Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 85
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.07.2017, 10:15 | czytano: 2996

Podwyżka opłat za śmieci

Rada Miejska w Rabce-Zdroju podniosła, i to o sporo, opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

W przypadku śmieci posegregowanych opłaty rosną z 8 na 11,50 zł od osoby miesięcznie, a w przypadku śmieci niesegregowanych z 16 na 23 zł.

Burmistrz Ewa Przybyło tłumaczyła na sesji, że ceny rosną z kilku powodów m.in. dlatego, że miasto płaci za każdy kilogram oddanych śmieci, a z miesiąca na miesiąc mieszkańcy oddają ich coraz więcej. Wpływ na to ma m.in. fakt, że zniesiono wszelkie limity ograniczające ilość odbieranych odpadów, można też oddawać skoszoną trawę. Również zmiany przepisów, które np. zabraniają teraz wywozu śmieci poza województwo, sprawiają, że rosną koszty działalności firm obsługujących rynek śmieci. To z kolei ma wpływ na wysokość opłat ponoszonych przez mieszkańców. Burmistrz tłumaczyła, że - nawet przy dobrej woli - miasto nie może dopłacać mieszkańcom do śmieci, tak jak wiele samorządów robi to w przypadku taryf za ścieki. Tu przepisy mówią jasno, że działalność śmieciowa musi się samofinansować, czyli koszty odbioru odpadów muszą ponosić mieszkańcy.

Przeciw podwyżkom byli radni opozycyjnego klubu Nasze Miasto, którzy zaapelowali (bezskutecznie) do pozostałych radnych o odrzucenie uchwały.

Burmistrz, dopytywana przez opozycję, dlaczego miasto nie zleci odbioru odpadów Zakładom Komunalnym, odpowiedziała, że analizowano taką możliwość, ale z wielu względów jest to niemożliwe.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obywatel16:56, 12 lipca 2017
I znów zacznie się wywóz śmieci do lasu. Róbcie władze tak dalej a zobaczycie opłakane skutki.
bara -kigg13:32, 12 lipca 2017
Jak jeszcze raz dostojny jegomość przyniesie do kosza miejskiego na Gorczańską reklamówkę z obierkami to tak mu laka zasadzę że się znajdzie pod Urzędem i zapłaci za te śmieci co je latami upycha w koszach .
mieszkaniec11:49, 12 lipca 2017
chyba kogoś porąbało !! złodzieje 11
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij