do niej z małego garażu w centrum wsi. Z zewnątrz ukończona jest w całości, ale w środku w połowie. Dziś oficjalnie oddano do użytku część bojową, w której siedzibę znaleźli strażacy. W drugiej, niewykończonej części, znajdzie się wiejskie centrum kulturalno-sportowe z salą np. na organizację wesel.W uroczystościach uczestniczyli m.in. senator Jan Hamerski, posłanka Anna Paluch i poseł Edward Siarka, występujący również w roli prezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP oraz Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak.Najwięcej słów podziękowań padło pod adresem burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło. To dzięki zaangażowaniu samorządu, który wyłożył pieniądze na dom strażaka, udało się po wielu latach dokończyć jego budowę, która kosztowała prawie 3,2 mln zł.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
zobacz także
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Franek09:41, 26 czerwca 2017
Fajna impreza, fakt że trochę za długa ale nie ma co narzekać. Po to się robi takie imprezy żeby się pokazać, ludziom podziękować, rozdać pamiątki i medale. Jak ktoś tego nie rozumie to jego problem. Malkontentom i zazdrośnikom na zdrowie niech idzie. Szkoda mi tylko tego komentatora "Chabówka" że nie zjadł za darmo ;)
emeryt20:04, 25 czerwca 2017
na zdjęciu nr 39 nasza burmistrzowa krzywi nosem - coś nie po jej myśli poszło.A może wie już że te jej przypisane zasługim to wielka lipa ?
Piotr13:33, 25 czerwca 2017
Majeranki robiły za publiczność. heheheh
Strażak13:26, 25 czerwca 2017
OSP czy PSP co to za impreza gdzie Komendant z Chabówki - gdzie Prezes ZOSP woj. małopolskiego. Niezła szopka.
Chabówka13:13, 25 czerwca 2017
Słońce sprawiedliwości zaświeciło nad Chabówką - słowa na zawsze pozostaną w pamięci - następnie kazanie że nie wszystko należy robić dla pochwał, wyróżnień itd. A na późniejszej uroczystości 2 godziny medali. Nawet p. Burmistrz dostała i została poproszona o wręczenie sobie.
Chabówka13:09, 25 czerwca 2017
jeżeli pan M tak pracuje w gminie jak organizuje tak wielkie uroczystości gratulacje dla pracodawcy
brawo OSP13:08, 25 czerwca 2017
Mina Komendanta mówi sama za siebie
Chabówka10:32, 25 czerwca 2017
Wielkie to może były medale bo reszta lipa- gdzie mieszkańcy Chabówki- gdzie poczęstunek dla wszystkich
brawo OSP18:40, 24 czerwca 2017
oj niegospodarna ta burmistrzyni ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij