Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 84
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.07.2017, 15:28 | czytano: 2896

Namiot wypożyczony - festiwal może się odbyć

Zakopiańskie Centrum Kultury sfinalizowało sprawę wynajmu namiotu, w którym odbywać się będzie 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (17 - 25 sierpnia).

Namiot wypożyczono z firmy KONTENT z Grodziska Mazowieckiego. - Pozyskaliśmy wyjątkowy namiot festiwalowy - informuje ZCK. - Namiot festiwalowy, który w tym roku stanie na Górnej Równi Krupowej spełnia wszystkie wymagania sformułowane na etapie postępowania, w tym roku była to procedura zamówienia na usługi społeczne. Procedura trwa dłużej, ale dzięki niej spełnione zostały nasze oczekiwania techniczne i finansowe. Namiot gwarantuje najwyższą jakość odbywających się w jego wnętrzu prezentacji artystycznych, zapewniając komfort artystom i widzom. W celu podniesienia bezpieczeństwa dochowane są również wszystkie standardy dotyczące niepalności i obliczeń konstrukcyjnych.

W sierpniu już po raz 49. pod Giewontem spotkają się góralskie zespoły z całego świata oraz znawcy i miłośnicy folkloru. Piękne stroje, muzyka i taniec, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych z pewnością jak co roku zachwycą festiwalową publiczność i wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami.

W tegorocznym konkursie udział weźmie 15 zespołów zagranicznych z trzech kontynentów oraz zespoły z Polski, które rywalizować będą o statuetkę „Złotej Ciupagi”. To właśnie dzięki wyjątkowej formule konkursowej, festiwal uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych festiwali folklorystycznych.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
fk17:42, 15 lipca 2017
baciok@ "Mam wielu znajomych w Polsce i na Świecie i te 2 nazwiska były jedne z najbardziej rozpoznawalnych jeśli dyskutowało się o obecnej kulturze regionalnej na Podhalu".
Jakże mogło być inaczej jeżeli panowie ci mieli wyłączność i monopol i ciągle brylowali na salonach i w mediach i nikt inny nie mógł być dopuszczony, a jest bardzo wielu zdolnych i nie gorszych znawców kultury.Czas na zmiany.
baciok@16:07, 15 lipca 2017
Organizatorzy oddzielcie politykę od kultury. To, że nie zaprosiliście do pracy Panów Krzysztofa Trebunię Tutkę i Jana Karpiela Bułeckę świadczy o waszej małostkowości. Nie chcę wchodzić w jakieś dyskusje polityczne, ale opcje polityczne się zmieniają, a twarz ma się tylko jedną. Mam wielu znajomych w Polsce i na Świecie i te 2 nazwiska były jedne z najbardziej rozpoznawalnych jeśli dyskutowało się o obecnej kulturze regionalnej na Podhalu. Poszliście po bandzie. Oby holny przegonił dobra zmianę na polu kultury.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij