Ratownicy GOPR pomagali biegaczce, która pomyliła trasę i zgubiła się w Gorcach - podhale24.pl
Rabka Zdrój
Clear
-0°C
Clear
5°C
Clear
1°C
Clear
1°C
Clear
-0°C
Clear
-2°C
Kartka z kalendarza
15.08.2017, 10:10 | czytano: 4559

Ratownicy GOPR pomagali biegaczce, która pomyliła trasę i zgubiła się w Gorcach

Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas Ultra Maratonu Gorce.

Źródło: GP GOPR
Źródło: GP GOPR
Wieczorem ratownicy otrzymali zgłoszenie, że podczas maratonu jedna z uczestniczek dystansu 100 km pod koniec biegu w rejonie Gorca zgubiła szlak i zabłądziła. - Udało się ustalić, że zeszła w dolinę potoku Kamienickiego. Do akcji poszukiwawczej ruszyły dwa zespoły na quadach, z Turbacza wyszło dwóch ratowników i dwóch z Długiej Polany - relacjonują ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przemoczoną, wyczerpaną i mocno wychłodzoną kobietę udało im się znaleźć około godz. 22 na tzw. Stokówce, na drodze z Polany Bulandowej do Rzek. - Po zabezpieczeniu termicznym zawodniczka została ewakuowana do Rzek, gdzie o godzinie 22:50 została przekazana do samochodu znajomych, którzy po nią przyjechali. Akcja zakończyła się tuż przed północą -czytamy w komunikacie.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
K.09:21, 16 sierpnia 2017
Dobrze, że udało się ją odnaleźć. Dzięki Wam, Panowie, za trudną służbę
0
agat09:19, 16 sierpnia 2017
Widziałem oznakowania trasy i trudno mi uwierzyć w pomyłkę. No chyba że szukała skrótów.
Reklama
0
lb08:35, 16 sierpnia 2017
@zagubiona - przepisow obowiazujacych w tym kraju prosze sie naumiec, a potem plesc o rachunkach.
0
zagubiona w akcji20:07, 15 sierpnia 2017
Rachunek za akcję proszę przesłać na adres...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
10
01.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
13
Sobota
Imieniny:Łucji, Otylii, Włodzisławy
Kliknij po więcej